Пояснення

NYT: В Україні росте смертність від COVID, бо в країні проблема з підробленими довідками

21.10.2021, 15:03 • 2 хвилини
NYT: В Україні росте смертність від COVID, бо в країні проблема з підробленими довідками - Фото
Ілюстративне фото: пресслужба КМДА

В газеті The New York Times опублікували статтю про проблему підроблених сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 в Україні і можливі наслідки. Авторка тексту – Марія Варенікова. 

"Представники органів охорони здоров'я країни борються з двома взаємопов'язаними і неприємними проблемами: широко поширеним скептицизмом щодо вакцин і незаконними схемами продажу підроблених облікових даних COVID-19", – пише авторка.

За темою: Що буде з лікарями, які підробляють довідки про вакцинацію від COVID-19

І пояснює, що підроблені довідки люди використовують для обходу обмежень, спрямованих на уповільнення поширення вірусу. Як приклад наводить нові правила проїзду в громадському транспорті, яке діє з 21 жовтня.

"Поширення підроблених свідоцтв про вакцинацію в країні, яка роками боролася з корупцією в багатьох сферах суспільного життя, загрожує підірвати боротьбу України з вірусом", – йдеться в статті. 

У підробці довідок підозрюють мінімум 15 лікарень, посилаючись на слова заступниці керівника МОЗ Марії Карчевич, пише авторка.

За темою: Чи буде зимова хвиля COVID і чому кількість хворих росте? Головне зі статті The Economist

Дані з фейкових довідок можуть потрапляти у державну онлайн-базу, що призводить до завищення офіційних даних про вакцинацію, пояснюється в статті, з посиланням на повідомлення українських медіа.

"Невідомо, скільки таких підробок було зареєстровано. Але навіть якщо прийняти ці цифри за чисту монету, в країні як і раніше найнижчий рівень вакцинації в Європі: всього 15% населення повністю вакциновано", – підсумовує авторка.

  • 21 жовтня в Україні зафіксували рекорд по захворюваності та смертності від COVID-19 - 22 415 хворих, померли 546 людей.
  • П'ять областей України знаходяться в червоній зоні карантину, з 23 жовтня в неї піде і Сумська область. За словами міського голови Києва Віталія Кличка, столиця знаходиться на порозі червоної зони.
Катерина Амеліна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини