Історії

Одеському худмузею просять надати статус національного. Це збереже спадщину Ройтбурда

17.08.2021, 15:55 • 2 хвилини
Одеському худмузею просять надати статус національного. Це збереже спадщину Ройтбурда - Фото
Одеський художній музей. Фото: Ігор Буренко, BBC

Міністерство культури та інформаційної політики просять надати Одеському художньому музею статус національного. З цим до керівника відомства Олександра Ткаченка звернулася Одеська облдержадміністрація, пише LB.ua.

У зверненні згадується, що Одеський художній музей дотримується всіх стандартних вимог до музейних установ, підтримує важливі національні проєкти на високому професійному рівні, активно взаємодіє з музейною спільнотою у всій країні, є важливим туристичним магнітом області.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

За те, щоб музей отримав статус національного, тривалий час боровся його директор художник Олександр Ройтбурд, який помер 8 серпня. 

  • Наприкінці 2017 року Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського худмузею. 
  • 4 вересня 2019 року Одеська облрада достроково розірвала контракт з Ройтбурдом. Причиною звільнення в облраді назвали нібито ігнорування Ройтбурдом депутатських запитів про фінансову діяльність музею. Рішення підтримали як депутати Опозиційного блоку, так і Євросолідарності та Батьківщини.
  • У червні 2021 року Верховний суд визнав незаконним звільнення Ройтбурда з посади директора Одеського художнього музею.

Оновлена експозиція музею, над якою Ройтбурд працював в останні місяці свого життя, переносить фокус музейної колекції з вузького одеського на широкий загальноукраїнський рівень.

Якщо установі нададуть національний статус, вона має перейти з обласного бюджету на державний. А фінансування музею збільшиться.

Підписуйтесь на LIGA.Life в Telegram: тільки корисна інформація для українських родин

Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини