Нобелівська премія миру 2020: за вклад у боротьбі проти голоду
Ілюстрація: Nobelprize.org

Лауреатом Нобелівської премії миру в 2020 році стала Світова продовольча програма (United Nations World Food Programme) – підрозділ Організації Об’єднаних Націй з питань надання харчової допомоги.

Нагороду присудили "за зусилля у боротьбі з голодом, за внесок у покращення умов для миру у зонах військових конфліктів та за те, що організація є тією силою, що стоїть на заваді використанню голоду, як зброї".

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

У 2019 році Нобелівську премію миру отримав прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі за зусилля по вирішенню прикордонного конфлікту з Еритреєю.

5 жовтня Нобелівський комітет оголосив лауреатів премії з медицини – це троє вчених, які зробили внесок у боротьбу з вірусом гепатиту С.

Читайте також: Нобелівська премія з медицини 2020 – як лауреати виявили вірус гепатиту С і врятували життя

6 жовтня вручили Нобелівську премію-2020 з фізики – Роджеру Пенроузу за його дослідження чорних дір, а також Райнгарду Ґенцелю та Андреі Ґез за відкриття компактних масивних об'єктів у центрі нашої галактики.

Читайте також – Нобель з фізики 2020: відкриття – космос! Чорні діри і знахідка в центрі галактики

7 жовтня лауреатами Нобелівської премії 2020 з хімії стали Еммануель Шарпентьє та Дженніфер Дудна  "за розробку методу редагування геному".

Читайте також: Молекулярні ножиці, здатні вирізати шматки генів з клітин – пояснюємо Нобеля 2020 з хімії

8 жовтня Нобелівська премія з літератури дісталася американській поетесі Луїзі Ґлюк.

Цьогоріч уперше за 76 років король Швеції не вручатиме Нобелівську премію – формат церемонії змінили через пандемію коронавірусу.

Оголошення лауреатів проводять з 5 по 12 жовтня 2020 року:

Довідково: Нобелівську премію щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або крупний внесок в культуру або розвиток суспільства. Заснована в 1895 році шведським вченим-винахідником і філантропом Альфредом Нобелем, вручається з 1901 року. З 1968-го центробанк Швеції вручає також премію пам'яті Нобеля з економіки. Імена переможців у Каролінському інституті в передмісті Стокгольма оголошує Нобелівська асамблея. Точний список номінантів традиційно засекречений.