Національна служба здоров'я починає перевірки сімейних лікарів – Андрій Віленський
Ілюстративне фото пресслужба Чернівецької ОДА

"Період адаптації до нових правил гри для сімейної медицини завершується", – сказав Віленський в інтерв'ю LIGA.Life.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Він додав, що Національна служба здоров’я, яка є стороною договору на боці пацієнта, починає проводити активний моніторинг як цифровими інструментами (через аналіз статистику і моделі поведінки), так і виїздом на місце.

Адже є лікарі, які "дотримуються усіх правил і надають усі послуги за договором". Але є й ті, які отримали "підвищену вдвічі-втричі зарплатню, але обсяг послуг, ставлення до пацієнта не змінилося".

"Перші організовані візити були подекуди шоком для закладів, вони були здивовані, що все видно. Коли ми приїжджаємо, а безбар’єрного входу для пацієнтів немає. Він має бачити усю інформацію на видному місці, щоб зрозуміти, який графік роботи медзакладу, а цього немає. Меддопомога не надається безперервно, а годину на день, бо лікар так вирішив. І ми не говоримо зараз про медичні речі, поки що – про організаційні", – розповів голова НСЗУ.

Віленський додав, що у служби – обмежені інструменти впливу на медзаклади. Жорсткий інструмент – припинення виплат і розірвання договору. Але у Києві це зробити легше, у людей залишиться вибір піти в інше місце. Але якщо це село, там часто альтернативи немає.

"Тому є інші інструменти, зафіксовані в договорі: план виявлення і усунення недоліків, штрафні санкції, якщо недоліки не усунули. Це кропітка робота, але ми готові. І готові публікувати цю інформацію, щоб люди були в курсі того, що насправді відбувається", – додав очільник НСЗУ.

Цьогоріч тарифи на обслуговування українців сімейними лікарями залишаться фактично без змін (перерахували лише на індекс інфляції). 

Національна служба здоров'я починає перевірки сімейних лікарів – Андрій Віленський
Тариф на сімейну медицину на 2021 рік з 1 квітня. Дані НСЗУ, ілюстрація Ліга.Лайф з використанням Depositphotos

Повне інтерв'ю читайте тут: Зміни в медицині з 1 квітня: як рухається медреформа. Тарифи, нові підходи, перевірки

  • Нагадаємо, що з 1 квітня збільшаться тарифи на пологи, допомогу немовлятам та впровадять окрему оплату за ведення вагітності.