Куди звертатися за психологічною допомогою батькам і школярам. Телефони і чати від МОН
У Міністерстві освіти і науки відреагували на нещодавні випадки самогубства серед школярів. Там нагадали, що є гаряча телефонна лінія психологічної допомоги та чат-бот у Telegram і Viber для батьків та вчителів для запобігання трагічним випадкам з підлітками.
Про це повідомили в пресслужбі МОН.
Національна дитяча гаряча лінія:
- 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
- 116111 (безкоштовно з мобільних);
Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47;
Безкоштовна Національна гаряча лінія із запобігання домашньому насильству – 116-123.
Чат-бот "КІБЕРПЕС" у Telegram і Viber допоможе дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу та анонімно отримати допомогу.
На сайті МОН можна знайти розділ "Безпека дітей в інтернеті" для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів.
Там є поради для батьків щодо організації взаємодії "дитина-інтернет-мобільний зв'язок" від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.
На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків "Безпека дітей в інтернеті" про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства.
Онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів".
"Наразі Міністерство спільно з Національною поліцією та громадськими організаціями готують лист до департаментів освіти і науки ОДА щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів із дітьми та батьками щодо безпечної поведінки в інтернеті", – зазначили у відомстві.
- 16 лютого стало відомо, що на Київщині дві школярки отруїлися пігулками, які вжили після відео з соцмережі.
- Пігулки вони випили в школі. Медики, які прибули на місце події, констатували смерть 13-річної дівчини, її 12-річну подругу доправили до мед закладу, і наразі життю другої дівчини нічого не загрожує.