Зміст:
 1. Видавництво Старого Лева
 2. Тихо! Триває репетиція
 3. Принцеса Олівія досліджує неправильну погоду
 4. #книголав
 5. Поводься чемно, як дракон!
 6. У міста є Я
 7. Ранок
 8. Книжки-кубики. Перші слова малюка
 9. Чому? Найкраща книжка запитань і відповідей про природу, науку та світ довкола
 10. Як? Найкраща книжка запитань і відповідей про довкілля, тварин, людей, зокрема і про тебе!
 11. Крихітка Єстедей і буря в чайній чашці. Книга 1
 12. Як я став собакою на прізвисько Північ?
 13. Кресс. Хроніки Місяця
 14. Володарі півночі. Книга 3. Саксонські хроніки
 15. Пісня меча. Книга 4. Саксонські хроніки
 16. Чернігів-2022. Війна цивільними очима
 17. Vivat
 18. Велетка і сироти
 19. НК-Богдан
 20. Серія книжок "Чому? Чого? Навіщо?" для дітей 2-4 років
 21. Чому? Чого? Навіщо? Космос. Інтерактивна книжка для дітей віком від 4 до 7 років
 22. Серія книг про Маму Му
 23. Кухарська книга Петсона та Фіндуса
 24. Динозавромовки
 25. Як урятуватися з Безнадійного острова. Повість-казка на морську тематику
 26. Серія книг "Андроїд"
 27. Трійця в Терні
 28. Газетярки. Книга 1: графічний роман
 29. Yakaboo Publishing
 30. Валер'ян Підмогильний. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)
 31. Іван Франко. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)
 32. Дивовижні фокусники
 33. Василь Стефаник. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)
 34. Володимир Винниченко. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)
6 українських видавництв поділились із LIGA.Life літературними новинками для дітей та підлітків, які вийдуть у серпні. Серед них розвивальні книжки для різних вікових груп, збірки класиків, які невдовзі знадобляться у школі, різноманітні комікси, фентезі й пригодницькі романи. Липневі анонси можна прочитати за посиланням.

Видавництво Старого Лева

Тихо! Триває репетиція

Вік: 3-5 років.
Автор: Віктор Мартинюк.
Опис: Це мала бути звичайнісінька репетиція звичайнісінького оркестру у звичайнісінький день. Ну, майже звичайнісінький. Ось музиканти розсілися по місцях, диригент став за свій диригентський пульт і змахнув своєю диригентською паличкою. Аж раптом дещо пішло не так. Але для справжнього маестро не існує перепон! Хіба що…

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Принцеса Олівія досліджує неправильну погоду

Вік: 6-8 років
Автор: Люсі Гокінґ.
Опис: Принцеса Олівія з радістю покидає королівський палац у горах, після того, як Королівство Алез вирішує, що більше не потребує королівської родини. Тепер дівчинка може облишити нудні принцесячі уроки та вивчати справжні цікавинки, як-от вулкани, океани й космос! Але Олівія зовсім не готова до того світу, що чекає на неї. Щільні темні хмари низько стеляться над містом, річки переповнені сміттям, і з погодою щось діється. Разом із новими друзями Олівія хоче розгадати загадку такої неправильної погоди та врятувати Алез від кліматичної катастрофи, доки ще не пізно.

#книголав

Поводься чемно, як дракон!

Вік: 3+. 
Автор: Штепанка Секанінова.
Опис: Щоб замурзана Попелюшка стала справжньою принцесою, чарівної палички недостатньо. Потрібно ще й декілька уроків королівського етикету! На щастя, в палаці мешкає чемний дракон, який допоможе дівчині засвоїти прості правила поведінки. Разом з Попелюшкою і драконом ваша дитина побуває на королівському обіді, в автобусі й у гостях.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: #книголав

У міста є Я

Вік: 6-9 років.
Автор: Ірина Озимок.
Опис: Авторка, що залучена у численні проєкти та ініціативи з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії "сері/граф" яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому. 

Ранок

Книжки-кубики. Перші слова малюка

Вік: 0+.
Автор: Ірина Лукашева.
Опис: У скринці 9 маленьких книжок із цупкого картону. З ними можна гратися, і найголовніше – завдяки ним малюк запам’ятає перші прості слова і познайомиться з різними тваринами та предметами. На кожному розгорті книжок написані коротенькі слова та зображені яскраві малюнки до них.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Ранок

Чому? Найкраща книжка запитань і відповідей про природу, науку та світ довкола

Вік: 5+.
Автор: Кетрін Ріплі.
Опис: "Чому у ванні пальці так зморщуються? Чому корови мукають? Чому в супермаркеті так добре пахне?" – допитлива малеча завжди має купу запитань до дорослих! Та як доступно й цікаво пояснити це дітлахам? Ця книжка допомагає дорослим у всьому світі відповісти на найкаверзніші (а іноді – найкумедніші) запитання. Юні шукачі й шукачки відповідей побувають "за лаштунками" супермаркету та відвідають ферму, дослідять кухню й ванну кімнату, щоб дізнатися, як влаштоване життя на планеті.

Як? Найкраща книжка запитань і відповідей про довкілля, тварин, людей, зокрема і про тебе!

Вік: 5+.
Автор: Кетрін Ріплі.
Опис: "Як комп'ютери все знають? Як із тіста утворюється торт? Як я тримаюся на воді?". Відповіді начебто очевидні, проте донести їх дитині доступно й цікаво – ще та головоломка. Ця книга відповідає і на серйозні, і на дещо кумедні й каверзні запитання, і навіть на ті, які хлопчики й дівчатка ще не поставили! Разом із книжкою дітлахи дізнаються більше про святкування дня народження, зрозуміють, що таке чхання, побувають на пляжі та в аеропорту, щоб дізнатися все про довкілля, тварин і людей.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Ранок

Крихітка Єстедей і буря в чайній чашці. Книга 1

Вік: 10+ років.
Автор: Енді Саґар.
Опис: Вітаємо в Чаклунській світлиці! Заварімо чай? Можливо, "Упевнену ромашку", щоб додалося сміливості? Чи "Змінювальний жасмин", щоб перетворитися на якусь звірину? Міс Вікторія Пампушка, екстраординарна чайна відьма, швидко навчить вас свого мистецтва! Долучайтеся до пригод її учениці Єстедей, юного чударя Джека, суворого фамільяра Мадриґала й решти чарівного гурту, здолайте підступи містера Скорботи та його посіпак і пориньте в теплий, відважний, яскравий світ, який огорне вас, наче затишні обійми люблячої сім’ї.

Як я став собакою на прізвисько Північ?

Вік: 10+ років.
Автор: Бен Міллер
Опис: Коли до маєтку подружки Джорджа прибуває незнайомий чоловік із собакою, він одразу викликає в хлопця підозру. Та хай там як, із ним великий кудлатий пес, про якого так відчайдушно мріяв Джордж. Прагнучи подружитися із Півночем, хлопець бачить на власні очі, як чоловік за допомогою магії міняє тілами кролика й папугу. Як таке може бути? Намагаючись дізнатися таємницю, хлопець і сам потрапляє під дію чар та міняється тілами із Півночем. Чи зможе Джордж у тілі собаки дізнатися, які лихі наміри має чоловік, та викрити його, доки не стане пізно?

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Ранок

Кресс. Хроніки Місяця

Вік: 16+ років.
Автор: Марісса Маєр.
Опис: Хто ця самотня бранка, ув’язнена на штучному супутнику високо на навколоземній орбіті? Безбатченко Кресс, яку довгі роки тримає під замком підступна тавматургиня Сібіл. Завдання Кресс – служіння королеві Левані: пошук інформації, засліплення радарів, кодування – різні хакерські штучки. Та чиїсь уважні оченята стежать за всім! За армією Левани, за тавматургами, політиками і чи не найпильніше – за тим маленьким зорельотом, старанно відшукуючи інформацію про Лін Сіндер, Скарлет Бенуа, особливо про Карсвелла Торна. Втім головне для дівчини – дурити голову своєї пані тавматургині, щоб врятувати останню надію Землі, Лін Сіндер (і, звісно, красунчика Торна)!

Володарі півночі. Книга 3. Саксонські хроніки

Вік: 16+ років.
Автор: Бернард Корнвелл.
Опис: Укотре зневажений скупим та невдячним королем Альфредом, спраглий до пригод і слави войовник Утред відправляється на північ помститися своєму заклятому ворогу К’яртану Жорсткому. Одначе плани його порушує громадянська війна, що несподівано спалахнула в Нортумбрії, де за владу борються три могутніх претенденти.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Ранок

Пісня меча. Книга 4. Саксонські хроніки

Вік: 16+.
Автор: Бернард Корнвелл.
Опис: Від звільнення Дангольма і наведення ладу в Нортумбрії сплинуло кілька років. Утред Беббанбурзький продовжує вірно служити Альфредові, ставить фортецю на Темсі й боронить східні кордони Вессексу, який невпинно поширює свій вплив на інші саксонські землі.Та мирне життя королівства порушують нові загарбники: норвеги, очолювані славетними братами-завойовниками. Уклавши союз із данами, вони накопичують незліченні сили, здатні звести мрію про Англію нанівець, тож на Утреда чекають нові випробування.

Чернігів-2022. Війна цивільними очима

Автор: Олена Грицюк.
Опис: Авторка – чернігівська архітекторка, яку війна застала вдома. Намагаючись уберегти близьких, організувати воєнний побут і допомогти людям довкола, вона фіксує все, що відбувається з нею в блокадному місті, у нотатках, дописах і повідомленнях. Після евакуації ці уривки зібрали в книжку, яка демонструє, наскільки звичайні люди не готові до війни. Адже до такого неможливо підготуватися: раз у раз поставати перед вибором, не знати, чи настане завтра, та щосекунди хвилюватися за своє життя, життя близьких, ба навіть життя незнайомців.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Ранок

Vivat

Велетка і сироти

Вік: 12+.
Автор: Келлі Барнгілл.
Опис: Колись містечко Брила-в-Долині було чудовим і квітучим. Але спочатку пожежі, а потім руйнівні повені, що стали звичним явищем, змінили його до невпізнання. Місто втратило Бібліотеку, міську школу й прекрасний парк. Хто ж винен у всіх цих лихах? Уночі, коли згоріла Бібліотека, люди чули шум крил дракона, який пролітав у небі. На щастя, Мер містечка — знаний драконоборець, який зможе із цим упоратися. І лише діти із Сиротинця, що стоїть на околиці міста, і Велетка знають, що відбувається насправді. Та чи повірять городяни дітям, коли вони розкажуть те, що знають? 

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Vivat

НК-Богдан

Серія книжок "Чому? Чого? Навіщо?" для дітей 2-4 років

 • "Де живуть тварини". Автор: Анна Мьоллер;
 • "Динозаври". Автор: Ангела Вайнгольд;
 • "Легкові та вантажні автомобілі". Автор: Андреа Ерне.

Вік: 2-4 роки.
Опис: Серія науково-популярних видань для дітей подає наочні відповіді на перші дитячі запитання, передбачає засвоєння знань в ігровій формі, пробуджує радість самостійних досліджень, містить ґрунтовно дібраний та перевірений матеріал.

Чому? Чого? Навіщо? Космос. Інтерактивна книжка для дітей віком від 4 до 7 років

Вік: 4-7 років.
Автор: Домінік Конт.
Опис: Інтерактивна книжка для дітей із розмальовками й цікавими завданнями, вкладками з наліпками та саморобками, іграми з детальним описом правил і покроковими вказівками для самостійних експериментів.  

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Серія книг про Маму Му

 • "Мама Му катається на санчатах";
 • "Мама Му на дитячій гірці";
 • "Мама Му фантазує";
 • "Як Мама Му вперше зустріла Ворона".

Вік: 4-7 років.
Автор: Юйя Вісландер.
Опис: Книги про веселу корову та її крилатого друга дуже швидко завоювали прихильність маленьких читачів у Швеції, а далі й у інших країнах світу. Це дотепні, неймовірно захоплювальні сюжети, сповнені доброти, простої життєвої філософії, та малюнки Свена Нордквіста, талановитого ілюстратора – автора історій про Петсона і Фіндуса.

Кухарська книга Петсона та Фіндуса

Вік: 4-7 років.
Автор: Свен Нордквіст.
Опис: Якось кіт Фіндус помітив, що Петсон залишає свої рецепти в найнесподіваніших місцях, тож запропонував дідусеві зібрати їх в одну книжку. А надто ті рецепти, які подобаються Фіндусу та прості в приготуванні. Тоді кіт залюбки допомагав би щось готувати. Скажімо, Петсон нарізатиме цибулю й овочі, а Фіндус збиватиме вершки й ліпитиме тюфтельки. До того ж улітку треба готувати одне, а взимку — інше, бо ж не годиться, приміром, їсти різдвяну кашу напередодні свята Івана Купала. 

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Динозавромовки

Вік: 4-7 років.
Автор: Юрій Бедрик.
Опис: Сучасний український поет Юрій Бедрик і юна художниця Анна Хомич запрошують маленьких читачів у веселу і сповнену дивовижних пригод мандрівку з найрізноманітнішими динозаврами — як популярними, так і рідкісними, про яких мало знають навіть учені. А хвацькі скоромовки, які супроводжують кожен вірш, допоможуть навчитися легко вимовляти навіть найзаковиристіші динозаврячі імена.

