Українці оцінили освіту в умовах пандемії. Оцінки невтішні – опитування
Соціологи дослідили, як українці оцінюють якість освіти в країні. Більшість опитаних вважають її посередньою або низькою.
Про це свідчать результати опитування, яке провели фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 1-7 червня 2021 року.
Основні висновки дослідження:
- 45% українців оцінили якість середньої освіти як таку, що тією чи іншою мірою є низькою, ще 44% назвали її посередньою
- порівняно з липнем 2020 року кількість негативних оцінок зросла на 9%
- від 18 до 29 років – такий вік більшості тих, кого влаштовує рівень освіти.
- 65% батьків незадоволені переходом на дистанційну форму навчання
- 56% зазначили, що проблем від запровадження дистанційної форми навчання було більше ніж користі
- найбільший супротив дистанційній формі освіти (72%) спостерігається серед мешканців сіл
- найбільше з проблемами під час дистанційної освіти зіштовхнулися жителі Донецької та Луганської областей (79%), східних (60%) та південних (59%) областей країни, найменше – жителі центральної України (50%).
Найпоширенішими проблемами під час онлайн-школи батьки назвали:
- зниження рівня успішності дітей (72%)
- брак уваги вчителів до потреб дітей під час навчання (51%)
- формальний підхід вчителів до проведення дистанційного навчання (50%).
- використання різних онлайн-платформ і месенджерів у комунікації дітей з вчителями (47%)
- недостатність технічних пристроїв для участі в онлайн-уроках (44%).
Ще одним із опосередкованих негативних наслідків називають збільшення напруженості у сім’ях. Про це повідомило 57% опитаних батьків. При цьому жінки, які здебільшого більше часу проводять вдома з дітьми, повідомляли про зростання напруженості на 8% частіше за чоловіків.
Довідково: Під час дослідження опитали 2003 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих території АР Крим та частини території Донецької та Луганської областей. Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (САТІ) та є репрезентативним за такими показниками як: стать, вік, макрорегіон проживання, тип населеного пункту. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з дизайн-ефектом 1,1) не перевищує 2,4%.