Пояснення

Шмигаля просять не скасовувати ЗНО з української мови та літератури. Офіційне звернення

23.09.2020, 10:28 • 2 хвилини
Шмигаля просять не скасовувати ЗНО з української мови та літератури. Офіційне звернення - Фото
Тарас Кремінь. Фото з відеозапису Financoff

Як повідомив омбудсмен із захисту мови у Facebook, вилучення української літератури як обов’язкового навчального компонента з тестових випробувань вступників - це одна з найбільших загроз як щодо освітньої реформи, так і загалом державної гуманітарної політики.

Тому він підготував звернення до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом не проводити подібний експеримент.

"Вимагаємо зберегти комплексне ЗНО з української мови та літератури для всіх, натомість пропонуємо розробити тестові завдання кількох рівнів складності з української літератури для вступників в залежності від того, на які спеціальності вони вступатимуть: "гуманітарні" чи "технічні". Щиро вболіваємо, щоб якість викладання української мови та літератури, як і власне тестових завдань, була достатньою", - заявив Кремінь.

За його словами, звернення до Шмигаля вже підтримали представники вишів, академіки, професори, науковці, шевченківські лауреати, поети, письменники та українські музиканти.

Зокрема: Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Луцький національний технічний університет, Національний університет "Острозька академія" та інші.

Також він закликав підписати звернення усіх охочих.

Яна Жмурко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини