Пояснення

МКІП не може підняти питання про нацстатус Одеського худмузею – його немає в списку

01.09.2021, 16:44 • 2 хвилини
МКІП не може підняти питання про нацстатус Одеського худмузею – його немає в списку - Фото
Одеський художній музей. Фото: Ігор Буренко, BBC

Ініціювати надання Одеському художньому музею статусу національного – не в повноваженнях МКІП, відповіли в Міністерстві культури та інформаційної політики на запит Одеської ОДА, пише LB.ua.

У своєму висновку, МКІП посилається на постанову Кабміну "Про ефективне використання державних коштів", яка забороняє ініціювати питання про надання закладам статусу національного, академічного, дослідницького.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Утім, заборона не стосується закладів, перелічених у постанові. Серед них – Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності, Музей історії міста Києва, Музей космонавтики ім. Корольова.

Але Одеський художній музей не входить до цього переліку.


З відповідним зверненням Одеська ОДА звернулася до міністерства у серпні.

За те, щоб музей отримав статус національного, тривалий час боровся його директор художник Олександр Ройтбурд, який помер 8 серпня. 

  • Наприкінці 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського худмузею. 
  • 4 вересня 2019 року Одеська облрада достроково розірвала контракт з Ройтбурдом. Причиною звільнення в облраді назвали нібито ігнорування Ройтбурдом депутатських запитів про фінансову діяльність музею. Рішення підтримали як депутати Опозиційного блоку, так і Євросолідарності та Батьківщини.
  • У червні 2021 року Верховний суд визнав незаконним звільнення Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею.

Оновлена експозиція музею, над якою Ройтбурд працював в останні місяці свого життя, переносить фокус музейної колекції з вузького одеського на широкий загальноукраїнський рівень.

Якщо установі нададуть національний статус, вона має перейти з обласного бюджету на державний. А фінансування музею збільшиться.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини