Зміст:
 1. Клуб сімейного дозвілля
 2. Аеропорт 
 3. Адвокат диявола
 4. Казка 
 5. Історія світу. Минуле як дзеркало сьогодення
 6. Тихий орендар
 7. Я пробачаю тобі. Свобода дарувати прощення
 8. Чудовий хлопець з кафе "Зупинка"
 9. П’ятеро поросят
 10. Таємна історія
 11. Видавництво Анетти Антоненко
 12. Прошу, оберігай маму
 13. Історія ока
 14. Оповідки для недолугих пияків
 15. Приватна книгозбірня. Передмови
 16. Видавництво 21
 17. Червоний Арлекін. Книга 1: Про маски та хромів 
 18. Червоний Арлекін. Книга 2: Королівство брехні 
 19. Видавництво Старого Лева
 20. Жінки їхніх чоловіків. Старі люди
 21. Позивний для Йова
 22. Ніч остання. Апокрифи про Зачаєних
 23. Кримський інжир. Куреш
 24. Від снігів до спілих вишень
 25. Щурячий лаз
 26. Рік, коли я казала "Так"
 27. Свобода в мережі. Як насправді працює інтернет
 28. Камю має померти 
 29. Наш формат
 30. Ключові показники менеджменту. 100+ фінансових коефіцієнтів для ефективного управління компанією
 31. Величні за власним вибором. Невідомість, безлад та успіх – чому деякі процвітають усупереч усьому (оновлене видання)
 32. Економіка. Інструкція з використання
 33. Коротка історія науки
 34. #книголав
 35. Переможці
 36. Дитячі страви. 70 простих рецептів 
 37. КМ-Букс 
 38. Добрі передвісники: ґрунтовні й вичерпні пророцтва Агнеси Оглашенної, відьми
 39. Біткоїнові мільярдери. Правдива історія про геніальність, зраду та реванш 
 40. Discursus 
 41. Я працюю між Європою та Азією
 42. Корсо
 43. Лісові хлопці
 44. Віхола
 45. Інститутка. Оповідання
 46. Навій
 47. Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки
 48. Мурашник. Нотатки на манжетах історії Галичини, Буковини та Закарпаття
 49. Птахи в місті
 50. Темпора
 51. Приазовська савана
 52. Vivat 
 53. Місяцівна
 54. Фриланс здорової людини
 55. Амок 
 56. Володар тіні
 57. Гемма
 58. Гамнет
 59. Велике літо
 60. Час для кохання
 61. Світло в темряві
 62. Yakaboo Publishing
 63. Доньки Спарти
 64. Розлучись без страху
 65. Енергетичний менеджмент: практичний посібник з керування власною енергією
 66. Виклик Шанс Зміна. Історія Українського підприємництва
 67. Nebo Booklab Publishing
 68. Латунне місто 

"Що почитати" – щомісячна рубрика від LIGA.Life, де зібрані анонси книг від українських видавництв.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

У червні український читач зможе розширити свої знання з менеджменту, економіки та фармацевтики, а також – поповнити свою бібліотеку художніми творами від Кінга та Пратчетта до українських сучасників. 

Добірку травня – читайте за посиланням.

Клуб сімейного дозвілля

Аеропорт 

Автор: Артур Гейлі.
Опис: Генеральний директор Міжнародного аеропорту Лінкольна Мел Бейкерсфелд не помітив, як увійшов у круте життєве піке. Негаразди вдома підсилилися проблемами на роботі: "Боїнг-707" застряг на одній зі злітних смуг. Тим часом Рейс Два "Транс Америка" починає набирати пасажирів. Пілот навіть не підозрює, що єдиною смугою для посадки є саме заблокована "Боїнгом". Але все це абсолютно нічого не важить, коли до аеропорту заходить чоловік, що запланував підірвати себе в одному з рейсів. Він уже поклав вибухівку до своєї валізки, він уже на борту літака.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КСД

Адвокат диявола

Автор: Ендрю Нейдерман.
Опис: Молодий та амбітний адвокат Кевін Тейлор ще жодного разу не програвав у суді. Такі успіхи відчиняють перед ним двері до мангеттенської юридичної фірми, якою керує Джон Мільтон. Влаштувавшись туди, Кевін сповна насолоджується американською мрією. Тепер вони з дружиною мають все: гроші, лімузин з водієм та розкішну квартиру. З часом Кевін помічає моторошну закономірність: усі клієнти фірми – найгірші, найжорстокіші представники кримінального світу. А завдяки віртуозності адвоката і його розумінню "сірих зон" закону всі вони на волі. Як довго Кевін гратиме у гру, наперед сплановану Мільтоном? Та що обере молодий адвокат – гроші чи совість? 

