Українська чи російська: яка мова переважає в інфопросторі – дослідження
Ілюстративне фото: Freepik

У 2024 році в інформаційному просторі переважають дописи державною мовою. Про це під час презентації результатів дослідження в Укрінформі розповів керівник аналітичного відділу Центру контент-аналізу Сергій Стуканов.

Вперше за історію досліджень "Вебсторінки українських ЗМІ у розрізі мовних версій" та "Українська мова у соцмережах" більшість дописів – 56% створені українською мовою. 44% – російською.

"У 2020 році частка української мови була відверто жалюгідною, приблизно 15%, у 2022-му – був сплеск до 37-38%, у 2023 році українська мова вийшла майже на показник половини, і зараз тенденція посилення становища української мови в українському сегменті соціальних мереж підтверджується", – розповів Сергій Стуканов.

Під час дослідження проаналізували майже:

  • 2000 вебпредставництв українських медіа;

  • 1,11 млн дописів, поширених в Україні на платформі іноземних соціальних мереж, таких як Facebook, X (Twitter), Instagram, Youtube, TikTok тощо.

  • Мовний омбудсмен наклав 16 штрафів за порушення мовного закону в інтернеті.
  • З 28 жовтня в Івано-Франківську запрацюють перші мовні волонтери-інспектори в рамках програми українізації.
  • До Дня української писемності та мови компанія Rakuten Viber провела опитування, поцікавилась, чи стикалися користувачі з порушенням мовного закону та якою мовою спілкуються самі респонденти в побуті й публічно.