В Італії вигадали новий фейк про походження COVID-19. Тепер "винні" лікарі та ЗМІ
Ілюстративне фото: pixabay

В Італії через соцмережі та мессенджери поширюють фейк, що пандемію коронавірусу вигадали лікарі та журналісти. В уряді країни побоюються, що це може перешкодити ефективній боротьбі з епідемією COVID-19, зокрема, вакцинації населення.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Про це повідомляє MediaSapiens з посиланням на Politico.

Зокрема, в соцмережах поширюють відео, де дві жінки стверджують, що вони в госпіталі Мілану і там буцімто порожні палати та цілковитий спокій. 

"Вони терористи", — говорять жінки про лікарів, журналістів та політиків.

Видання зазначає, що відео, яке демонструвало нібито спокій в лікарні та відсутність готових до виїзду машин швидкої допомоги, фейкове, оскільки справжнє відділення невідкладної допомоги міланського госпіталю вщент забите.

Читайте також: В Україні оштрафували жінку, яка опублікувала фейк про COVID-19

У Facebook, Telegram, WhatsApp та безлічі інших соцмереж користувачі стверджують, що порожні машини швидкої допомоги їздять вулицями міст із увімкненими сиренами для того, щоб налякати людей. Інші викладають фотографії порожніх лікарень та припускають, що лікарі вигадали небезпеку, щоб більше заробити.

Відповідно до цих теорій, криза є вигадкою медіа, брехнею, яку створили політики та могутні люди, що бажають керувати світом і залишатися при цьому за кулісами.

Італійські лікарі скаржаться, що після першої хвилі коронавірусу, коли їх вважали героями, люди почали заперечувати існування небезпеки. Таких запрошують до лікарень подивитися, як люди в самотності помирають від задухи.

"У багатьох випадках конспірологічні теорії з’являються через складнощі в сприйнятті неочікуваного. Для багатьох людей обнадійливіше вигадувати уявне зло та боротися з ним, оскільки це зручніше, ніж невидимий вірус, який не можна контролювати", – вважає італійський науковий журналіст Массімо Полідоро.

Також на тлі зростання кількості хворих в Італії знову почали поширювати фейки про Білла Гейтса та його намагання "чіпувати" людей. Наприклад, 43-річний власник бару з Мілану на ім’я Лука вважає, що Білл Гейтс планує через вакцину від коронавірусу прищепити мільярди людей мікрочіпом, який дасть йому владу над цивілізацією. 

В італійському уряді побоюються, що конспірологія, поряд із нехтуванням правилами локдауну, зашкодить країні в довгостроковій перспективі подолання наслідків коронавірусу. Зокрема, у П’ємонті частина пацієнтів досі не вірить, що заразилася.

За даними нового дослідження, кожен шостий італієць не готовий до щеплення, якщо вакцина буде готова в наступному році, а 42% заявили, що почекають, поки не пересвідчаться в її ефективності. Лише третина опитаних відповіла, що точно вакцинується, щойно це буде можливо.

Станом на 26 листопада 2020 року, в Італії зафіксовано 1,4 млн випадків, з них понад 50 тисяч померли. Після літнього затишшя, країна стикнулася з шаленим ростом інфікування, що сягнув 40 000 нових випадків 13 листопада.