Казка 

Автор: Стівен Кінг.
Опис: 17-річний Чарлі Рід, який ще дитиною втратив матір, навчився давати собі раду, і навіть доглядати за батьком-алкоголіком, врятував відлюдькуватого сусіда Говарда Боудітча та влаштувався до нього на роботу. Саме там хлопець знайшов собі вірного друга – собаку Радар. Це була б звичайна історія, якби не загадковий сарай біля будинку містера Боудітча, зсередини якого час від часу долинають дивні звуки. У який світ потрапить Чарлі через виявлений у сараї портал і проти якого зла йому доведеться боротися? 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КСД

Історія світу. Минуле як дзеркало сьогодення

Автор: Тер’є Тведт.
Опис: Писати про історію в сучасному бентежному світі – вельми ризикована річ. Можна втрапити в пастку некритичного повторення застарілих постулатів або ж стати упередженим інтерпретатором історії на догоду політичним, економічним, культурним, ідеологічним тенденціям, які побутують у наш час.

Щоб уникнути цих пасток, професор Тер’є Тведт пропонує дивитися в минуле, як у дзеркало. Не тлумачити історичні події з позиції сьогодення чи поширених донині поглядів на історію, а показати, як події минулого – злети та падіння цивілізацій, імперій, націй – та їхнє сприйняття у різні періоди вплинули на формування світу, яким він постав сьогодні.

Тихий орендар

Автор: Клеменс Мішлон.
Опис: Ейден Томас – зразковий сім’янин. Утім, чоловік має одну страшну таємницю. Він викрадач і серійний вбивця жінок. Після смерті дружини Ейден разом з донькою Сесілією переїжджає в новий дім. Та вони тут не самі: з ними мешкає й остання Ейденова жертва – жінка, яку він називає Рейчел і видає за орендарку кімнати у своєму будинку. Чоловік упевнений, що після років страшного ув’язнення та тортур вона мовчатиме й навіть не спробує втекти. Але Рейчел втрачати нічого. Вона піде на все, щоб визволити себе, а також урятувати від Ейдена його доньку та жінку на ім’я Емілі, яку вбивця обрав за наступну мішень. 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КСД

Я пробачаю тобі. Свобода дарувати прощення

Автори: Дженіс Абрамс Спрінг, Майкл Спрінг.
Опис: Докторка Дженіс Абрамс Спрінг ґрунтовно розглядає проблему прощення, акцентуючи увагу на підходах до пробачень і ситуаціях, у яких вони застосовуються. Експертка показуює, як кожен підхід впливає на травмовану сторону та кривдника, а також наводить дієві стратегії, як можна досягти найвищої форми прощення – Справжнього Пробачення.

Чудовий хлопець з кафе "Зупинка"

Автор: Фенні Флеґґ.
Опис: Містечко Вісл-Стоп занепало, проте пам’ять про нього (а передусім про кафе "Зупинка") й надалі живе у серцях його колишніх жителів: Бада Тредґуда, Іджі Тредґуд, Дот Вімз та інших. Вона єднає їх на відстані, спонукає залишатися на зв’язку крізь роки та допомагати одне одному в біді. А потім продовжує існувати в їхніх нащадках, перетворюючись на мрію – відродити Вісл-Стоп. І, ймовірно, одного дня їхня мрія стане реальністю.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КСД

П’ятеро поросят

Автор: Аґата Крісті.
Опис: 16 років тому Керолайн Крейл засудили за вбивство її чоловіка, художника Еміаса Крейла. Та донька Керолайн, Карла Лемаршан, не вірить у винуватість матері. Прагнучи відновити її добре ім’я, дівчина звертається по допомогу до славетного Еркюля Пуаро.

Невдовзі детектив дізнається, що на час вбивства в домі Крейлів перебували ще 5 осіб: Еміасів друг, дівчина-натурниця, а також названа сестра Керолайн та її гувернантка. Пуаро певен, що вбивця – хтось із цієї п’ятірки. Але хто саме? Щоб знайти винного, детективу доведеться здійснити мандрівку у минуле.

Таємна історія

Автор: Донна Тартт.
Опис: Молодий каліфорнієць Річард Пейпен вступає до приватного коледжу в Новій Англії. Соромлячись свого походження, він захоплено спостерігає за п’ятіркою обраних – студентів, що навчаються на курсі давньогрецької мови у професора Джуліана. Близнюки Чарльз і Камілла, інтелігентний Генрі, витончений Френсіс і веселий Банні – всі вони ніби оповиті аурою недосяжності. Та ось завдяки щасливому випадку Річард стає студентом Джуліана і входить до цієї закритої спільноти. Молоді люди майже весь час разом, і ніщо не віщує біди. Проте любов до античної культури врешті-решт призводить до зовсім не давньогрецької трагедії, і на землю біля коледжу проливається кров.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КСД

Видавництво Анетти Антоненко

Прошу, оберігай маму

Автор: Шін Ґьонсук.
Опис: Авторці вдалося у своїй оповіді заторкнути ту тему, яка стосується, напевно, кожної й кожного, але водночас уникнути властивих їй зайвих сентиментів і нав’язливого дидактизму, запропонувавши натомість історію життя однієї мами й спонукаючи замислитися: чому те, що ніби мусить виходити на перший план у родинних стосунках, дуже часто так і залишається непроговореним, невисловленим, і часом уже запізно щось із цим вдіяти. Власне, ця історія про самовіддачу й любов і водночас – про нечутливість й сліпоту, жорстоку правду життя.

Історія ока

Автор: Жорж Батай.
Опис: Автор розповідає про еротичні пригоди двох молодих людей, оповідача та Симони – юнки, яка "так відчайдушно прагне всього, що засмучує, що найменш помітний заклик почуттів несподівано надає її обличчю рис, що прямо вказують на все, пов’язане з глибинною сексуальністю. До прикладу, кров, задуху, раптовий жах, злочин – усе, що назавжди руйнує людське блаженство та чесність".

Симона та її приятель-оповідач залучають до своїх химерних ігор третю героїню – Марсель, набожну дівчину, яка, збожеволівши під час оргії, потрапляє до клініки. Парочка витягає її звідти, але невдовзі Марсель повіситься. Продовження їхньої розпусти переносить оргіастичних Бонні і Клайда до Іспанії у компанії з багатим англійцем сером Едмундом: пригоди розгортаються спочатку на мадридській арені для биків, а потім "під сонцем Севільї", сонцем – одночасно ментальним і космічним, чорним і сліпучим, яким одержимий Батай.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво Анетти Антоненко

Оповідки для недолугих пияків

Автор: Мішель Трамбле.
Опис: Ці оповідання автор написав, коли йому було 16-19 років. Він зізнається, що написав ці новели, щоб утекти від реального життя. Він наголошує у передмові: роки, вказані наприкінці оповідань, неправильні. Ці дати радше відповідають часу, коли Трамбле переробив уже написані оповідки. Як зізнається сам автор, на нього вплинули Жан Рей, Едґар Аллан По та Г.Ф. Лавкрафт. На відміну від інших творів Мішеля Трамбле, "Оповідки для недолугих пияків" не проростають ні з тієї епохи, коли він їх написав, ні з території, де він живе, тобто з Квебеку. В історії, які спочатку можуть здатися реальними, вплітаються нереальні елементи, що й становить суть фантастичної оповідки.

Приватна книгозбірня. Передмови

Автор: Хорхе Луїс Борхес.
Опис: У "Приватній книгозбірні" (1985) зібрано передмови, написані Хорхе Луїсом Борхесом до книжок, які увійшли до його колекції зі 100 обов’язкових до прочитання творів. Добирав ці твори Борхес на власний розсуд, але встиг написати лише 64 передмови до них, бо завершити задумане йому завадила смерть.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Видавництво Анетти Антоненко

Видавництво 21

Червоний Арлекін. Книга 1: Про маски та хромів 

Автор: Роберто Річчі.
Опис: У світі, де всі носять маски, де над усім панують забобони, колір аури визначає, хто ти і де житимеш. 14-річний Ашева, син Чорного народу, бачить, як світ навколо нього руйнується, він змушений тікати з рідного міста Аксіума. Поневіряння заводять його у землі різних кольорів. Він мандрує від лісистих пагорбів Чорного народу до безкраїх Блакитних долин. Ашева вчиться протистояти небезпекам і дізнається, яку правду приховують маски та кольори.

Червоний Арлекін. Книга 2: Королівство брехні 

Автор: Річчі Роберто.
Опис: У другій книзі Ашева вирушить у подорож до ворожого Червоного міста Самаріса. У Червоному королівстві зіштовхнеться з жахливою реальністю народу, поділеного на касти. Та жорстокість панує не лише в стінах міста. Неспокій охопив землі, і Червоне королівство зазнає жорстокого нападу. Відтепер життя у землях зміниться назавжди.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво 21

Видавництво Старого Лева

Жінки їхніх чоловіків. Старі люди

Автор: Софія Андрухович.
Опис: Це історії про тілесність й ідентичність, про межі та їхню відсутність, про любов і проживання, злиття й відокремлення, пошук себе та в собі, спокусу, спокушання і відторгнення. Це калейдоскоп жінок, яких мрієш зустріти і хочеш уникати, а також історія однієї пари, у якої були роки за плечима, та не було старості, лиш велика любов і вміння бути тут і зараз, проживаючи кожну мить разом.

Позивний для Йова

Автор: Олександр Михед.
Опис: Автор почав писати книжку у перший день широкомасштабного вторгнення, що трапилося на восьмому році російсько-української війни. Автор працював над книжкою протягом 13 місяців, писав про те, що пережив разом з дружиною, про своїх батьків, які майже три тижні були в Бучі під час окупації. Про те, як змінюємося ми, як наша повсякденна мова стає мовою війни, колись звичні й важливі речі – болючими тригерами, а певні відчуття та емоції – такими, які хочеться забути, але й водночас запам’ятати назавжди.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Ніч остання. Апокрифи про Зачаєних

Автор: Неля Шейко-Медведєва.
Опис: Цей роман – перша в українській художній літературі спроба зрозуміти й уявити роздуми і переживання улюблених учнів Сина Людського, Його Матері та Його переслідувача – першосвященника Ізраїлю Йосефа Кайяти до і після містерії розп’яття. Це захоплива, глибока оповідь про людський вимір божественного, про змагу надій і сумнівів, що й досі триває в думках людей, які прагнуть пізнати істину.

Кримський інжир. Куреш

Укладачі: Алім Алієв, Анастасія Левкова.
Опис: Проза й поезія, дитяча література українською та кримськотатарською мовами показують Крим у родинних історіях, в історіях видатних постатей минувшини, у буденних і нерядових ситуаціях, які творять яскраве полотно того, чим живуть кримчани, зокрема переселенці на материк. Документальність у цих творах переплітається з вигадкою, метафора – з прямослівністю, радість – зі смутком, обурення – з надією.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Від снігів до спілих вишень

Автор: Ірина Савка.
Опис: Чесна й відверта книга спогадів про Ореста Савку – талановитого актора, режисера, сценариста, громадського діяча, написана його дружиною з глибокою любов'ю та ніжністю. Ірина Савка привідкриває завісу власного життя і дозволяє зазирнути за лаштунки й дізнатися більше про всі ті незабутні моменти, які вони прожили разом, і про неймовірну силу мистецтва, що переплела їхні долі. Книжку доповнюють вибрані фотографії із сімейного архіву авторки.

Щурячий лаз

Автор: Філіп Сендс.
Опис: У цьому захопливому, не вигаданому трилері про реальне життя Філіп Сендс пропонує унікальну розповідь про життя нацистського групенфюрера SS Отто Фрайгера фон Вехтера та його дружини Шарлотти. Досліджуючи приватний архів сімейних листів і щоденників, він розкриває захопливе історичне тло про життя до і під час війни, про втечу в Альпи, переховування в Римі, а також про часи Холодної війни.

Минає багато часу, перед тим, як відкриються нові таємниці, що переслідують молодшого сина Вехтера, адже він продовжує вірити, що його батько був хорошою людиною. Що ж насправді трапилося з Отто Вехтером, коли він очікував на переправу до Аргентини через "щурячий лаз", заручившись підтримкою ватиканського єпископа? І що криється за раптовою та несподіваною смертю Вехтера?

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Рік, коли я казала "Так"

Автор: Шонда Раймс. 
Опис: Раймс – сценаристка популярних серіалів "Анатомія Ґрей", "Скандал", "Бріджертони" і "Як уникнути покарання за вбивство". На піку своєї кар’єри Шонда зрозуміла, що надто часто відмовляється від щедрих можливостей, які пропонує їй життя. Тож безстрашно вирішила цілий рік відповідати всім викликам "так!". Щиро й відверто авторка розповідає про те, як боролася з зайвою вагою і страхом публічних виступів, училася розподіляти час між роботою і сім’єю, приймати визнання, любити й розуміти себе, і навіть – казати "так" слову "ні".

Свобода в мережі. Як насправді працює інтернет

Автори: ARTICLE 19, Ульріке Уліґ, Мелорі Кнодель, Нільс Тен Евер, Корін Кат. 
Опис: Як працює інтернет? Що дає змогу або заважає інформації "подорожувати" всесвітньою павутиною? Які дані користувача стають загальнодоступними, коли він входить в інтернет? А хто взагалі і до якої міри контролює глобальну мережу? І як розподілена влада над децентралізованим інтернетом? Відповіді на всі ці запитання ви дізнаєтеся з "котячого" путівника про роботу з інтернетом, а дотепні малюнки допоможуть краще уявити, як функціонує глобальний віртуальний світ. 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Камю має померти 

Автор: Джованні Кателлі. 
Опис: Як можуть бути пов’язані вбивства Альбера Камю, Лева Ребета та Степана Бандери? Чому Камю – француз, лауреат Нобелівської премії з літератури – так дратував радянську владу в часи Холодної війни? Що насправді криється за численними, дивними смертями по всій Європі, які залишаться в історії просто нещасними випадками?

1960 року в дивній, за словами очевидців, автокатастрофі загинули Альбер Камю та його друг і видавець Мішель Галлімар. А через кілька десятиліть до рук італійського письменника Джованні Кателлі потрапляють факти, які ставлять під сумнів загальноприйняту версію. Ґрунтуючись на ретельному документальному дослідженні, Джованні Кателлі будує переконливі й сенсаційні гіпотези того, що 46-річний філософ і письменник Альбер Камю став жертвою навмисного, спланованого вбивства КДБ.

Наш формат

Ключові показники менеджменту. 100+ фінансових коефіцієнтів для ефективного управління компанією

Автор: Кіаран Волш.
Опис: Це вичерпний посібник з використання ключових фінансових показників, які широко застосовують в управлінні сучасним бізнесом. Автору книжки вдалося надзвичайне: пояснити складні фінансові поняття, процеси та показники легко і доступно, мовою, зрозумілою як фахівцям фінансової сфери, так і необізнаним людям. З цією книжкою легко та просто засвоюються знання про фінанси.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Наш формат

Величні за власним вибором. Невідомість, безлад та успіх – чому деякі процвітають усупереч усьому (оновлене видання)

Автори: Джим Коллінз, Мортен Т. Гансен.
Опис: Чому в умовах економічної нестабільності одні компанії процвітають, інші ж — занепадають? Які риси відрізняють лідерів, які успішно долають негативні обставини, від тих, хто не може впоратися? Відповіді шукайте в цій книжці, що ґрунтується на результатах дев’ятирічного дослідження, ретельному аналізі й захопливих історіях.

Ви дізнаєтеся, як перемагати за будь-яких, навіть найекстремальніших умов, як знаходити правильний шлях і будувати величну компанію, що здатна не просто реагувати на події, а створювати їх.

Економіка. Інструкція з використання

Автор: Ха-Джун Чанґ.
Опис: Автор доводить, що економіка може бути простою наукою, доступною для всіх. Хай вас не лякають цифри, заплутані формули і незрозуміла термінологія – все це не головне. Економіка – це передусім про людей, а не про виробництво чи дефіцит державного бюджету. І розумітися на ній може кожний. Чи справді одні бідні, бо ледачі, а інші заможні, бо наполегливо працюють? У чому причина світової кризи 2008 року? Чи може країна досягти економічного успіху, перестрибнувши етап індустріалізації? Чанґ відповідає на ці запитання жвавою метафоричною мовою.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Наш Формат

Коротка історія науки

Автор: Вільям Байнум.
Опис: Якщо від згадки про науку ви уявляєте мікроскопи чи пробірки, то маєте рацію. Але тільки частково. Наука виникла задовго до появи лабораторій, і рухала її людська цікавість. Чи знали ви, що першими "науковцями" були жерці? Чи що появі дистиляції і спиртних напоїв ми завдячуємо алхімікам? Або що таблиця Менделєєва стала прогнозом: вона містила клітинки для елементів, які людство відкриє згодом? Чи що Айнштайн працював у патентному бюро й тільки у вільний час захоплювався фізикою? Та й так натхненно, що здобув за це хобі Нобелівську премію. Це лише частина запитань, на які відповідає професор Вільям Байнум.

#книголав

Переможці

Автор: Фредрік Бакман.
Опис: Це завершальна частина трилогії про хокейну команду та життя містечка Бйорнстад. Минуло два роки після подій, які досі ніхто не хоче згадувати. Кожен намагався йти далі, але в місті завжди щось цьому заважає. Мешканці хокейного містечка продовжують шукати відповіді на найважливіші запитання: Що таке сім’я? Що таке спільнота? І чим вони готові пожертвувати, щоб захистити їх? 

Поки жителі містечка Бйорнстад намагаються подолати минуле, великі зміни вже на горизонті. Хтось повертається додому після тривалої відсутності, хтось закохається, хтось спробує налагодити шлюб, а хтось піде на все, щоб врятувати своїх дітей. Хтось підкориться ненависті, хтось буде битися, а хтось візьме в руки рушницю і піде до ковзанки. То чим же готові пожертвувати жителі Бйорнстада заради свого дому? 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: #книголав

Дитячі страви. 70 простих рецептів 

Автор: Євген Клопотенко
Опис: Це – практичне видання, що стане помічником для батьків у приготуванні страв для дітей з простих і доступних продуктів швидко, смачно та корисно. Навчить, як подарувати турботу дітям, сформувати гарний смак до правильного та здорового харчування, відкрити різноманіття страв та смаків, а також долучити своїх дітей до спільного готування страви, створення сімейних традицій, щоб дитина, згадуючи своє дитинство, змогла передати ці рецепти своїм дітям. У книжці рецепти поділено на 7 розділів: "Сніданки", "Салати", "Перші страви", "Другі страви", "Випічка і десерти", "Перекуси" та "Напої".

КМ-Букс 

Добрі передвісники: ґрунтовні й вичерпні пророцтва Агнеси Оглашенної, відьми

Автори: Ніл Ґейман, Террі Пратчетт.
Опис: Як каже нам ця книга, кінець світу прийде в суботу. Якщо точніше, то цієї суботи, що на наступному тижні. Якраз перед вечерею. Добро та Зло збирають армії, жаби проливаються дощем, Атлантида підіймається з морських глибин. Усе було б згідно з задумом Божим, якби не двійко незвичайних союзників: вибагливий янгол-букініст і стильний демон-авантюрист. Обидва живуть серед смертних від Самого Початку, і таке життя їм вельми до вподоби, тож вони не горять бажанням попрощатися з таким звичним світом. А ще, здається, хтось загубив Антихриста.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: КМ-Букс

Біткоїнові мільярдери. Правдива історія про геніальність, зраду та реванш 

Автор: Бен Мезрич.
Опис: Головні герої книги – брати Вінклвосси – 26 листопада 2017 року стали першими біткоїновими мільярдерами. Плануючи розпочати кар’єру венчурних інвесторів, Тайлер і Кемерон Вінклвосси – однояйцеві близнюки, випускники Гарварду та олімпійські веслувальники – несподівано розуміють, що після судової сутички з Цукербергом ніхто не захоче мати з ними фінансових справ.

Загоюючи емоційні рани на Ібіці, вони випадково знайомляться з ексцентричним чоловіком, який розповідає їм про абсолютно нову ідею – створення криптовалюти. Занурюючись у незрозумілий і подекуди зловісний світ, брати починають усвідомлювати, що криптовалюта – це, за їхнім висловом, "або майбутній великий прорив, або повна дурня". Щоб дізнатися напевно, їм доведеться зробити велику ставку.

Discursus 

Я працюю між Європою та Азією

Автор: Катерина Загородня.
Опис: Кожна країна унікальна її людьми і тим, що вони творять. Туреччина захоплює не тільки чудовою природою, тут живуть надзвичайно колоритні представники професій, яких немає більше ніде у світі, люди, наділені особливим світовідчуттям. Їх представляють герої нарисів цієї книжки – звичайні трудівники – багатогранні, доброзичливі. Вони живуть буденними клопотами, але люблять і цінують свою справу, яка зберігає, розвиває й по-своєму відкриває світові їхню національну культуру, традиції й душу народу. З ними дуже повчально було спілкуватися, про них цікаво буде читати всім, кого вабить багатоманітність світу, самобутність Туреччини та її людей.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Discursus

Корсо

Автор: Поліна Кулакова.
Опис: Для всіх Єва завжди була милою, доброзичливою дівчиною. Такою вона видавалася й собі. Аж поки одного дня в її життя не ввірвався таємничий пес-знайда – і все пішло шкереберть: кохання, робота, сім’я. У шаленому вирі подій несподівано зникає подруга героїні. Поліція і медіа говорять про серійного вбивцю. Розпочинається розслідування – і Єва опиняється в епіцентрі жаху. Чи вистачить їй мужності й доброти, щоб протистояти злу, яке невідворотно наближається?

Лісові хлопці

Автори: Юлія Лісовська, Галина Максимів, Тетяна Марченко, Левко Різник, Ілько Колодій, Тетяна Марченко, Ясен Лад, Зіновій Федорук та ін.
Опис: Чому тікали в ліс, як загнані звірі? За що готові були загинути в будь-яку мить? Переслідування, допити, нерівні бої, переховування у криївках, тавро на всю родину, сибірські табори... Бо воля дорожча за життя. Захопливі, часто біографічні тексти доносять правду, котру не здатен стерти ні час, ні політичний режим.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Discursus

Віхола

Інститутка. Оповідання

Автор: Марко Вовчок.
Опис: У своїх оповіданнях та одній з центральних повістей "Інститутка" авторка змальовує виразні образи героїнь, котрі не хочуть миритися з підневільним життям. З одного боку, бачимо розбещену, жорстоку огидну панночку. Муштра гарним манерам у Пансіоні жодним чином не вплинула на неї, тож вона перетворює життя довколишніх на пекло: психологічний тиск, капризи, побиття, знущання. А з іншого боку – селянку Устину, яка в будь-яких обставинах готова обстоювати власну гідність і жертвувати всім заради права розпоряджатися власним життям.

Автор: Павло Коробчук.
Опис: У книжці зібрані поезії автора останніх 5 років. Війна та мирне життя. Літо й лютий. Фронт і тил. Пам’ять і передчуття. Тексти Павла сплітаються в полотно, на якому вимальовується загальний візерунок – усе наше життя, яким воно було,  яким є зараз.

 

Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки

Автор: Вікторія Михайлова.
Опис: "Це перелік пігулок, які я вживаю щодня. Можете перевірити, чи все тут правильно?" Такі запитання не рідкість, це доволі звична фраза, яку регулярно чують фармацевти в аптеках. У цій книжці фармацевтка Вікторія Михайлова розповідає про те, як діють медикаменти на наш організм і як організм реагує на них, що означають всі ці фрази на кшталт "приймати натщесерце" та "за 30 хвилин до їжі". Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та їх виробництво, фармацевтичні міфи й особливості прийому ліків в умовах надзвичайних ситуацій.

Мурашник. Нотатки на манжетах історії Галичини, Буковини та Закарпаття

Автор: Іван Гоменюк.
Опис: Де шукати Захід України? Сьогодні під ним традиційно розуміють сім західних областей. Так було не завжди, звісно. Обриси цієї території постійно змінювались – долучалися і від'єднувалися ті чи інші землі, мінялась конфесійна та мовна панорама, відчайдухи робили чималі статки, а диктатори й епідемії збирали криваві жнива. Ця книжка – спроба пізнати історію західних областей України від часів Габсбургів до окупації СРСР.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Віхола

Птахи в місті

Автор: Наталія Атамась.
Опис: Нова книжка орнітологині Наталії Атамась розповідає історію птахів у місті: де вони живуть і як доглядають пернату малечу, як вирішують болюче житлове питання та виборюють територію. Саму ж книжку побудовано як прогулянку – від околиць до центру, від парків та кладовищ до старих камʼяниць і хмарочосів.

Темпора

Приазовська савана

Автор: Олексій Вишник.
Опис: Підліток Кирило, або просто Кіра, живе в Запоріжжі початку 2000-х. Одного дня Кіра вирушає на пошуки батька, якого не бачив з дитинства. У дорозі на нього чатують містичні леви, здатні захистити або розірвати на місці, стрілянина посеред нічної Хортиці та погоня з несподіваним фіналом. Подорож Приазовською саваною не вимірюється кілометрами, це шлях дорослішання у складних стосунках з сім’єю, переживання першої закоханості, пошуку своєї ідентичності та краси там, де ти народився та виріс. Такий шлях ми всі розпочинаємо, не знаючи, де він закінчиться, маючи єдину спробу наповнити своє життя справжніми почуттями.  

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Темпора

Vivat 

Місяцівна

Автор: Дара Корній.
Опис: Дилогія, що складається з романів "Сузір’я Дів" і "Місяцівна", – то справжнє плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за представницями давнього шляхетного роду Коморовських від 18 століття і до наших днів.

Фриланс здорової людини

Автор: Тетяна Гонченко.
Опис: Якихось 10 років тому фрилансери вважалися "безробітними з халтурками" і трошки фриками. Зараз фриланс на своєму піку: якщо можна працювати віддалено, навіщо прив’язуватися до одного роботодавця?! Але як порахувати прайс на свої тексти? Як не потонути в прокрастинації? Як вести переговори із замовниками й не провалювати дедлайни? Авторка книжки провела два десятки інтерв’ю з досвідченими виконавцями та наймачами, щоб вивести формулу комфортного фрилансу. Вийшла добірка історій і лайфхаків для тих, хто давно мріяв звільнитися в нікуди.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Vivat

Амок 

Автор: Артем Поспєлов.
Опис: Їх було троє. 19-річний Рябий, який носить великі окуляри та їздить на чотирьохколісному велосипеді. Мес, який купує екстазі і за плечима якого сповнене насиллям дитинство. І третя, Ада – дівчина з перерізаними венами, яка чує дивний голос. Незабаром почнеться загадкове Шоу Кролика Ло, і заблукалі душі потягнуться вервечкою до Доктора. Зміни – ось чого вони прагнуть. Але для цього трійця мусить подолати випробування. Кожен з них зустрінеться з самим собою, щоб зазирнути в очі тому, хто прочитає цей роман. Бо вони – це ми, і ми занадто довго ходили по колу.

Володар тіні

Автор: Донато Каррізі.
Опис: Року Божого 1521 папа Лев Х видав буллу, в якій було сказано, що Рим ніколи не повинен залишатися в темряві. П’ять століть потому негода призвела до збоїв у роботі однієї з електростанцій. Щоб усунути пошкодження, постачання електроенергії довелося відключити на добу. І Рим поглинула темрява, пробудивши зло. На світанку з транзисторних приймачів місцеві мешканці почули послання: "Ми захопили Рим, Рим – наш. Захисники закону й сили правопорядку вже перейшли на наш бік". Тим часом серед хаосу й паніки тінь безжального серійного вбивці безшумно пересувається містом, залишаючи для Маркуса і Сандри підказки. Та чи вдасться фахівцеві з аномалій та колишній фотослідчій визначити особу монстра?

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Vivat

Гемма

Автор: Дарія Піскозуб.
Опис: Зима огорнула племена, залишивши по Святій війні спалену Катаклу, зраджених Торіаті та зруйновану державу Накар. Етан Накара втікає до Мітрини, де заради порятунку племені укладає угоду, на яку ще жоден жрець не погоджувався. Александра Торіаті, чий дар ткати став руйнівним для неї самої, вирушає до ядра Гемми в пошуках відповіді, як помститися племенам. І на додачу до всього у гру вступає Цембенга, де смерть однієї зі жриць руйнує хиткий баланс влади. З богом із металу, який набув свідомості, кожен герой розуміє: щоби збудувати майбутнє, слід нарешті розплутати таємницю минулого Машини та епохи Сталі.

Гамнет

Автор: Меґґі О"Фаррелл.
Опис: Химерниця Агнес читає людські душі й зцілює тіла. Слава про незвичайні здібності дівчини-сокільниці шириться околицями. Аж ось вона вже віддана дружина і мати, обробляє орендований у брата клаптик землі – відьмацький садочок Агнес. Збирає лікарські рослини, дбає про дітей і пасіку. Тим часом її чоловік Вільям підкорює лондонську сцену. Та одного дня смерть переступає їхній поріг і попри всі намагання Агнес щось змінити забирає 11-річного Гамнета. Втрата сина змінює стосунки між чоловіком і жінкою, які колись кохали одне одного до нестями. Між ними виростає стіна з потужного болю та безпорадності. Але 4 роки по тому Вільям Шекспір створює п’єсу "Гамлет", відроджуючи і свого сина, і свій шлюб.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Vivat

Велике літо

Автор: Дженніфер Вайнер. 
Опис: 6 років тому раптова сварка поклала край дружбі Дафни і Дрю. Відтоді подруги припинили спілкуватися. Аж раптом Дрю звертається до Дафни з проханням бути подружкою нареченої на її шикарному весіллі влітку. Дафна вагається: чи варто їй, успішній блогерці, яка веде інстаграм-сторінку для людей з великими розмірами, знову впускати у своє життя улюбленицю долі Дрю. Урешті Дафна виявляється безсилою перед її чарами та їде на весілля, про яке писатимуть усі таблоїди.

Час для кохання

Автор: Голлі Вільямс.
Опис: 1947 рік. 1967 рік. 1987 рік. Три історії кохання в різні проміжки часу. Незмінними залишаються головні герої, які народилися в один день. І хай би в який час вони зустрілися, їм 20 і вони до нестями закохуються одне в одного. Та неминуче щось стає на заваді їхньому щастю: класові розбіжності, соціальні ролі, амбіції. Тож їм доводиться обирати між обов’язками та почуттями, кар’єрою та стосунками, мріями та реальністю. Кожні 20 років світ змінюється, тому стосунки щораз розвиваються інакше, непередбачувано. 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Vivat

Світло в темряві

Автор: Стейсі Віллінґем.
Опис: 20 років тому у Луїзіані зникли дівчата-підлітки. Батько 12-річної Хлої Девіс зізнався у вбивстві шістьох жертв, за що був засуджений на довічне ув’язнення. Після цього життя Хлої, її брата й матері стало нестерпним: усі знали, хто вони такі та що їх спіткало. Щоб позбутися спогадів і якось зарадити собі, уже доросла Хлоя стала психологом. Але іноді їй здається, що вона не контролює свого життя, так само як і складні підлітки, з якими працює. Та найстрашніше те, що напередодні її весілля в місті, де вона тепер мешкає, знову зникли дівчата. Хто ж тепер у цьому винний?

Yakaboo Publishing

Доньки Спарти

Автор: Клер Гейвуд.
Опис: Це "альтернативна" розповідь про епічну облогу Трої. Замість Гомера її оповідають двоє жінок, чиї голоси занадто довго ігнорували. Царівни Спарти, Єлена та Клітемнестра, не знали нічого, крім розкоші та достатку. Їхнє благородне походження та неперевершена краса викликали заздрість у всієї Греції. За такі привілеї доводиться платити. Ще зовсім юними сестер розлучили і видали заміж за іноземних царів, обраних батьком. Та навіть від цариць очікують небагато, як і від усіх жінок: народження спадкоємця та лагідної скромної вдачі.

Коли ж тягар чоловічої зневаги, жорстокості та амбіцій стає нестерпним, Єлена і Клітемнестра змушені боротися з обмеженнями суспільства та вибудовувати собі нове життя.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing

Розлучись без страху

Автор: Bad Mama.
Опис: Щасливий шлюб став нещасливим. Далі є два варіанти дій: терпіти й страждати або розлучитись. Тема розлучення актуальна, але, на жаль, в українському суспільстві обговорюється лише у ключі осуду та звинувачень. Невдалий шлюб – це розчарування, крах сімейного проєкту, але це точно не трагедія, яка має ламати життя вам, йому, дітям. Книжка підкаже як наважитися на розлучення, не дати провині перед дітьми збити вас з правильного, хоч і болісного на початку, шляху. Та головне – як налагодити стосунки після розриву так, щоб усі були щасливі, а ви повернулися до повного життя та відновили або змінили на краще свою кар’єру.

Енергетичний менеджмент: практичний посібник з керування власною енергією

Автор: Алла Заяць.
Опис: Це книга, яка допоможе ліпше зрозуміти, як з турботою ставитися до власної енергії. Це путівник, який покаже шлях до гармонійного використання власних ресурсів у різних сферах життя. Авторка пропонує практичні поради та інструменти, що допоможуть знизити рівень стресу, підвищити продуктивність і поліпшити якість свого життя. Вона зрозуміло й доступно пояснює, як правильно розподіляти свою енергію –  від роботи до відпочинку, від стосунків з близькими до реалізації свого покликання. 

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Yakaboo Publishing

Виклик Шанс Зміна. Історія Українського підприємництва

Автор: Тетяна Водотика.
Опис: Які паралелі між сімейною справою Ельворті й сучасною "Розеткою"? Між новатором Кульженком та SoftServe? Історія українського підприємництва – складна, цікава, звивиста, тривожна і неймовірна. В ній коріння перемог і поразок українських бізнесів 21 століття. Історії та контексти ухвалених десятиліття тому рішень, наче коліщата паротяга, спрямовують нас далі. Головне – прийняти виклик, скористатися шансом, змінити світ.

Nebo Booklab Publishing

Латунне місто 

Автор: Шеннон А. Чакраборті.
Опис: Нарі ніколи не вірила в магію. Усе своє життя дівчина намагалася злитися з оточенням, аби вижити. Але Нарі має силу – на вулицях Каїра 18-го століття вона шахрайка з неперевершеним талантом. І краще за будь-кого знає, що ремесло, яким вона займається – ворожіння по долоні, дар до зцілення – все це трюки, спритність рук, вивчені навички, засіб для досягнення чудової мети – ошукати османських вельмож.

Але коли під час однієї з афер Нарі випадково привертає на свій бік такого ж хитрого, похмуро-загадкового воїна-джина, змушена визнати, що чарівний світ, який, як вона вважала, існував лише в дитячих казках, є реальним. Воїн розповідає їй нову казку: за гарячими, обвіяними вітрами пісками, що кишать вогняними створіннями, і річками, де сплять міфічні мари, за руїнами колись величних людських мегаполісів і горами, де кружляють яструби, лежить Девабад, легендарне латунне місто, з яким Нарі нерозривно пов'язана.

Що почитати у червні. 55 книжкових новинок від українських видавництв
Фото: Nebo Booklab Publishing
Читайте також: Що почитати дітям та підліткам у червні. Літературні новинки від 7 українських видавництв