У сотень працівників їдалень садочків та шкіл знайшли стафілокок – МОЗ
Ілюстрація Depositphotos.com

У 10 % протестованих працівників харчоблоків у закладах освіти виявили стафілокок, повідомляє пресслужба МОЗ України.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Станом на 19 жовтня встигли перевірити 9117 працівників. Серед них стафілокок підтвердився у 940 людей.

Найбільше хворих серед працівників шкільних їдалень (455 людей) та харчоблоків дитячих садочків – 422 працівника. 

У дитячих закладах оздоровлення та відпочинку виявлено троє хворих. В інтернатах – 55. У харчоблоках інших закладів – 5. 

Ще 2283 результати дослідження очікуються. Всіх хворих відсторонять від роботи до повного одужання, кажуть у МОЗ. 

Підписуйтесь на LIGA.Life в Facebook: тільки корисна інформація для українських родин

Раптові перевірки працівників харчоблоків на носійство золотистого стафілокока регіональні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України розпочали 11 жовтня.

За 8 днів перевірили 3002 заклади, серед яких дитячі садочки, школи, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, інтернати.

Перевірки здійснюються на виконання постанови головного державного санітарного лікаря України від 07.10.2021 № 15 "Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, дитячих будинках-інтернатах у зв’язку погіршення епідемічної ситуації".

  • Раптові перевірки працівників харчоблоків у закладах освіти на носійство золотистого стафілокока анонсував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час регіонального форуму "Реформа шкільного харчування" в Дніпрі.
  • Перевірки здійснюють державні установи — центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України та ДУ "Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України".
  • 6 вересня 170 дітей отруїлися в одній з гімназій Києва. 13 вересня в Хмельницькому в школі отруїлися понад 90 учнів. Виявилося, що працівники харчоблоку були носіями золотистого стафілокока.