Пояснення

Як цукрова вата. В Антарктиді біля української станції "зацвів" сніг. В кінці літа – фото

15.02.2021, 14:53 • 2 хвилини
Як цукрова вата. В Антарктиді біля української станції
Кольоровий кінець літа. Фото: Анна Соіна

В Антарктиді нині кінець літа. І в цей час в районі станції "Академік Вернадський" почав цвісти сніг. Тим часом, українські і британські вчені готують дослідження.

Знімками цього явища поділилися на фейсбук-сторінці Національний антарктичний науковий центр.

І пояснили, що сніг стає кольоровим внаслідок розвитку в ньому мікроскопічних водоростей.

"Вони (водорості – ред.) розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими, спори починають проростати", – йдеться в повідомленні.

Так, зеленіє сніг через пігмент хлорофіл, а червоніє – через каротиновий шар, який містять клітини деяких видів мікроводоростей. 

У центрі також пояснили, що "цвітіння снігу" сприяє зміні клімату, бо через забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. 

"Як наслідок у ньому розвивається дедалі більше яскравих водоростей, від чого танення ще пришвидшується", – йдеться в описі.

Разом з тим, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, нагадав, що цим явищем ще торік зацікавилися вчені з британського Університету Кембриджу й запропонували НАНЦ спільне дослідження: визначити, яка ж площа Антарктиди влітку вкривається кольоровим снігом.

Тож, розпочати дослідження планують незабаром. До цього залучать супутникові знімки. 

"Результати цієї роботи дозволять по-новому оцінити масштаб танення антарктичних снігів внаслідок глобального потепління", – пояснили в повідомленні.

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини