Україна могла закупити індійську вакцину вп'ятеро дешевшу китайської – депутатка
доповненоУкраїна мала можливість закупити індійську вакцину від COVID-19, у понад п'ять разів дешевшу, ніж вакцина від китайської компанії Sinovac Biotech.
Про це повідомила народна депутатка від "Голосу" Олександра Устінова, яка отримала відповідь від Державного підприємства "Медичні закупівлі" на депутатське звернення.
"Саме з Serum Institute of India – найбільшим світовим виробником вакцин, вело перемовини державне підприємство "Медичні закупівлі", і було вже на фінальному етапі підписання договору, який скасував МОЗ. Вакцину саме цього виробника закуповували для COVAX – всесвітньої ініціативи по боротьбі з COVID-19", – пояснила Устінова.
За її словами, препарат від Serum Institute of India ВООЗ закупила вартістю по три долари за дозу, тоді як препарат від Sinovac Biotech обійдеться українцям у $17,85 за дозу, тобто більше, ніж уп'ятеро дорожче.
"Спочатку нам рік брехали, що ведуть перемовини щодо отримання вакцин. Насправді ж процес реєстрації виробників почався аж з середини грудня, коли не те що Велика Британія чи США, а й бідніші країни, як, наприклад, Філіппіни чи Марокко вже давно закупили вакцини", – написала Устінова.
"Проте й тут проблема: Україна замовила усього 1,9 млн доз. Для повноцінної вакцинації кожна людина має отримати по дві дози вакцини, а отже, нині, завдяки жадібності міністра, на вакцинацію може розраховувати менше 1 мільйона українців. При ефективності в 50% відсотків – діліть цю цифру надвоє", – пояснила Устінова.
Через плутанину та несвоєчасні домовленості щодо початку вакцинації від коронавірусу Україна може багато втратити у зв’язках із зовнішнім світом, вважає депутатка.
LIGA.Life звернулася у пресслужбу Міністерства охорони здоров'я з проханням прокоментувати відповідь ДП "Медзакупівлі".
Доповнення:
У пресслужбі міністерства підтвердили, що ДП "Медичні закупівлі" вело переговори з МОЗ.
"В нас вся інформація по закупівлях озвучується на брифінгах міністра. І озвучується та інформація, яка може бути оголошена, оскільки у всіх переговорних процесах, за вимогою представників вакцин, є пункт про нерозповсюдження інформації", – пояснили в МОЗ.
Також додали, що на час підписання угоди вибирали компанію, яка вже була наближена до завершення третьої стадії.
- 30 грудня був підписаний контракт між Україною та Sinovac Biotech.
- За словами Віктора Ляшка, перші 700 тисяч доз вакцини від цієї компанії Україна отримає орієнтовно наприкінці лютого 2021 року.
- 13 січня в компанії Лекхім, яка підписала договір з китайською компанією, розповіли, скільки коштуватиме вакцина та якими факторами вони керувалися при виборі вакцини.