Шкарлет просить не політизувати ЗНО з української мови та літератури
Очільник МОН зазначив, що рішення про можливість обирати, яке саме ЗНО складати ‒ з української мови і літератури чи лише з української мови – було ухвалено ще у 2019 році міністром Лілією Гриневич.
За його словами, нині міністерство лише цю норму з прийому до університетів у 2021 році. Зокрема, стверджує, що вступники зможуть зробити усвідомлений вибір: або складати обов’язкове ЗНО з української мови і літератури (ті, хто вступатиме на гуманітарні спеціальності) або складати обов’язкове ЗНО з української мови (для технічних спеціальностей).
"Прошу політиків, які кажуть, що хтось начебто хоче викреслити з навчальних планів українську літературу і в такий спосіб "поховати" любов до всього українського, припинити політизувати ситуацію і заробляти "політичні бали" на спекулюванні інтересами дітей", – написав Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі та закликав школярів старанно вивчати всі предмети.
- З 2021 року Український центр оцінювання якості освіти за наказом МОН впроваджує окремий тест з української мови – без літератури. Але, як пояснили в УЦОЯО, це не скасовує літературу.
- Мовний омбудсман Тарас Кремінь бачить загрозу в змінах у ЗНО з української мови та літератури. Також він підготував звернення до прем'єра Дениса Шмигаля.
- 1 жовтня представники ПЕН-клубу звернулися до Міносвіти, наголошуючи, що рішення по ЗНО з української мови "відкине Україну на багато років назад, знизить креативну потужність майбутніх поколінь".
- У Спілці письменників України вважають, що ЗНО з української мови – це питання нацбезпеки.
Читайте також: Чому ЗНО 2020 українці склали краще та що буде в наступному році: 4 запитання до УЦОЯО