"Добро має бути з кулаками": як "Щедрик" допомагає рекрутинговій кампанії 241 бригади ТрО
Кадр із рекрутингової кампанії 241 бригади ТрО Києва

Напередодні зимових свят 241 окрема бригада територіальної оборони Києва запустила рекрутингову кампанію, у якій "Щедрик" Миколи Леонтовича виступає як символ спротиву та відсилає до історії. В одному з роликів звучить "Марш українських націоналістів".

Головним героєм першого ролика кампанії виступає боєць, який перебуває в бліндажі, – він розглядає портрети Памели Андерсон та Степана Бандери, а його дії супроводжує мелодія "Щедрика". Однак через мить атмосфера змінюється через обстріл, а різдвяну мелодію замінює "Марш  українських націоналістів" —  "Зродились ми великої години". Після знищення ворожого танку знову лунає інструментал "Щедрика".

Інший ролик відображає переживання українських солдатів — навіть під час відпочинку від бойових завдань воїни все одно живуть війною. Через флешбеки воїнів 241 бригада показує психологічний стан, а інструментал "Щедрика" на бандурі українським народним артистом та воїном бригади Тарасом Компаніченком нагадує, що Різдво під загрозою і його потрібно захистити.

Які відгуки отримала рекрутингова кампанія і чому "добро має бути з кулаками" — LIGA.LIfe розповів пресофіцер 241 бригади ТрО Мирослав Откович.

Під час революційних подій у 1919 році політичні діячі того часу вже намагалися здобути визнання для УНР (Українська Народна Республіка). Зокрема, довести, що українці — окремий народ, який відмінний від росіян, нагадує Мирослав Откович:

— "Щедрик" справді підкорив європейську та американську публіку. Тоді культурна дипломатія відіграла свою роль, але, на жаль, відстояти державу не вдалося. І тому зараз враховуємо всі помилки. Оскільки ми набагато сильніші та перемога буде за нами.

— Ми у 241 окремій бригаді переконані, що добро має бути з кулаками. Як "Щедрик", який вже понад сто років заворожує мільйони людей і щоразу нагадує про Україну, — додав Мирослав Откович.

Коли є хороша ідея, на неї нанизуються подальші думки, продовжує пресофіцер 241 бригади ТрО, відбувається конструювання певної реальності, коли ретроспектива стає актуальною в сьогоденні:

— Бліндаж, у якому відбулося фільмування ролика, мало чим візуально відрізняється від укриттів, які використовували воїни Української повстанської армії. Невипадково в кліпі ви можете побачити портрет Степана Бандери – провідника українських націоналістів.

А ось портрет канадсько-американської акторки Памели Андерсон пресофіцер пояснює тим, що у такий спосіб хотіли відтворити справжній інтер’єр і "не впадати в зайвий пафос".

"Ми – ТрО, середній вік чоловіків у нас 40+, це означає, що ми не тільки все знаємо, але й все вміємо та можемо. Але водночас олдскульні. Хоча розуміємо всіх. Головне, щоб людина була корисною в підрозділі", — розповідає Мирослав Откович.

На запитання, чи отримала бригада зворотний зв’язок, військовий відповів: "Найкращі критики — самі хлопці (військові. – Ред.). І всім, хто бачив, сподобалося, дуже жива реакція на це відео. Також добре оцінили й фахівці справи".

Загальну думку кампанії пресофіцер коментує у наступний спосіб: "Нам потрібно більше такого контенту, більше комунікацій між ЗСУ та людьми. І ми сподіваємось, що наш заклик "Захисти Різдво разом з нами!" почує якомога більше людей, які готові до спротиву".

Деталі про рекрутингову кампанію можна дізнатись за мобільним номером: (063) 241-1-241.