Юлія Федів зняла свою кандидатуру з виборів виконавчого директора УКФ
Катерина Амеліна
редакторка новин та журналістка LIGA.Life
Виконавча директорка Українського культурного фонду Юлія Федів зняла свою кандидатуру з участі в новому конкурсі на посаду виконавчого директора УКФ.
Про своє рішення Федів написала на своїй фейсбук-сторінці.
"Я усвідомлюю всю відповідальність, яка покладена на мене, як діючої директорки. Але вважаю, що моя місія, моя мрія і мій час тут добігає кінця. Приймаючи це рішення, я керувалася єдиною метою: зберегти УКФ як сталу інституцію, життєво необхідну нашій культурній сфері", – написала вона.
Федів обіймала цю посаду з 2018 року.
- 8 лютого Міністерство культури та інформаційної політики оголосило конкурс на посада виконавчого директора фонду.
- Через день після завершення прийому документів, діяльність і те, як УКФ розподіляє кошти, почали критикувати на сайті не зареєстрованої офіційно Спілки концертної індустрії України.
- Ініціатором публікації виступив власник клубу "Stereoplaza" і член партії "Голос" Максим Шульженко.
- Він стверджував, що звертався до Федір із зауваженнями. Натомість в УКФ кажуть, жодних офіційних звернень від нього не надходило.
- 11 березня нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк заявив, що подав заяву до НАБУ та Державної аудиторської служби про ймовірні порушення під час розподілу грантів інституційної підтримки.
- 16 березня депутат заявив, що після розмови з Юлією Федів відкликав свої заяви. Утім, аудит звітів за грантами інституційної підтримки в УКФ вже розпочали.
- Український культурний фонд відповів на звинувачення у непрозорості фінансування проєктів. На думку УКФ, невідомий автор припускається помилки, переконуючи, що порядок використання бюджетних коштів визначається наказом Фонду, а отже посадові особи Фонду одноосібно приймають рішення щодо розподілення коштів. Це не так, адже Фонд не є приватною структурою.
- Мінкульт фактично підтримав Шульженка та Железняка, поділивши "занепокоєння спільноти можливими порушеннями при розподілі коштів грантів інституційної підтримки від Українського культурного фонду", йдеться в публікації на сайті міністерства.
- Як зазначають у статті "Вибори в Українському культурному фонді: що відбувається, з ким і чому" на LB, однією з найбільших вад механізму держфінансування, яким керується УКФ, є норма про те, що бюджетні кошти на культуру (окрім тих, що розподіляються Держкіно) мають витрачатись у рік отримання, що стискає часові межі для подачі на грант, отримання, реалізації проєкту та звітування.
- Через бюрократичні процедури, наприклад, у 2020 році гроші УКФ та Інститут книги отримали у кінці грудня і мали витратити до кінця 2020-го року в програмі підтримки державою креативних індустрій України.
- Вибори нового виконавчого директора призначені на 24 березня.
- На цю посаду тепер претендує дев’ять кандидатів.