Зміст:
 1. Видавництво Старого Лева
 2. Школа печива
 3. Хлопчик, який марив драконами (Книга 4)
 4. Шпигунська школа
 5. Просто Рікка. Forever
 6. Легендарні крадіжки: від Великого пограбування поїзда до викрадення Мони Лізи
 7. НК-Богдан
 8. Чому? Чого? Навіщо? Досліджуємо космос
 9. Дядько Барбатко сміється
 10. Серія книг "Знайди Злочинця" (4 книги)
 11. Джинкс
 12. Клуб Сімейного дозвілля
 13. Шерлок Бонз та Справа про Маску фараона. Книга 2
 14. #книголав
 15. Як усе працює? Просто про навколишній світ 
 16. Капелюшники
 17. Ранок
 18. Серія книжок "Забавлянки-колисанки"
 19. Таппі та подушка для Гиготуна
 20. Таппі та святковий торт
 21. ДОВКОЛАПИТАНЬ. Енциклопедія юних розумників
 22. Лікарка для монстрів. Огидний порятунок. Книга 2
 23. Пригоди Назара Маліка. Таємниця шеф-кухаря. Книга 1
 24. Пригоди Назара Маліка. Банда нутрій. Книга 2
 25. Просто слухай
 26. Безсоння для двох
 27. Спадкоємець. Книга 1
 28. Vivat
 29. Ходить гарбуз по городу
 30. Чиє колесо?
 31. Yakaboo Publishing
7 українських видавництв поділились з LIGA.Life літературними новинками для дітей, які вийдуть у липні. Серед них пригодницькі історії, колискові для найменших та енциклопедії. Червневі анонси можна прочитати за посиланням.

Видавництво Старого Лева

Школа печива

Вік: 6-8 років.
Автор: Рашель Осфатер.
Опис: Понад усе на світі малюк Жако полюбляє їсти, тож приходить до підготовчого класу школи "пампушком". Читання та письмо здаються Жако не дуже цікавим заняттям, як і арифметика. Але одного разу в бібліотеці він знаходить рецепт тістечок, фото яких дуже привабило хлопчика. Вирішує переписати рецепт, щоб приготувати такі самі вдома. Починає розуміти, що навчання потрібне навіть для випікання – відтепер улюбленого заняття. А ще завдяки випічці Жако знайде добрих друзів.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: Видавництво Старого Лева

Хлопчик, який марив драконами (Книга 4)

Вік: 6-8 років.
Автор: Енді Шеперд.
Опис: Дракони, яких виростила супергеройська команда Томаса та його друзів, подорослішали і відтепер мешкають на холодній Півночі, тож дітлахам нечасто випадає нагода з ними побавитися і політати. Утім, клопотів у Томаса все одно предостатньо! Саджанці драконово-фруктового дерева в’януть, треба подбати про передчасно народженого крихітного дракончика Дзумка, ще й у класі з’являється новенька – хвальковита Аура, яка проголошує себе королевою драконів. А ще цього разу Томасові доведеться дізнатися, що плекати дружбу може бути так само непросто, як і вирощувати драконів.

Шпигунська школа

Вік: 9-12 років.
Автор: Стюарт Ґіббс.
Опис: Уявіть, як здивувався Бен Ріплі, 12-річний школяр, коли повернувся після уроків додому та побачив у вітальні справжнього агента ЦРУ, який запросив його на навчання в Академії шпигунства. У першу ж ніч там Бен стає свідком злочину, а тоді дізнається, що він втрапив до хитрого плану – операції "Полювання борсука". Хлопцеві доведеться розплутати чимало загадок, пережити викрадення й уникнути небезпек, щоб виявити подвійного агента. Але, на щастя, на допомогу йому приходить напарниця.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: Видавництво Старого Лева

Просто Рікка. Forever

Вік: 9-12 років.
Автор: Майкен Нюлунд.
Опис: Життя Рікки починає летіти шкереберть, коли Ліза, її найкраща подруга, раптово закохується. Сама вона зовсім не почувається закоханою. Хоч у неї є аж дві сім’ї: мамина і татова, з якою вона проводить щодругі вихідні, а ще молодші сестрички та братик – Рікка почувається поміж них зовсім-зовсім самотньою. Хоче бути просто собі Ріккою, а не "донькою-бонусом", і щоб все було, як раніше. Одна надія на те, що її родина – і новий сусідський хлопчик – допоможуть Ріцці зрозуміти, наскільки вона насправді крута. 

Легендарні крадіжки: від Великого пограбування поїзда до викрадення Мони Лізи

Вік: 12-15 років.
Автор: Соледад Ромеро Маріньйо.
Опис: Дізнайтеся про найвидатнішу крадіжку в історії мистецтва та гучні пограбування за останні два століття, як-от захоплення потягу у Ґлазґо чи грабунок банку в Ніцці. У цій книжці відтворено правдиву хроніку подій, подробиці планування, місце пограбувань та тривалі поліцейські розслідування. 

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: Видавництво Старого Лева

Також у Видавництві Старого Лева вийде книга "ОЦЕ ТАК ПАТЕНТ! Книга неймовірних винаходів", яку LIGA.Life анонсувала в травні. Детальніше про неї – читайте за посиланням.

НК-Богдан

Чому? Чого? Навіщо? Досліджуємо космос

Вік: 4-7 років.
Автор: Андреа Ерне.
Опис: Інтерактивна книга, де діти дізнаються: що таке Всесвіт та спейс-шатл, як стати астронавтом та як вони умиваються в космосі.

Дядько Барбатко сміється

Вік: 6-9 років.
Автор: Іван Андрусяк.
Опис: Жмурко вміє дивитися в небо. Це надзвичайно важливе вміння. Адже тільки небо завжди покаже, що в тебе на серці. Зате Дибайло вміє бачити світ таким, яким він є. Але цього мало – бо є іще Щось, який завжди вчиться літати. І є Дзиґ, який живе на 17-поверховій кропиві. І є Терпець, який вічний, так само як Бог. Здавалося б, ця чудова компанія цілком здатна забезпечити світові гармонію – але тут невідь звідки приходить Пурхивка і приносить свого Надуванчика.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: НК-Богдан

Серія книг "Знайди Злочинця" (4 книги)

Вік: 8-12 років.
Автор: Юліан Пресс.
Опис: Щоранку дорогою до школи Філіп, Фло та Кароліна завертають у невеличку цукерню в Глухому закутку №23. Там купують у Лео ласощі, якими смакують на перервах між уроками. Комісар карної поліції Ларс так само щоранку заходить у цукерню. Він також є страшенним ласуном, а найбільше полюбляє цукерки з локрицею. Проте їх поєднує не лише любов до солодощів, а й пристрасть до розслідування найзаплутаніших злочинів. У детективної команди "Локриця", як вони себе назвали, є навіть власний офіс, де вони зустрічаються, – голуб’ятня під дахом цукерні Лео. 

Джинкс

Вік: 12+.
Автор: Сейдж Блеквуд.
Опис: Джинкс наділений незвичайною здатністю бачити обриси та забарвлення людських почуттів. До того ж іще й обтяжений прокляттям – він нібито приносить нещастя. Насправді це допитливий, удатний і дуже самотній хлопчик. Пошуки самого себе, власної стежини в житті, боротьба добра і зла – усе це читач знайде в романі-фентезі.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: НК-Богдан
Читайте також: "Я вивезла дітей на відпочинок за кордон". Як планують відпочинок мами з малечею

Клуб Сімейного дозвілля

Шерлок Бонз та Справа про Маску фараона. Книга 2

Вік: 7-10 років.
Автор: Коллінз Тім.
Опис: Славетний пес-детектив Шерлок Бонз і його помічниця кішка доктор Кетсон вирушають у відпустку до Єгипту. Але і тут на них чекає розслідування! Хтось викрав з піраміди легендарну маску, тож Бонз із Кетсон беруться за її пошуки. Невже за крадіжкою стоїть їхній ворог – щур Моріратті? 

