RU
Розваги

Огляд | Це 7 українських митців сучасності, якими варто пишатися

7 хвилин
Це 7 українських митців сучасності, якими варто пишатися - Фото
Картина з серії "Гроші" Олега Тістола
19.03.2023, 11:00

Українські митці стають успішними не лише на Батьківщині, а й за її межами.

Вони беруть участь у Венеційській бієнале, їхні картини виставляються у провідних галереях світу. Саме митці знайомлять світ з українською культурою, історією та традиціями, що вплинули на неї.

Влада Ралко

Одна з найвідоміших українських художниць, що працюють у жанрі експресіонізму. У 2019 році вона стала лауреаткою премії ООН "Жінки в мистецтві".

Більшість робіт Влади Ралко, так чи інакше, пов'язані з тілом людини та описують те, що відбувається з ним та у ньому.

Однією з важливих робіт у творчості художниці є "Київський щоденник". Ця серія малюнків виникла після початку російського вторгнення у 2014 році. Невизначеність, мінливість та стрімкість подій вплинули на формат робіт. Невеликі за розміром картини стали способом миттєвого реагування художниці на тогочасну дійсність. 

Роботи Влади Ралко часто з'являються на виставках у Києві, інших містах та країнах.

Київський щоденник, Влада Ралко

Київський щоденник, Влада Ралко

Анатолій Криволап

Український художник, який майстерно працює з кольором. За допомогою незвичайного поєднання кольорів художник передає свій внутрішній стан.

"Живописець відчуває і реагує фарбами. Кольорові сполучення — це нервові клітини, які створюють відчуття", — так про важливість фарб каже сам Анатолій Криволап. 

Роботи художника двічі встановили світовий рекорд з продажу сучасного українського мистецтва на міжнародному артринку. Так, його роботу під назвою "Кінь. Ніч" було продано за $124 400, що й стало рекордною сумою. 

Однією з останніх робіт Анатолія Криволапа є "Пейзаж малого формату. Діалог на відстані 100 років". Цей проєкт ніби діалог автора з українськими художниками-пейзажистами малого формату кінця IX початку XX століття.

З серії ''Пейзажі'', Анатолій Криволап

Кінь, Анатолій Криволап

Віктор Сидоренко

Один із лідерів сучасного українського мистецтва. Займається живописом, фотографією, інсталяцією та скульптурою. Ранні роботи митець створював у стилі реалізму, а згодом перейшов до постмодерну та неоавангарду. 

Його проєкт "Жорна часу" представляв Україну на 50-й Венеційській бієнале. 

Основною темою його творчості є людина та її ідентифікація у сучасному цифровому світі.

"Нульовий рік. Ідея світла" — це один з останніх проєктів Віктора. Головний персонаж робіт не лише демонструє свою еволюцію за останні 26 років, а й відображає трансформацію суспільства, його пристосування до нових реалій.

Жорна часу, Віктор Сидоренко

Нульовий рік, Віктор Сидоренко

Олег Тістол

Митець, який створює масштабні інсталяційні проєкти, скульптури та художні об'єкти, живописець. Він поєднує у своїй творчості міфи, національну та радянську символіку.

"Українські гроші" — один з найяскравіших проєктів автора. Він створив "Гроші", які фіксують важливі історичні моменти, відбивають національну культуру та ідею.

Олег Тістол брав участь у виставці "Я крапля в океані". На ній були представлені фото- та відеоматеріали, об'єкти, якими користувалися протестувальники для свого захисту на Майдані у 2014 році. Сам митець представив на виставці фанерні щити, які робив для протестувальників. 

Гроші, Олег Тістол

Гроші, Олег Тістол

Назар Білик

Один з найуспішніших молодих українських художників. Він працює у напрямі сучасної скульптури, створює об'єкти у публічному просторі.

У своїх роботах автор намагається зобразити взаємодію людини з середовищем.

Мабуть, найвідоміша його робота — це 6-метрова скульптура "Дощ", що розташована у Києві на Пейзажній алеї та символізує зв’язок людини з природою. 

Одним з останніх проєктів Назара Білика стала серія робіт під назвою "Сплав". Усі скульптури виготовлені з бронзи. У цих роботах автор намагався зафіксувати вплив війни на людей, відобразити у фізичному втіленні стан, у який війна перековує суспільство.

Дощ, Назар Білик

Сплав, Назар Білик

Жанна Кадирова

Українська художниця та скульпторка. Вона створює об’єкти, інсталяції, мозаїки та скульптури. Сировина, з якою працює художниця, підкреслює природу її робіт. Тривалий час улюбленими матеріалами  для створення об’єктів були коштовне каміння та кахель. 

Один із проєктів Жанни Кадирової під назвою "Маркет" складався виключно з керамічних овочів та фруктів, які відвідувачі могли придбати за таким розрахунком: один грам дорівнював одному долару. 

Вже під час війни Жанна Кадирова створила серію робіт під назвою "Паляниця". Усі об’єкти були виконані з річкового каміння. 

Також Жанна Кадирова працювала над проєктом під назвою "Russian Rocket". Це стрітарт, головна мета якого полягала у приверненні уваги іноземців до війни в України. Так наліпки із зображенням ракет з’являлися на вікнах публічного транспорту за кордоном. Ракета, що зображена на наліпках, подібна до реальної, але летить вже не над Україною, а над Європейськими містами. 

Маркет, Жанна Кадирова

Паляниця, Жанна Кадирова

Максим Мамсіков

Один із найвпізнаваніших українських художників. Картини автора зображують реальність, що набуває мальовничих образів. Провідною темою картин є людина і світ, їх взаємодія між собою. Також характерною особливістю робіт Максима Мамсікова є простір, вільне місце на полотні, яке додає картині повітря, свободи та легкості. 

Роботи "синього циклу" стали візитівкою художника. У 2009 році на аукціоні його картину під назвою "Морський бій" було продано за $35 000.

Навесні 2022 року художник взяв участь у виставці під назвою "Ukraine: Short Stories". Представлені роботи були тісно пов’язані з подіями, що відбуваються в Україні з 2014 року, та глибокими змінами, яких країна зазнала за останні роки. 

Битва на морі, Максим Мамсіков
Софія Пирогова
Софія Пирогова
автор LIGA.Life
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини