Спокій та екстрим в ОАЕ. Подорожуємо в Рас-ель-Хайму: житло, транспорт та цікаві місця
Спокійний відпочинок на морі, екстремальні пригоди в горах та вивчення культури можна поєднати на відпочинку в Об’єднаних Арабських Еміратах. Проте Абу-Дабі та Дубай – це не єдині цікаві міста для туристів.
LIGA.Life відправилася до емірату Рас-ель-Хайма та дізналася про усі умови подорожей в часи пандемії, як знайти житло, запланувати маршрут та що неодмінно варто відвідати.
Що варто знати про Рас-ель-Хайму
Рас-ель-Хайма (RAK) – один із семи еміратів з однойменною столицею.
До складу емірату також входять села і закриті готельні забудови – Al Hamra Village and Mina Al Ara. RAK розташований на узбережжі Перської затоки та оточений гірським хребтом – Аль Хаджар.
"Рас-ель-Хайма – єдиний емірат, який має море, гори та неймовірну природу", – пояснює Алка Вінтер, віцепрезидентка відділу Дистанційного маркетингу та комунікації в Управлінні розвитку туризму Рас-ель-Хайма.
Поєднання гірського та морського туризму приваблює туристів зі всього світу. Ras Al Khaimah International Airport відкриває нові рейси, а кількість готелів, туристичних принад та реставрацій культурних пам’яток збільшується.
У 2012 році берегова лінія емірату збільшилася завдяки побудові штучного архіпелагу – Аль-Марджан (2,7 кв. км). Він складається з чотирьох островів, де розташовані готелі, пляжі, ресторани, клуби, спа та місця для відпочинку з дітьми.
Головна перевага цього емірату – відсутність скупчень туристів на пляжах та визначних пам’ятках. Це особливо корисно в умовах пандемії.
Усі курорти мають велику територію, тому кожен має змогу за бажанням побути наодинці та відпочити від звичної рутини.
Як підготуватися до подорожі
Карантинні обмеження
Плануючи подорож, не хочеться думати про ПЛР-тести, карантинні обмеження та штрафи. Та спланувавши все завчасно, можна не помітити умови пандемії.
На початку травня 2021 року карантину в ОАЕ немає. Серед обмежень для туристів – носіння маски на вулиці і в приміщенні та дотримання соціального дистанціювання в публічних місцях (пляжі, ресторани, магазини).
Турист також має зробити ПЛР-тест за 72 години до вильоту в ОАЕ. Результати мають бути перекладені англійською мовою та містити мокру печатку. Не забудьте оформити міжнародну страховку, яка покриває випадок захворювання на COVID-19.
Після прильоту усі пасажири проходять безкоштовний ПЛР-тест в аеропорту. У мінілабораторіях потрібно вказати паспортні дані та номер телефону. Через 12 годин лабораторія надішле результати тесту через смс.
Повторіть процедуру за 72 години до вильоту додому. Це можна зробити в RAK Hospital COVID-19 Screening Tent. Лабораторія працює цілодобово без попередньої реєстрації. Результати можна отримати через 12 годин.
Більшість готелів співпрацюють з лікарнею, тому пропонують безкоштовну здачу тесту. Запитайте в адміністрації.
Якщо відпочинок триватиме понад 14 днів, слід здати повторний ПЛР-тест.
Вибір сезону
Збираючись на відпочинок в ОАЕ, варто подумати про погодні умови. Адже це країна постійного тепла.
Температура взимку – 18-25°C; весною – 25-35°C; влітку – до 40°C; восени – 25-36°C. Через високий рівень вологи на узбережжі Рас-ель-Хайми висока температура сприймається значно краще, ніж в Україні.
Найсприятливіший період для пляжного відпочинку – жовтень-листопад. Температура повітря коливається в діапазоні 32-36°C, а води затоки освіжають.
Подорожуючи на гірський хребет, пам’ятайте, що температура там значно нижча. Тому ввечері навіть влітку варто мати з собою кофту або куртку з довгими рукавами.
Транспортне питання
Прямих рейсів з України в Рас-ель-Хайма поки що немає. Проте відкладати подорож в цей емірат не варто. Якщо плануєте відпочинок самостійно, оберіть рейс у Дубаї. Прямі рейси курсують лише з Києва та Одеси від компаній МАУ, SkyUp, FlyDubai та Emirates.
Ціни стартують від 8000 грн за рейс Київ-Дубаї-Київ та від 9540 грн за рейс Одеса-Дубаї-Одеса. Тривалість польоту з Києва – 5 годин 10 хвилин, з Одеси – 4 години 45 хвилин.
Із Запоріжжя, Львова, Харкова, Дніпра та Херсона є рейси з пересадками у Києві та Стамбулі компаній МАУ, SkyUp та Turkish Airlines. Їхня ціна дорожча – від 13000 грн за рейс туди-назад. Тривалість поїздки також більша, залежно від міста вильоту.
Щоб добратися з Дубая в Рас-ель-Хайму (110,3 км):
Замовте трансфер з аеропорту в готель. Перш ніж відправитись у подорож, запитайте у представників готелю про можливість замовити транспорт. Ціна коливатиметься залежно від готелю. Якщо ви їдете від турагенства, то запитайте про цю умову у представника в Україні.
Орендуйте машину. В ОАЕ доступна компанія Careem, яка надає послуги таксі, оренди машини та доставки. Також можна скористатися сайтом Rentalcars.com. Ціни на оренду стартують від 1 233 грн на день.
Замовте таксі. Таксі (Dubai Taxi Corporation) Дубай-Рас-ель-Хайма коштуватиме від 1700 грн.
З червня 2021 року компанія МАУ відкриє прямий рейс "Київ-Рас-ель-Хайма". Рейси курсуватимуть двічі на тиждень – понеділок та четвер. Приблизна ціна та точні дати запуску поки невідомі.
Доїхати з Ras Al Khaimah International Airport в будь-який готель можна буде на таксі або трансфері в середньому за 20 хвилин.
Громадського транспорту в Рас-ель-Хаймі немає. Пересуватися містом можна за допомогою таксі та оренди машини. Наприклад, ціна на таксі від острова Аль-Марджан до центра міста – 350 грн.
Житло
На території Рас-ель-Хайми побудовані інтернаціональні готелі (Rixos та Hilton), а також локальні мережі. Зазвичай це цілі курорти з окремими пляжами, ресторанами, магазинами та місцями для відпочинку.
Ціни коливаються залежно від готелю, кількості людей в номері, його формату та додаткових послуг (харчування, бар, розважальна програма). Початкова ціна – 2 600 грн за ніч у двомісному номері.
Для бюджетних туристів є віддалені від берегової лінії готелі. Ціна за ніч – від 1000 грн. Проте будьте обережні, адже обираючи такий вид житла, потрібно подбати про транспорт та харчування.
У Рас-ель-Хаймі також можна орендувати віллу, апартаменти або квартиру. Згідно з сайтом Airbnb, ціни на апартаменти стартують від 1050 грн за ніч.
Національна валюта
Національна валюта ОАЕ – дирхам. Можете скористатися обмінниками валют в торговельних центрах міста або в аеропорту. Також в країні доступна безконтактна оплата картками VISA та MasterCard.
Одяг
Пам’ятайте, що ОАЕ – мусульманська країна, традиції якої варто поважати. Саме тому, відвідуючи публічні місця (мечеті, музеї, виставкові центри), одягайте закритий одяг.
Мініспідниці, короткі шорти, декольте та кофти з відкритими плечима заборонені в таких локаціях. Жінкам варто мати при собі хустку на випадок відвідування мечеті.
Якщо ви відпочиваєте на території готелів, то суворих правил немає. Можете одягатися, як вам хочеться. Проте пам’ятайте, що у місті також є пляжі для місцевих жителів, де відкриті купальники заборонені.
Через високу температуру повітря не забудьте взяти з собою головний убір, сонцезахисні крем та окуляри. Якщо ви чутливі до сонячних променів, то подбайте також про захисти від опіків та пошкодження шкіри.
Що обов’язково варто відвідати в Рас-ель-Хаймі
Кожен турист знайде відпочинок на свій смак від історичних пам’яток до адреналіну в пустелі та горах.
Історичні та релігійні пам’ятки
Форт Дайя – фортеця, побудована в ХІХ столітті. Це єдина фортеця в горах, яка збереглася до наших днів. Головна причина відвідати це місце – панорама на море, гори та пальмовий сад.
Фортеця Аль-Джазіра-аль-Хамра – залишки рибальського поселення. Наразі селище повністю спустошене і нагадує місто руїн. На його території можна помітити будинки з коралів та мушель, мечеть та ринок.
Мечеті: Мохаммеда Бін Саліма – найдревніша в місті, побудована на залишках мечеті XVIII століття. Мечеть Шейха Заїда, яка є однією з найвпізнаваніших будівель в місті. Вона розташована неподалік від міської набережної, звідки відкривається чудовий краєвид на місто та гори.
Національний музей Рас-ель-Хайми – колишня резиденція панівної сім'ї емірату. Там представлені колекції артефактів, які розповідають про історію, архітектуру, сільське господарство та рибальство емірату.
Suwaidi Pearls – унікальна ферма перлин в Перській затоці. У давнину жителі Рас-ель-Хайму займались ловлею перлин. У 2005 році онук останнього ловця перлин заснував ферму, де їх вирощують. Туристи можуть відправитись туди на спеціальному автентичному кораблі з порту району Al Rams.
Працівники проведуть екскурсію фермою, розповідаючи про історію ремесла, сучасні методи вирощування та навіть покажуть, як дістають перлину з мушлі. Туристи зможуть купити прикраси, перлини, а також насолодитися безкоштовними фініками, чаєм, кавою та водою.
Набережні
Al Qawasim Corniche – найпопулярніша вулиця міста, яка є ідеальною для піших прогулянок, пробіжок та катання на велосипеді і електросамокатах.
Al Rams Corniche – набережна з чудовим краєвидом на затоку та гори. Там знаходиться порт, звідки можна відправитись на ферму перлин.
Al Marjan Corniche знаходиться на однойменному острові. Це популярне місце відпочинку з дітьми. Також вздовж набережної є оренда електросамокатів та велосипедів.
Відпочинок в пустелі
Al Wadi Equestrian Adventure Centre – іподром в пустелі, де можна здійснити прогулянку верхи.
Бедуїнські селища: Bassata Desert Village, The Dunes та Bedouin Oasis Desert Camp. На їхніх територіях доступні катання на квадроциклах та сноуборді, вечеря в арабському стилі та ночівля в автентичних будинках.
Гірський відпочинок
Гірський хребет Аль-Хаджар – це головна туристична принада емірату. Саме тут розташована найвища точка ОАЕ – гора Джебель Джейс – 1934 метри над рівнем моря.
До вершини веде автомобільна дорога, тому рекомендую взяти в оренду автомобіль. Це дасть вам можливість вільно зупинятися на будь-які точці гірського серпантину.
Також гори підійдуть для пішого туризму, велосипедної їзди та скелелазіння.
У горах знаходяться місця для кемпінгу та оглядовий майданчик Jebel Jais Viewing Deck Park. У парку є сім оглядових майданчиків із дванадцятьма біноклями та кафе.
Подорож в гори також сподобається туристам, які шукають адреналін та незабутні враження. Адже на вершині Джабель Джейсу знаходиться найдовший зіплайн у світі, згідно з Книгою Рекордів Гіннеса – Jebel Jais Flight. Його довжина – 2,8 кілометра. Початкова платформа знаходиться на висоті 1,680 метрів над рівнем моря. Людина долає всю дистанцію, лежачи спиною вверх.
Окрім цього, комплекс ToroVerde пропонує:
Jais Sky Tour – канатна дорога між скелями та каньйонами Джабель Джейсу. Усього тур складається з семи зіплайнів, довжиною від 337 м до 1 км. Турист долає всю дистанцію в позиції сидячи.
Via Ferrata – туристичний маршрут, який включає підйом на скелі металевими скобами, пішохідні прогулянки та спуски зіплайнами.
Jais Sky Maze – лабіринт з перешкодами на висоті 10 м над землею. У комплекс входять гойдалки на мотузці, хитливі мости та петлі тощо.
Щоб спробувати усі активності варто замовити їх завчасно на офіційному сайті. У понеділок та вівторок ToroVerde закритий.
Відео: Youtube-канал "Ras Al Khaimah Tourism Development Authority"
Також на гірській території розташований Bear Grylls Explorers Camp. Це екстремальний табір британського мандрівника Едварда "Беара" Гріллза. У програму входять короткі (чотири години) та довгі (один день) курси виживання в умовах дикої природи. Така активність підійде для всієї сім’ї.
Що привезти з собою на згадку
До популярних та небанальних сувенірів з ОАЕ відносяться:
Фініки. Їх можна придбати у вигляді цукерок та сухофруктів.
Солодощі: від шоколаду з верблюжого молока до східних солодощів з горішками (халва, нуга, рахат-лукум).
Спеції: шафран, кардамон, зіра, барбарис.
Асорті з горішків та сухофруктів.
Мило з верблюжого молока.
Прикраси з перлами або мушлі.
Елементи національного одягу: арафатка, кандура, шалі.
Усе це можна придбати в торговельних центрах Рас-ель-Хайми: RAK Mall, Al Hamra Mall, Manar Mall, Grove Village, а також в магазинах duty free в аеропорту.
Стаття написана у рамках престуру, організованого компанією МАУ. Це не вплинуло на вміст контенту, окрім згадки про рейси авіакомпанії в Рас-ель-Хайму.