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: Клуб Сімейного Дозвілля

#книголав

Як усе працює? Просто про навколишній світ 

Вік: 6+ років.
Автор: Олдріх Ружичка.
Опис: Юні читачі знайдуть низку цікавих фактів: як працює інтернет, що таке ІР-адреса та Wi-Fi або електронна пошта; як створюються комп'ютерні ігри; яким чином споруджують будинки: від ідеї замовника в архітектурному бюро до будівництва та оформлення помешкання дизайнерами інтер'єру; а також про вітропарк; дізнаються, звідки генерують електроенергію, який найекологічніший метод; як виготовляються автомобілі та їх можна відремонтувати; звідки беруться гроші, як Національний банк проводить конкурс на найкращий дизайн, коли виникає потреба у випуску нових банкнот чи монет.

Капелюшники

Вік: молодший та середній шкільний вік.
Автор: Тамзін Мерчант.
Опис: 11-літня Корділія – наймолодша в сім’ї Чародіїв-Капелюшників. Народилася в океані, коли її батьки вирушили на пошуки магічних складників для капелюхомайстрування. Коли "Веселий беретик", корабель її батька, пропав у морі, дівчинка вирішує його знайти. Але тітка Аріадна і дядько Тіберій не мають часу допомогти найменшій Капелюшниці. Вони виконують термінове замовлення короля і не можуть допустити, щоб ті кляті Чоботарі, Годинникарі, Кравці чи Рукавичники їх перевершили! Корділія мусить урятувати батька! 

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: #книголав
Читайте також: Хвалити чи ні. Як батьки впливають на самооцінку дітей. Реальні історії та поради

Ранок

Серія книжок "Забавлянки-колисанки"

Вік: 0+.
Опис: У книзі зібрані колискові, що протягом віків співали українські матері своїм діточкам, присипляли й заколихували малечу, передавали материнські тепло та любов, побажання щасливої долі, здоров’я та краси.

Таппі та подушка для Гиготуна

Вік: 4+ років.
Автор: Марцин Мортка.
Опис: У книжці на читачів чекає 10 дотепних історій. У них добрий вікінг Таппі рятує крихітного пташеняти Дрібненьчика від нудьги, а Шепотливий Ліс – від пожежі. Північний олень Гиготун намагається наздогнати грайливу Луну, а ще – отримує чудовий подарунок від нічних зірок. Який саме? Дізнавайтеся з веселих оповідок, які вчать чинити добро, поважати інших та цінувати справжню дружбу.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: ''Ранок''

Таппі та святковий торт

Вік: 4+ років.
Автор: Марцин Мортка.
Опис: У невеликих історіях добрий вікінг Таппі разом із друзями святкує день народження, рятує хатку бобра від весняної повені, повертає сонцю загублений промінчик. Та чого тільки вони не роблять! А головне, що їхні пригоди вчать добра, взаємодопомоги, любові до нашого барвистого світу та сповнені чудового гумору. 

ДОВКОЛАПИТАНЬ. Енциклопедія юних розумників

Вік: 6+.
Автор: Ненсі Дікман.
Опис: У книжці є відповіді на найзагадковіші запитання про світ природи: від жолудя до секвої, від камінця до велетенської зірки, від клітини до організму, від непомітного струмка до океану, від гнилої колоди до складного світу лісів.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: ''Ранок''

Лікарка для монстрів. Огидний порятунок. Книга 2

Вік: 7+ років.
Автор: Джон Келлі.
Опис: Н-Ш (або просто "няшки") дуже небезпечні для всіх монстрів! У Н-Ш величезні очі, крихітні носики, пискляві високочастотні голоси, і вони вкриті огидно м’яким матеріалом, схожим на хутро. Фізичний контакт з ними життєво небезпечний. Але не для людини. Оззі – звичайний хлопець і за сумісництвом помічник лікарки монстрів – ще жодного разу не бачив на власні очі цього небезпечного створіння. Тому, коли до лікарні надходить виклик про появу "няшки" у Жах-місті, Оззі та Енні фон Сіхерталль вирушають на пошуки чудовиська.

Пригоди Назара Маліка. Таємниця шеф-кухаря. Книга 1

Вік: 7+ років.
Автор: Олівія Коріо.
Опис: Чи чули ви про татуювання, що оживають? А в родині Назара Маліка це звичайна річ. Тільки от хлопчикове татуювання – восьминіг Отто – неабияк полюбляє бешкетувати. І, звісно ж, потрапляти в халепи, як і цього разу! Тепер Назару доведеться рятувати друга, поки той не перетворився на чийсь обід. 

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: ''Ранок''

Пригоди Назара Маліка. Банда нутрій. Книга 2

Вік: 7+ років.
Автор: Олівія Коріо.
Опис: Назар не надто мирно живе зі своєю сестрою Мескерем. Вона постійно надокучає йому своїми витівками. Та коли Мескі потрапляє в біду, саме братові доводиться поспішати на допомогу. Цього разу дівчинка опинилася в міських підземеллях, і Назар має витягти її звідти! Хлопець береться за справу разом з Отто, своїм нерозлучним другом-восьминогом.

Просто слухай

Вік: 16+.
Автор: Сара Дессен.
Опис: Коли Аннабель через хлопця свариться зі своєю найкращою подругою – популярною та привабливою Софі, – вона вмить опиняється небажаною особою серед друзів. Та неочікувано для себе Аннабель знаходить спільну мову з таємничим одинаком Оуеном, який до безтями захоплюється музикою та своїм щотижневим радіошоу.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: ''Ранок''

Безсоння для двох

Вік: 16+.
Автор: Сара Дессен.
Опис: Оден страждає на безсоння, відколи її батьки розлучилися. Її найкращі друзі – підручники з економіки, які допомагають дівчині скоротати довгі ночі та втекти від неприємних почуттів. Вона закінчила старшу школу й вступила до престижного вишу.

Спадкоємець. Книга 1

Вік: 16+.
Автор: Анне Ґюнн Гальворсен, Ранді Фюґлегауґ.
Опис: Лена Карлсвік, 17-річна дівчина, яка рано подорослішала, вчиться жити в новому місті та в нових обставинах. Нова школа, клас, повний дітей багатіїв, та ще й принц і принцеса за однокласників. Лені доведеться пройти звивистим шляхом брехні, сумнівів, інтриг і підозр, щоб зберегти свою таємницю та, можливо, навіть дозволити собі бути щасливою.

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: ''Ранок''

Також у видавництві "Ранок" в липні вийде книга "Дрімопедія. Геть усе про користь сну". Вона увійшла в травневу добірку книжок для дітей та підлітків. Детальніше – за посиланням.

Vivat

Ходить гарбуз по городу

Вік: 3+.
Опис: "Ходить гарбуз по городу…" з давніх-давен є улюбленою пісенькою багатьох діточок. Цю перлину вітчизняного фольклору занотувала й зберегла для наступних поколінь видатна українська письменниця Олена Пчілка. 

Чиє колесо?

Вік: 3+.
Автор: Світлана Мірошниченко.
Опис: Хтось неуважний загубив колесо просто посеред битого шляху! І сміливий Ховрашок кличе на допомогу таксі Макса, щоб розпочати пошукову операцію. Разом із героями цієї книжки читачі побачать різні види транспорту й роздивляться великі й маленькі, широкі й вузенькі колеса, дізнаються про існування моноколеса, а також розшукають того, для кого знахідка Ховрашка стане справжнім подарунком!

Книги для дітей та підлітків. Що почитати у липні під час канікул
Фото: Vivat

Yakaboo Publishing

У видавництві вийде книга, яку LIGA.Life анонсувала у червні. З технічних причин "Ярчик і 9 собак" Насті Мельниченко вийде у липні. Детальніше про неї – читайте за посиланням.

Читайте також: Від уроку біології до бізнесу. Як український школяр вирощує зелень і продає її онлайн