Зміст:
 1. Видавництво Анетти Антоненко
 2. Заздрість. Сумна пристрасть
 3. Видавництво 21
 4. Лист в Україну
 5. Викрадене дитя
 6. Воєнні спогади
 7. Discursus
 8. Довбуш
 9. Камінна душа
 10. Видавництво Старого Лева
 11. Тема для медитації
 12. Ідентичність
 13. НК-Богдан
 14. Мілева Айнштайн: теорія туги
 15. Євшан-зілля. Поема та вірші
 16. Бригади привидів
 17. Остання колонія
 18. Колесо Часу. Вогні Небес (Книга 5)
 19. Лихі люди: повісті та оповідання
 20. Безхатьки та Приблуди, Під лежачий камінь, Шляхетний шахрай
 21. Лабораторія
 22. Чого я не навчився у школі. Філософія для шукачів пригод
 23. Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше
 24. Клуб сімейного дозвілля
 25. Готель
 26. Американський психопат
 27. Записано на кістках. Друге розслідування
 28. Льодяникові черевички. Книга 2
 29. П’ятеро, котрих зустрінеш на небесах
 30. Таємниця відірваної пряжки
 31. Оголошено вбивство
 32. Все те незриме світло (перевидання)
 33. Щебетала пташечка
 34. Щоденник безнадійно приреченої 
 35. На плечах гігантів. Величні прориви в фізиці та астрономії
 36. Чорні діри і молоді Всесвіти
 37. Фоліо
 38. На білому коні. На коні вороному
 39. Ґольдштайн
 40. The Lost World (англійська версія роману "Загублений світ")
 41. Вій
 42. Наш Формат
 43. Друзі, коханки і велика халепа
 44. Степан Бандера. Провідник української ідеї
 45. Погані самаряни. Міф про вільну торгівлю та невідома історія капіталізму
 46. Вогняні брами. Героїчний епос про битву під Термопілами
 47. Vivat
 48. Вторгнення 
 49. Земля крилатих
 50. Мій коханий ворог
 51. Конфлікти з дельфінами 
 52. Україна. Шлях до серця Європи
 53. Усі в моїй родині – вбивці
 54. Школа ідеальних матерів 
 55. Віхола
 56. Метелики на шпильках. Б'є восьма. Повнолітні діти
 57. #книголав
 58. Кухонний фронт
 59. Pabulum
 60. Царівна
 61. Майстер корабля
 62. Yakaboo Publishing

"Що почитати" – щомісячна рубрика від LIGA.Life, де зібрані анонси книг від українських видавництв.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

У липні читач поповнить свою бібліотеку романами про Другу світову війну, класичними і сучасними детективами, перевиданнями українських класиків та різноманітним нонфікшн – від економіки до історії.

Ознайомитись з книгами, які вийшли у червні можна за посиланням.

Видавництво Анетти Антоненко

Заздрість. Сумна пристрасть

Автор: Елена Пульчіні.
Опис: Від Античності до сучасних демократичних суспільств, де заздрість знаходить свій ідеальний ґрунт, від казки до телевізійних новин наших днів – авторка розповідає про метаморфози "гіркотної" пристрасті, що отруює взаємини, позбавляє власного "Я", паралізує життєву силу і навіть здатна призвести до насильства, коли перетворюється на ресентимент.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Видавництво Анетти Антоненко

Видавництво 21

Лист в Україну

Автор: Вальтрауд Міттіх. 
Опис: Героїня роману інтенсивно цікавиться Україною, маючи для цього особисті мотиви (її біологічним батьком був військовополонений офіцер родом з Києва), а водночас вбачаючи чимало паралелей між Україною та своєю батьківщиною – Південним Тиролем, автономною північноіталійською провінцією, понад 60 % населення якої вважає своєю рідною мовою німецьку. 

Викрадене дитя

Автор: Марша Форчук Скрипух.
Опис: Надія разом з прийомною матір’ю приїжджає до Канади після закінчення Другої світової війни. Там на них очікує Іван – "чоловік, якого повинна називати батьком". Останні 5 років дівчинка провела в таборі для переміщених осіб. Її переслідують тривожні спогади. Хто вона насправді? Надя бачить образи іншої родини, нацистську форму, Гітлера... Та чи може вірити в те, про що розповідають її марення?

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Видавництво 21

Воєнні спогади

Автор: Кароліна Лянцкоронська.
Опис: Авторка описала те, що бачила на власні очі й учасницею чого їй довелося стати: прихід перших совітів до Львова 1939 року, допити НКВС, утечу до окупованого німцями Кракова, діяльність у польському русі опору, перебування у станиславівській в’язниці та конфронтацію з начальником станиславівського гестапо Крюґером, вирок смерті, ув’язнення у львівській і берлінських в’язницях, понад два страшні роки в Равенсбрюку. Але передусім ці спогади – про людяність у нелюдських обставинах, про внутрішню силу й гідність і про те, що війна – це не тільки про смерть, а й про шалену любов до життя.

Discursus

Довбуш

Автор: Гнат Хоткевич.
Опис: Це видання роману відтворює мову, якою автор написав свій твір, зберігаючи гуцульські діалектизми, діалектні форми та їх варіанти. До діалектизмів подані пояснення.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Discursus

Камінна душа

Автор: Гнат Хоткевич.
Опис: Молода попадя Маруся, прибувши з чоловіком та свекрухою у Криворівню, де священнику дали парафію, зустрічає опришківського ватажка Дмитра і закохується в нього. Та чи принесе це кохання їй щастя?

Видавництво Старого Лева

Тема для медитації

Автор: Леонід Кононович.
Опис: Що означають для нас поразки минулого? Що на них чекає – забуття чи відплата? І чи справді аж така важлива минувшина для людей сучасної України? Голодомор і діяльність дисидентів, війна у Боснії й повстанський рух у 20-х роках, помста і спокута – все це в центрі психоделічної прози, де сон поєднується з явою, а дійсність – із передсмертними мареннями головного героя.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Ідентичність

Автор: Мілан Кундера.
Опис: Трапляється, що якоїсь миті можемо не впізнати коханої людини, відчути, що її індивідуальність наче стирається. Як із цим жити і як цьому зарадити? Намагаючись не втратити власної ідентичності й водночас зберегти почуття і стосунки, головні герої твору – Шанталь і Жан-Марк – чимраз дужче заплутуються і вчиняють помилку за помилкою. Схоже, колапс уже не відвернути.

НК-Богдан

Мілева Айнштайн: теорія туги

Автор: Славенка Дракуліч.
Опис: Мілева Айнштайн, у дівоцтві Марич, яка походила з багатої сербської родини, постає перед читачем людиною, сповненою життя й кохання, та водночас депресії і меланхолії. Від ранньої юності аж до смерті вона мужньо несла тягар туги, до якого час постійно додавав болю: насмішки через фізичну ваду, невдалий шлюб, смерть дитини, хвороба сестри, нездійснені мрії про університетську освіту, скрутне матеріальне становище, важка недуга сина, – доля, що не залишить байдужим жодного читача.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Євшан-зілля. Поема та вірші

Автор: Микола Вороний.
Опис: До видання увійшли вибрані твори Миколи Вороного –  українського поета, перекладача, театрознавця, одного з найталановитіших майстрів української літератури, якого розстріляв НКВС. 

Бригади привидів

Автор: Джон Скалці.
Опис: Три раси, з якими люди зіткнулися раніше, об’єдналися, аби зупинити поширення землян у космосі. Їхня опора та надія – вчений-перебіжчик Чарльз Бутен, який володіє військовими секретами Колоніальних сил. Щоби протидіяти зрадникові, необхідно дізнатися про мотиви його вчинків. Джаред Дірак – єдина людина, яка здатна знайти відповіді. Бо він – гібрид, створений на основі ДНК Бутена. І йому доведеться пройти довгий шлях, аби зустрітися з "батьком".

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Остання колонія

Автор: Джон Скалці.
Опис: Всесвіт нескінченний, але кількість планет, придатних для життя людини, на диво мала, і так уже вийшло, що космос аж кишить іншими розумними расами, які також претендують на ті світи. Мене звуть Джон Перрі. Мені 88. У такому світі я провів 6 років. У мене були друзі, більшість з яких втратив, але деяких вдалося врятувати. Зустрів жінку, до болю схожу на ту, з якою я ділив життя на Землі, але яка була особливою персоною. Захищав Союз Колоній і свято вірив, що допомагаю людству вижити у цьому Всесвіті. На цій планеті я живу майже 8 років. Ласкаво просимо на Гекльберрі. У цій історії вона буде черговим світом, який я залишив позаду. Але не останнім.

Колесо Часу. Вогні Небес (Книга 5)

Автор: Роберт Джордан.
Опис: Розкололася Біла Вежа, що завжди здавалася непохитною. Владу захопила Елайда, а упокореним Суан та Леане вдалося втекти. Тепер вони разом із Мін та Лоґейном мандрують із країни в країну, намагаючись відшукати місце, де збираються, щоб чинити опір Елайді, бунтівні Айз Седай. А далеко на заході, маючи таку ж мету, мандрують Найнів та Елейн із вірними Томом Мерриліном і Джюліном. Згодом до них долучається ще одна дуже незвична супутниця. Мандрує Аїльською пустелею Ранд, мужніючи на очах. Тепер усі – і прихильники, і вороги, готові визнати в ньому Відродженого Дракона – усі, але не Куладін, вождь клану Шайдо. Попереду у Ранда битва з Шайдо, битва з Відступниками і Тармон Ґай’дон – Остання битва.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Лихі люди: повісті та оповідання

Автор: Панас Мирний.
Опис: Автор реалістично-психологічної прози розкриває образи українських дворян і поміщиків, чиновників, торговців, селян та українських жінок.

Безхатьки та Приблуди, Під лежачий камінь, Шляхетний шахрай

Автор: О.Генрі.
Опис: Три збірки новел автора, які вийдуть у липні. Саме завдяки своїм оповіданням, у яких іскрометний гумор тісно переплітається з маленькими трагедіями, а їхнє закінчення неможливо передбачити, письменник і зажив світової слави.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: НК-Богдан

Лабораторія

Чого я не навчився у школі. Філософія для шукачів пригод

Автор: Ерлінґ Каґґе.
Опис: Книга-мандрівка Арктикою та Антарктикою – незамінний путівник у пошуках напряму для власних мрій та бажань. Від банального  раннього підйому до підкорення Евересту, від прийняття дрібних невдач до перемоги над арктичним штормом – інколи неможливо впливати на умови, але ми можемо впливати на себе.

Коротка історія правил. Чому ми робимо так, а не інакше

Автор: Лорейн Дастон.
Опис: Авторка-історикиня описує розвиток та еволюцію правил від давнини до сучасності. Яскраво ілюструє, як правила можуть змінюватися – як гнучкі правила стають жорсткішими, або навпаки, і як колись надокучливі приписи стають повсякденними нормами. Авторка досліджує, коли правила працюють, а коли ні, і чому деякі філософські проблеми, пов'язані з правилами, такі ж давні, як і сама філософія, а інші – такі ж сучасні, як комп’ютери.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Лабораторія

Також у видавництва "Лабораторія" вийде книга "Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі", яку анонсували у травні. Детальніше про неї читайте у матеріалі LIGA.Life за посиланням.

Клуб сімейного дозвілля

Готель

Автор: Артур Гейлі.
Опис: Що може відбутися в найдорожчому п’ятизірковому готелі Нового Орлеана протягом 5 днів? Наприклад, зміна власника і керівництва, пограбування, спроба зґвалтування та підкупу, скандал на ґрунті расової приналежності й безліч любовних інтриг.

Американський психопат

Автор: Брет Істон Елліс. 
Опис: Патрік Бейтмен – привабливий, доглянутий та ерудований молодий чоловік, успішний інвестиційний банкір, який працює на Волл-стріт і має розкішну квартиру. Патрік стежить за модою, попмузикою та полюбляє пліткувати зі своїми друзями в елітних ресторанах Мангеттена. Його життя – американська мрія. Однак це лише вдень. Уночі сором’язливий і трохи боягузливий чоловік перетворюється на звіра, який залюбки мучить людей та вбиває їх у вкрай збочені способи. Як далеко заведе його власне шаленство? І чи насмілиться хтось його зупинити?

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

Записано на кістках. Друге розслідування

Автор: Саймон Бекетт.
Опис: Чи можна за самими лише обгорілими рештками тіла визначити, було це навмисне вбивство чи нещасний випадок? Кримінальний антрополог Девід Гантер, якого викликали на місце злочину під час відпустки в Шотландії, впевнений, що так. Однак складно розплутати справу без додаткових доказів. І лише коли хтось намагається знищити свідчення злочинів у нових пожежах, стає зрозуміло, що жертву вбито, а злочинець – один із присутніх на острові. 

Льодяникові черевички. Книга 2

Автор: Джоан Гарріс.
Опис: Після подій, які відбуваються в першому романі, минуло 5 років. Віана вже з двома доньками переїхала в паризький район Монмартр, де намагається продовжувати справу свого життя – створювати магічний шоколад. Однак бізнес іде вкрай неуспішно, Анук перетворилася на бунтівного підлітка та все гірше ладнає з матір’ю, а саму Віану зсередини розривають страхи й невпевненість у майбутньому.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

П’ятеро, котрих зустрінеш на небесах

Автор: Мітч Елбом.
Опис: Одного дня, намагаючись врятувати маленьку дівчинку, 83-річний ветеран Едді гине. У раю він зустріне п’ятьох людей зі свого земного буття – рідних, знайомих і незнайомців. Ті нагадають старому чоловіку, де вони перетиналися, як він змінив їхні долі, а вони – його, а також допоможуть переосмислити земне буття і збагнути, навіщо він насправді жив. Та Едді переймається лише одним: чи зміг він врятувати дитину? Відповідь на це питання отримає від найнеочікуванішої людини.

Таємниця відірваної пряжки

Автор: Агата Крісті.
Опис: Детектив Еркюль Пуаро має одну маленьку слабкість – терпіти не може візити до дантиста. А тут ще й довелося відвідати кабінет доктора Морлі двічі поспіль. Щоправда, вдруге Пуаро потрапляє не на прийом, а на місце злочину. Пістолет у руці померлого вказує на самогубство, але, коли останні клієнти дантиста помирають або зникають за дивних обставин, сумнівів не лишається: це справа рук таємничого зловмисника.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

Оголошено вбивство

Автор: Агата Крісті.
Опис: "Хто вбив… убивцю?"– оголошення в щоденній газеті неабияк заінтригувало мешканців англійської провінції: їх запрошено на дивну виставу – вбивство. Охочі подивитися на це, а їх виявилося чимало, певно, забули, що весь світ – театр, а люди в ньому – актори, а не глядачі. Тож ролі жертв уже розподілено. Тільки старенькій міс Марпл до снаги викрити загадкового постановника кривавої драми.

Все те незриме світло (перевидання)

Автор: Ентоні Дорр.
Опис: В охопленому війною французькому містечку Сен-Мало зустрілися французька дівчинка Марі-Лор та німецький хлопець Вернер Пфенніг. Обоє мають сліпоту: вона втратила зір ще дитиною, а він засліплений німецькою пропагандою. Але, здається, сама доля все життя вела їх назустріч одне одному, щоб вони побачили незриме світло, яке здатне перемогти безоку пітьму.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

Щебетала пташечка

Автор: Оксана Кір'ян.
Опис: Рената – дивне й чудернацьке ім’я, яке дісталося звичайній сільській дівчинці, напівсироті, що змушена жити під одним дахом з лихою мачухою. Після школи мачуха з чоловіком наперед визначили її долю: після восьмирічки – робота в колгоспі і, звісно, заміжжя. Та інколи життя несподівано підкидає сюрпризи. Виявляється, вона насправді живе серед чужих людей, а її рідний батько десь у далекій столиці. Чи вдасться їй відшукати його та які випробування підготувала доля цій дівчині з незвичним ім’ям?

Щоденник безнадійно приреченої 

Автор: Дарина Гнатко.
Опис: Євгенія Скриль вижила під час Голодомору, її сім’я зазнала утисків з боку комуністів, пізніше у пам’яті закарбувалась жорстокість німецьких нацистів. Козацьке коріння, прагнення волі й доброта людей дали Євгенії змогу вибратися живою з двох таборів смерті, а також пізнати справжнє кохання серед страждань і зради. Однак чи судилося їй разом з коханим чоловіком подолати всі перепони? Про це розкаже щоденник.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

На плечах гігантів. Величні прориви в фізиці та астрономії

Автор: Стівен Гокінґ.
Опис: У збірці – уривки з оригінальних ідей Альберта Айнштайна, вперше опублікованих у творі "Теорія відносності", а також скорочені версії творів "Про обертання небесних сфер" Миколая Коперника, "Бесіди й математичні докази щодо двох нових наук" Ґалілео Ґалілея, "Гармонія світу" (книга п’ята) Йоганна Кеплера та "Математичні начала натуральної філософії" Ісаака Ньютона. Поміж знакових наукових робіт розкидані короткі біографії їхніх авторів. Дізнаєтесь про непохитну вірність Коперника істині понад релігійну доктрину, попри його становище польського священника; непокірний дух Ґалілея; сімейні та фінансові негаразди Кеплера; пристрасні конфлікти Ньютона; скромні перші кроки в науці Айнштайна.

Чорні діри і молоді Всесвіти

Автор: Стівен Гокінґ.
Опис: Збірка наукових нарисів 1976-1992 років. Це своєрідне продовженням діалогу з читачем, розпочатого ще у "Короткій історії часу". Найвідоміший астрофізик сучасності тлумачить найбільш імовірні моделі устрою Всесвіту, розмірковує про уявний час, про те, як чорні діри можуть дати життя молодим усесвітам, про теоретичну фізику і продовжує розпочаті ще Альбертом Айнштайном спроби науковців визначити майбутнє Всесвіту.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Клуб сімейного дозвілля

Фоліо

На білому коні. На коні вороному

Автор: Улас Самчук.
Опис: Автор створив образ історичної батьківщини довоєнного періоду, "радянського життя". Розповідає про зустрічі з поетами Оленою Телігою, Олегом Ольжичем, Євгеном Маланюком, кінорежисером і скульптором Іваном Кавалерідзе, письменником Віктором Петровим (Домонтовичем), актрисою Тетяною Праховою, Степаном Скрипником (єпископом Мстиславом) та отаманом Тарасом Бульбою-Боровцем. 

Ґольдштайн

Автор: Фолькер Кучер.
Опис: 1931 рік. У злочинному світі Берліна триває боротьба за владу. Інспектор Гереон Рат стежить за американським гангстером Авраамом Ґольдштайном, який оселився в готелі "Ексельсіор". Ніхто не підозрює, що Ґольдштайн уже давно вільно пересувається містом й навіть придбав зброю. Тим часом бос злочинного світу Йоганн Марлоу змушує Рата розпочати приватне розслідування: Рудий Г’юго, голова клубу перснів "Бероліна" та діловий партнер Марлоу, зник. Комісар невдовзі розуміє, що хтось намагається зіштовхнути ворогуючі банди в Берліні, переводячи стрілки на Ґольдштайна. Тож Рат має якнайшвидше з’ясувати, хто за цим усім стоїть.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Фоліо

The Lost World (англійська версія роману "Загублений світ")

Автор: Артур Конан Дойл.
Опис: науково-фантастичний роман, у якому йдеться про небезпечну, але надто захопливу британську експедицію до Південної Америки. Група дослідників має зіткнутися з неймовірними подіями, побувати на межі життя та смерті, навіть зустрітися з доісторичними істотами. Рівень складності – Intermediate.

Вій

Автор: Микола Гоголь.
Опис: Містична історія про нечисту силу, що увійшла до золотого фонду світової літератури. Хома Брут, учень київської бурси, вирушає на канікули разом зі своїми друзями Халявою та Тиберієм Горобцем. Але зустріч із відьмою перетворює відпочинок на боротьбу за власні життя і душу. Дивом перемігши нечисту силу, Хома повертається до Києва. І одразу дізнається, що померла молода панночка (відьма), яка заповідала, щоб саме Хома відспівував її. Чи зможе бурсак остаточно перемогти нечисту силу? 

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Фоліо

Наш Формат

Друзі, коханки і велика халепа

Автор: Меттью Перрі.
Опис: Актор розповідає про себе: від дитячих прагнень – до слави, залежності й одужання від неї після одного страшного інциденту, який міг би коштувати йому життя. А ще розлого розповідає про спокій, який віднайшов у тверезості, і ділиться враженнями від повсюдності "Друзів". Меттью розповідає історії про акторів цього ситкому й інших зірок, які зустрілися йому на шляху.

Степан Бандера. Провідник української ідеї

Автор: Микола Посівнич.
Опис: Що робить Степана Бандеру символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, з деяких трибун називають ворогом, а ми – Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто подолати стереотипи, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на достовірних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Наш формат

Погані самаряни. Міф про вільну торгівлю та невідома історія капіталізму

Автор: Ха-Джун Чанґ.
Опис: Автор розкриває справжню історію становлення клубу багатих країн – жорстку битву імперій та колоній за економічний суверенітет, технології, власну промисловість і ринки збуту. Тут були і військовий примус до нерівноправних договорів та скасування ввізних мит, і заборона колоніям обробляти власну сировину, і безсоромний протекціонізм багатих країн, і крадіжка патентів та технологій. Часи колоніалізму минули, але цинізм у міжнародній економіці не зник. Що слід робити Україні, щоб позбутися статусу сировинної колонії й отримати економічний суверенітет, читайте у книжці.

Вогняні брами. Героїчний епос про битву під Термопілами

Автор: Стівен Прессфілд.
Опис: Битва під Термопілами – один із найвідоміших прикладів хоробрості, а "Вогняні брами" – один із найкращих мілітарних романів не лише про цей історичний епізод, а й про війну загалом. Про війну як вона є. Криваву, брутальну, нещадну і брудну війну, в якій дивом залишається місце для людськості, а те, що ми бачимо як героїзм, перефразовуючи слова одного з персонажів роману, – лише робота, яку треба зробити добре.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Наш Формат

Vivat

Вторгнення 

Автор: Люк Гардінґ.
Опис: Люк Гардінґ – британський журналіст, письменник і премійований іноземний кореспондент газети The Guardian. Став першим іноземним журналістом після часів холодної війни, якого примусово вислали з Російської Федерації. Улітку 2022-го потрапив до кремлівського "чорного списку". 24 лютого 2022 року Люк Гардінґ був у Києві. Від перших днів повномасштабної війни він спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення й описував події, щоб показати світові звірства російських окупантів в Україні.

Земля крилатих

Автор: Ірина Грабовська. 
Опис: друга частина трилогії "Замок із кришталю". Янн програв битву за князівство, але не війну. Втім, є дещо жахливіше. Єством птаха заволодів жорстокий демон, і тепер друзі його бояться, молода дружина ненавидить, а вороги снують плани. Мрія врятувати крилатий народ, здається, більше не надихає княжича, тепер усе, чого він хоче, – це помста. Героям доведеться збагнути глибини власної суті, щоби знайти неочікувані відповіді. 

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Vivat

Мій коханий ворог

Автор: Саллі Торн.
Опис: Люсі Гаттон ділить тісний робочий простір з Джошуа Темплменом, бридким типом, якого вона щиро ненавидить. Можливо, тому що він копіює кожен її рух, сидячи за столом навпроти, а може, тому що він посіпака, який обожнює правила й алгоритми.

Джошуа теж не в захваті від чарівної Люсі, яка має хронічну потребу в обожнюванні, тому вони ніяк не можуть спрацюватися. Та одного дня їхній офісний конфлікт виходить на новий рівень – тепер вони удвох претендують на посаду виконавчого директора. Якщо Люсі виграє, то стане Джошевою начальницею, а якщо програє, то звільниться. Тож вона стрімголов кидається у бій. Але враз усе летить шкереберть. Невже за взаємною ненавистю ховалася закоханість?

Конфлікти з дельфінами 

Автор: Максим Роменський.
Опис: Узявши на озброєння цю книжку, ви навчитеся аналізувати конфлікти та втручатися відповідно до своєї позиції. І йдеться не лише про робочі моменти, а й про глибокі внутрішні конфлікти: про запізнілу сепарацію дельфінів-айтівців від батьків і про провину вцілілого – родиму пляму російсько-української війни.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Vivat

Україна. Шлях до серця Європи

Автор: Ярослава Музиченко.
Опис: Запрошую в мандрівку долями тих, що називали себе українцями і своєю працею робили життя інших ліпшим. Завітаємо до мислителя Григорія Сковороди, який вчить слухати серце й бути вільним; до художниці Катерини Білокур, яка попри всі негаразди свого життя дарувала людству прекрасне; до Володимира Беца, який довів рівність націй на анатомічному рівні. Разом пройдемо новим шляхом до розуміння країни, нації, її духовного багатства та дивовижних переплетінь внутрішніх мотивацій.

Усі в моїй родині – вбивці

Автор: Бенджамін Стівенсон.
Опис: Ернест Каннінґем, а також усі члени його родини когось убили, і дехто навіть не один раз. Навіщо? Так склалися життєві обставини, про які Каннінґем детально розповість, розплутуючи чергове вбивство. Річ у тім, що під час сімейного возз’єднання на гірськолижному курорті Каннінґеми знаходять у снігу замерзле тіло з почорнілим обличчям. Убивцею може бути кожен. Але хто?

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Vivat

Школа ідеальних матерів 

Автор: Джессамін Чен.
Опис: Колись Фріда мала все, що їй було потрібно для щасливого життя. Але раптом усе пішло шкереберть: через три місяці після народження доньки чоловік покинув Фріду заради молодої коханки, а через спільну опіку жінка мусила розриватися між потребою заробляти й піклуватися про любу Гаррієт. Одного дня жінка залишає доньку вдома, а сама їде до офісу: туди й назад. Утім додому не повертається – офіцер поліції вимагає негайно прибути у відділок, бо Гаррієт там. Відтак недбалу матір, яка залишила доньку без нагляду, тимчасово позбавляють материнських прав і відправляють на перевиховання до школи ідеальних матерів.

Віхола

Метелики на шпильках. Б'є восьма. Повнолітні діти

Автор: Ірина Вільде.
Опис: Трилогія авторки – тексти про складність адаптації дівчинки до дорослого світу, до вимог, цінностей і незрідка подвійної моралі початку XX століття. Навіть власний дім стає місцем психологічних травм та сексуального насилля. Вже там героїня Вільде почувається пришпиленим метеликом, барвистою, святково вбраною істотою, котрою милуються поціновувачі колекції. Тринадцятилітня дівчинка існує насамперед для того, щоб їм подобатися, розважати. Школа і суспільне життя тільки підсилюють відчуття задухи для дівчини. Але це момент, коли вимоги патріархального соціуму входять уже в цілковиту суперечність з реальними життєвими потребами, що були спричинені Першою світовою війною.

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Віхола

#книголав

Кухонний фронт

Автор: Дженніфер Раян.
Опис: Триває Друга світова війна, Британія потерпає від бомбардувань, руйнації та нестачі продовольства – німецькі підводні човни блокують шляхи постачання. Уряд намагається всіляко заохотити господинь зберігати спокій і бути вигадливими в приготуванні страв, для цього "Бі-Бі-Сі" запускає радіопрограму під назвою "Кухонний фронт" із популярним ведучим. Однак програма потребує жіночого голосу! 

Щоб знайти співведучу, вирішено влаштувати кулінарний конкурс, і от уже в ньому змагаються четверо жінок. Для кожної з них – це нагода змінити своє життя. Для молодої вдови – можливість сплатити борги та зберегти дах над головою для своїх дітей. Для служниці – шанс вирватися з рабства і здобути свободу. Для господині маєтку – змога звільнитися від багатого чоловіка-деспота. А для професійної шеф-кухарки – нагода кинути виклик чоловікам, які стоять на вершині її професії. 

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Кухонний фронт

Pabulum

Царівна

Автор: Ольга Кобилянська.
Опис: Повість про емансиповану жінку, що пише, мріє про літературну кар’єру та бореться за свої права. Йдеться про психологічну мотивацію до письма. Як воно, коли обставини зовсім не сприяють? Нема творчого середовища, немає підтримки, навпаки, люди довкола не розуміють, навіщо всі ці старання. 

Майстер корабля

Автор: Юрій Яновський.
Опис: Ми поринаємо в атмосферу Одеси та закулісся виробництва фільмів з усіма його особливостями – зі сварками режисерів та сценаристів, напруженою роботою проявників плівки та монтувальників, полюванням на вдалий кадр і зведенням декорацій. Оповідь охоплює різні часові й просторові площини, побудована на переплетенні багатьох сюжетів: від процесу зйомок фільму і будівництва корабля до дивовижних пригодницьких історій моряків.  

Що почитати у липні. 53 книжкові новинки від українських видавництв
Фото: Pabulum

Yakaboo Publishing

З технічних причин у липні видавництво представить дві книги, які LIGA.Life анонсувала минулого місяця – "Доньки Спарти" та "Розлучення без страху".

Анотація доступна у матеріалі: Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв