Пояснення

Як підтримувати хороші звички, сформовані під час COVID-19 – поради психолога

24.12.2020, 16:00 • 2 хвилини
Як підтримувати хороші звички, сформовані під час COVID-19 – поради психолога - Фото
Фото: depositphotos.com

У багатьох людей з'явилися хороші звички протягом 2020 року, які вони хотіли б зберегти після пандемічного періоду.

Проте не все так просто. Звички викликаються контекстом. Цей контекст може бути часом, місцем, іншою поведінкою або комбінацією цих факторів. Наприклад, коли ви прокидаєтесь, то заходите у ванну і одразу чистите зуби. А коли ви залишилися у друзів на ніч, то порядок ранкової рутини може змінитися.

Отже, рутина зазвичай складається з часу + місця + поведінки.

Про це йдеться у статті ресурсу Psychology today.

Будь-яка звичка вимагає опори. Тобто усі ваші старі звичаї (наприклад, поїздка на метро на роботу) пов’язані з іншими звичками – читання книги або написання посту у Facebook.

Наприклад, до COVID-19 ви заходили до продуктового магазину кілька разів на тиждень, повертаючись додому з роботи.

Під час COVID-19 ви перш ніж піти в магазин складаєте список покупок, адже замість щоденного шопінгу ви здійснюєте одну велику поїздку в магазин на весь тиждень.

Коли ви повернетесь до роботи у офіс, ваші звички щодо покупок, ймовірно, повернуться до тих, що пов’язані зі старою рутиною.

Проте, якщо ви розумієте, як працюють звички, організувати процес набагато легше. Ось приклад:

Цього року більшість почала слідкувати за гігієною з метою не підчепити вірус. Тому після закінчення пандемії хотілось би  продовжувати користуватися дезінфікуючим засобом для рук, виходячи з продуктового магазину чи спортивного майданчика. Або носити маску в період розповсюдження грипу та застуд.

Коли ми доводимо дії до автоматичності та надмірності (наприклад, наявність додаткової пляшки дезінфектору з собою), це допомагає зберегти звичку.

Проте добрі звички, пов'язані з безпекою, є вразливими. Наприклад, якщо ви пропустите безпечну звичку, дезінфекцію рук або пристібання паску безпеки, і нічого поганого не трапиться, ви подумаєте: "агов, нічого не трапилось, я думаю, мені ця звичка не потрібна".

Тому такі типи звичок особливо потрібно доводити до автоматичності.

Як зберегти свої хороші звички 

  1. Прорахуйте все, що може порушити ваші звички, і не дозволяйте цьому статися. Наприклад, майте в запасі додатковий дезінфектор, якщо попередній закінчився.
  2. Плануйте навколо простих, але ймовірних перешкод. Наприклад, якщо ваш чоловік йде до магазину замість вас, він не звик купувати дезінфектор і забуде про це. У цьому випадку майте завжди під рукою запас.
  3. Щоб зміцнити свої звички та зробити їх стійкими, вам потрібно прикласти чимало зусиль та навичок. Тому будьте готові, що легко не буде!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини