Вакцину Moderna цього тижня доставлять в регіони. Скільки це доз і скільки є на місцях
Фото: EPA

Вакцину проти коронавірусу Spikevax виробництва американської компанії Moderna вже готуються розвозити по регіонах.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на своїй фейсбук-сторінці.

Довідково: Moderna відноситься до типу мРНК-вакцин від COVID-19 – як і Pfizer. Вона схвалена і ВООЗ, і ЕМА (європейським регулятором – ред.). Ефективність вакцини становить понад 90% проти всіх випадків коронавірусу з симптомами і понад 95% проти тяжкого перебігу хвороби.

Партія складає понад 1 млн доз.

"Цього тижня в регіони надійде ще: 1 000 020 доз вакцини від компанії Moderna для першого щеплення (друга партія надійде через визначений часовий інтервал для другої дози; 1 000 000 доз вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech; 299 520 доз вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech (що доставлять в Україну в середу і вона буде доставлена до вихідних, аби центри масової вакцинації щепили якомога більше бажаючих); 100 800 доз вакцини AstraZeneca", – повідомив Ляшко.

Зараз, за даними міністра, станом на ранок 19 липня в регіонах є: 

  • 1 003 589 доз вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech;
  • 317 033 дози вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech;
  • 220 180 доз вакцини AstraZeneca.

Останню використовують виключно для другого щеплення.

Вакцину Moderna доставили в Україну 18 липня. Ляшко каже, що цю партію направлять для вакцинації "організованих колективів і професійних груп з попередніх етапів вакцинації".

Раніше МОЗ пропонувало компаніям щеплювати своїх співробітників і препаратом CoronaVac, а не лише Comirnaty, аби пришвидшити вакцинацію в Україні до осені.