Як урятуватися з Безнадійного острова. Повість-казка на морську тематику

Вік: 6-8 років.
Автор: Світлана Аман.
Опис: У Дивопорту оголошена стоденна спортивна регата. Змагатимуться досвідчені вітрильники і боязкий, непоказний кораблик на ім’я Надійний. Жартома, а може й злостиво, його називають безНадійним! Що ж тепер чекатиме на нього в бурхливому океані, далеко від затишної бухти? Відомо ж: долю корабля визначає його назва! 

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Серія книг "Андроїд"

 • "Книга рекордів Говорухи: повість. Кн. 2";
 • "неРозкрита справа Говорухи: повість. Кн.3";
 • "Сім нескладух Говорухи: повість. Кн. 1".

Вік: 7-9 років.
Автор: Олександра Кочубей.
Опис: Перша повість "Сім нескладух Говорухи" за короткий час здобула репутацію книжки, з якої починають любити читати навіть ті діти, які досі до читання були байдужі. Кожна з них — нова пригода улюблених героїв, в яких сучасні українські школярі справді "впізнаю́ть себе".

Трійця в Терні

Вік: 9-12 років.
Автор: Павао Павличич.
Опис: Цей роман – перший у серії захопливих дитячих кримінально-пригодницьких романів про трьох відважних, метикуватих та завзятих хлопчаків із загребського району Дугави — Хрвоя, Гупа та Братка. Цього разу за збігом обставин хлопці опиняються втягнутими у пограбування банку, а пригода починається із загадкового зникнення Хрвоя. Гуп і Братко вирушають на пошуки Хрвоя, який залишає своїм друзям таємні підказки, потрапляють у небезпечні ситуації.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Газетярки. Книга 1: графічний роман

Вік: 12-15 років.
Автор: Браян К. Вон.
Опис: На світанку після Гелловіну в 1988 році чотири 12-річні газетярки втрапляють у найзахопливішу пригоду всіх часів. У сенсаційній мальописній серії про ностальгію, першу роботу та останні дні дитинства поєдналися історії про маленьке містечко та надприродні таємниці.

Yakaboo Publishing

Валер'ян Підмогильний. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)

Вік: шкільний.
Автор: Валерʼян Підмогильний.
Опис: До збірки ввійшли: роман "Місто", оповідання "Важке питання", "Гайдамака", "Проблема хліба", "Іван Босий", "Третя революція". Це творчість Підмогильного, яка містить кращі зразки української прози, принципово нової для літературного процесу 20–30-х років 20 століття. 

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing

Іван Франко. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)

Вік: шкільний.
Автор: Іван Франко.
Опис: У добірці представлено твори різних періодів творчості Франка. Поетичні твори –поема "Мойсей", філософська поезія "Легенда про вічне життя", лірична поема-алегорія "Каменярі", вірші "Дрімають села", "Розвивайся ти, високий дубе…", "Гімн (замість пролога)", "Ой ти, дівчино, з горіха зерня", "Чого являєшся мені...", "Декадент", сонет "Сікстинська мадонна". Прозові твори – історична повість "Захар Беркут", літературна казка "Фарбований лис", оповідання "Малий Мирон", "Мій злочин", "Грицева шкільна наука", "Олівець", психологічна новела "Сойчине крило".

Дивовижні фокусники

Вік: 8-12 років.
Автор: Лідія Коррі. 
Опис: Ця книга досліджує ранню історію ілюзіонізму, розповідає про вісім прийомів, на яких базуються всі трюки, описує основний інструментарій фокусника та розкриває недооцінену роль помічника фокусника. Фінал книги містить поради щодо того, як стати чарівником, як познайомитися із сучасними магами з усього світу та дізнатися історію таємних товариств, які десятиліттями ретельно оберігали секрети ілюзій.

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing

Василь Стефаник. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)

Вік: школярі.
Автор: Василь Стефаник.
Опис: Самобутні соціально-психологічні новели відображають атмосферу життя Західної України порубіжжя 19–20 століть. Стефаник — засновник нового в українській літературі жанру малої прози — європейської психологічної новели. Використання покутського діалекту, робить його малу прозу унікальним явищем в українській літературній спадщині. До збірки увійшли твори, представлені в оновленій освітній програмі для обов’язкового вивчення, а також для додаткового читання.

Володимир Винниченко. Вибрані твори (Yaka ШКОЛА)

Вік: школярі.
Автор: Володимир Винниченко.
Опис: У добірці творів — зразки малої прози Винниченка імпресіоністичного та реалістичного звучання, що вирізняє його творчість з-поміж українських авторів. До збірки ввійшли оповідання "Федько-халамидник", "Кумедія з Костем", "Момент", а також соціально-психологічний роман "Записки Кирпатого Мефістофеля".

35 книг для дітей та підлітків. Новинки серпня від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing