Кількість випадків діабету у світі подвоїлась: натепер цей діагноз мають понад 800 млн
Згідно з дослідженням, за останні 30 років кількість хворих на діабет людей подвоїлась та перевищила позначку в 800 млн у всьому світі. Найбільше зростання спостерігається у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Про це пише The Guardian.
Науковці з NCD-RisC у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) використали дані понад 140 млн людей віком від 18 років із понад 1000 досліджень у різних країнах. Вони застосували статистичні інструменти для забезпечення точного порівняння поширеності та лікування між країнами та регіонами.
У 2022 році найбільша кількість захворювання на діабет зосереджена в таких країнах:
212 млн захворювань – Індія;
148 млн захворювань – Китай;
42 млн захворювань – США;
36 млн захворювань – Пакистан;
25 млн захворювань – Індонезія;
22 млн захворювань – Бразилія.
Понад 25% людей страждають на діабет у країнах Тихого океану, Карибського басейну, Близького Сходу та Північної Африки. Найвищий показник захворювань у країнах із високим рівнем доходу у США – 12,5% та 8,8% у Великій Британії.
Та попри ефективність загальнодоступних препаратів для зниження рівня глюкози, відсутність лікування заразом поглиблює нерівність. Адже у 2022 році багато країн із вищим рівнем доходу покращили показники лікування. Понад 55% дорослих із діабетом отримали лікування. Однак у країнах із низьким та середнім доходом ситуація не змінилася. Як результат – понад половина дорослих із діабетом – 445 млн (59%) віком від 30 років не отримали лікування у 2022 році.
Діабет досяг рівня епідемії, вважає Шанталь Матьє, президентка Європейської асоціації з вивчення діабету. На її переконання, політики мають ухвалити превентивні стратегії, розширити доступ до скринінгу та підтримувати ініціативи щодо кращого довгострокового управління хворобою.