Як порушені дедлайни впливають на репутацію працівника – дослідження
У дослідженні йдеться, що роботу, виконану із запізненням, керівники сприймають, як менш якісну, ніж роботу, виконану вчасно. Навіть коли цей час витратити для додаткового покращення матеріалу, керівництво може цього не оцінити, якщо робота здана з порушенням дедлайну. Про це пише The Guardian.
"Ми захотіли з'ясувати, як на інших людей впливає те, чи встигають працівники здати завдання вчасно", – пояснив дослідник з Університету Торонто Сем Магліо.
В дослідженні взяли участь працівники з Великої Британії й США, а саме: менеджери, керівники, HR-фахівці. Вони оцінювали якість різних завдань: рекламних матеріалів, мистецьких робіт, бізнес-пропозицій, презентацій продуктів, фотографій і новин. Однак їх попередили, що робота була виконана або зарано, або вчасно, або із запізненням.
Результати показали, що роботи, які здали із запізненням вважали менш якісними, попри те, що вони є ідентичними за змістом до робіт, що виконані вчасно. Як зазначають керівники, порушені дедлайни викликали в них відчуття, що працівник менш відповідальний. Вони навіть розповіли, що, ймовірно, не хотіли б доручати завдання цій людині. Значення не мало й наскільки сильно протермінували завдання – на день чи тиждень. Усі затримки сприйняли негативно, навіть ті, про які попереджали.
Психологи вже описували явище, яке відображає схильність хибно оцінювати, скільки часу та зусиль потрібно для виконання завдання – "планувальну оману". Останнє дослідження розповідає, що невміння реалістично оцінювати час виконання завдання викликає найбільший осуд. Проте якщо на затримку мали вплив зовнішні причини, на які працівник впливу немає, це сприймали не так критично.
"Якщо причина пропущеного дедлайну не залежала від вас, краще одразу попередьте свого менеджера. Це одна з небагатьох ситуацій, коли люди ставляться з розумінням", – додає Магліо.