Зміст:
 1. Видавництво Анетти Антоненко
 2. Неймовірна історія Антоніу Салазара, диктатора, який помер двічі
 3. ТІТО. Вічний партизан. Біографія
 4. Шпигуни султана. Агентурні, саботажницькі та корупційні мережі XVI століття
 5. Темпора
 6. Луни
 7. Місце останньої реєстрації громадян
 8. Фабула
 9. MBS. Таємниці наслідного принца Мухаммеда бін Салмана
 10. Ніхто не скаже "Прощавай!"
 11. Посібник із DevOps
 12. Човен
 13. Війна всюди однакова
 14. Видавництво Старого Лева
 15. Жити Таїнством. Вісім розмов із митрополитом Борисом Ґудзяком
 16. Хлопчик у смугастій піжамі
 17. Останній континент
 18. Фоліо
 19. 1984. Колгосп тварин. У злиднях Парижа і Лондона. Бірманські дні. Вшанування Каталонії
 20. Геральдика середньовічної Руси (України). Генеза руської геральдики. X–XIII ст. Том 1
 21. Мечоносці. Поеми та повісті
 22. Невидима людина
 23. Стилет і стилос
 24. На шляхах Европи 
 25. Людина біжить над прірвою
 26. Discursus
 27. У нас, гуцулів
 28. Книга народжених
 29. Двадцята планета від Сонця
 30. Терен у нозі
 31. Інфекція
 32. Не заважай мені рятувати світ
 33. Тіни забутих предків
 34. РМ
 35. Тигролови
 36. Паперовий палац
 37. Скандальне сестринство з Приквіллов-роуд
 38. Кобзар
 39. Віхола
 40. Поза межами болю
 41. Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі
 42. Кайдашева сім'я
 43. Лабораторія
 44. Запасний. Мемуари принца Гаррі
 45. Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі
 46. Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC
 47. Vivat 
 48. Гонитва за Буґіменом
 49. Завтра, завтра, завтра
 50. Словник війни
 51. Yakaboo Publishing
 52. БЛЕКАУТ. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України (україномовна версія)
 53. Наш Формат
 54. Як зруйнувати русскій мір
 55. УПА. Історія нескорених 
 56. Подорож людства. Витоки багатства і нерівності
 57. Продається все. Джефф Безос та ера Amazon
 58. Ключові показники менеджменту. 100+ фінансових коефіцієнтів для ефективного управління компанією
 59. #книголав
 60. Як стати бездоганною відьмою
 61. Шпигун і зрадник. Визначна шпигунська історія часів холодної війни
 62. Нора-Друк
 63. Три обіцянки
 64. КМ-Букс
 65. Чорнильно-чорне серце
 66. Страви за 10 хвилин. 100 рецептів смачних страв нашвидкуруч
 67. Подзвін. Вигин коси. Книга 3
 68. Видавництво 21
 69. Основи гардеробу
 70. Біжи, вовче

"Що почитати" – щомісячна рубрика від LIGA.Life, де зібрані анонси книг від українських видавництв.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Новинки квітня – читайте за посиланням. А травень буде насичений біографіями видатних політиків, спортсмена та музиканта, перевиданням українських класиків, зокрема робіт Івана Багряного, та нонфікшн від научпопу до бізнесу.

Видавництво Анетти Антоненко

Неймовірна історія Антоніу Салазара, диктатора, який помер двічі

Автор: Марко Феррарі.
Опис: Понад 40 років Португалія перебувала під владою найтривалішої в Європі диктатури, створеної й очолюваної Антоніу де Олівейра Салазаром. Вона пережила режими Гітлера, Франко та Муссоліні. Салазарові вдалося зберегти нейтралітет Португалії в Другій світовій війні, залишаючись вірним португальсько-англійському альянсові. Натомість він започаткував жорстку систему репресій.

Останні роки правління диктатора пов’язані з фантастичними подіями. Під час сеансу педикюру він впав зі стільця і вдарився головою. Після операції на головному мозку Салазар втратив дієздатність, але ніхто ніколи не наважувався зізнатися, що його усунули від влади. Відтак його оточення два роки поспіль імітувало перебування свого правителя на посту. 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Анетти Антоненко

ТІТО. Вічний партизан. Біографія

Автор: Марі-Яніна Каліч.
Опис: Йосип Броз Тіто був вічним партизаном – типовим створінням епохи крайнощів, яку він не тільки пережив, а й власноруч сформував і вистраждав. За своє життя він був визнаним у всьому світі державним діячем. На сьогодні ж багато хто вважає його жорстоким диктатором. То ким він був насправді? Авторка надає чудову нагоду за міфами та легендами краще роздивитися цю історичну постать, оповідаючи авантюрну історію його життя на тлі злетів і падіння, яких зазнала Югославія.

Шпигуни султана. Агентурні, саботажницькі та корупційні мережі XVI століття

Автор: Емраг Сафа Ґюркан.
Опис: Історик описує Середземномор’я епохи Османів як нескінченну систему суспільних зв’язків і мереж, за якою маліє ворожнеча між християнством й ісламом. Та насамперед в оповідках фігурують уславлені й досі невідомі персоналії з їхніми чеснотами. Шпигуни на його сторінках невтомно плетуть інтриги, зазнають жорстоких катувань, збирають неоціненну інформацію, отож – нишпорять від холодних берегів Британії до спекотного Ірану. А доконечне осердя цього людського моря – Стамбул, або ж "столиця щастя", – найдавніший осідок для розвідок та агентури з найрізноманітніших країв.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: Видавництво Анетти Антоненко

Темпора

Луни

Автор: Пилип Білянський.
Опис: Прокидатися. Висовувати голову з холодної води, витріщати очі в небо і ляскати ротом. Лякатися. Придумувати собі якийсь ґрунт, землю, основу. Відрощувати ноги, вуха. А опісля – прибиватися до двоногих риб. І скоса поглядати на воду, сумніваючись у правильності своїх рішень.

Головний герой – чи то людина, чи то риба. Відбився від косяка, вигадує собі землю, викидається на берег і намагається йти далі, шукаючи мету. Усе у світі говорить з ним. Море, ліс, люди, речі, будинки. А людей навколо нього щодня дедалі менше, вони зникають невідомо куди. Чи це паранормальний феномен? Чи свідомість героя грає з ним у дивну гру?

Місце останньої реєстрації громадян

Автор: Наталка Доляк.
Опис: Нові пригоди жвавої дівчини-аматорки детективних розслідувань додадуть Наталці Доляк популярності, адже вона обрала для надзвичайної події місце, про яке моторошно згадувати. Проте читатимуть роман прихильники таких історій з усмішками, а інколи навіть з реготом. Оповідачка добре обізнана з роботою того закладу, в якому детективка шукає убивцю, як і добре знається на психології поведінки осіб різної соціальної драбини. Тому персонажі постануть перед читачем, як живі. Навіть мертві…

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Темпора

Фабула

MBS. Таємниці наслідного принца Мухаммеда бін Салмана

Автор: Бен Габбард.
Опис: Історія таємничого молодого принца, який вивищився з численної та дуже розгалуженої королівської родини Саудівської Аравії, щоби змінити економіку та суспільство найбагатшої країни Близького Сходу та зібрати якомога більше влади у своїх руках. 

Відтоді як його батько, король Салман, зійшов на престол 2015 року, Мухаммед бін Салман використав свій вплив для реструктуризації економіки королівства, послаблення його суворих ісламських соціальних кодексів і протистояння його ворогам у всьому регіоні, особливо Ірану. Такі дії принесли йому чимало шанувальників вдома та на Волл-стріт, у Кремнієвій долині, Голлівуді та Білому домі, де президент Трамп прийняв принца як ключового гравця у власному баченні Близького Сходу. Але з часом блиск далекоглядного молодого реформатора затьмарився…

Ніхто не скаже "Прощавай!"

Автор: Василь Добрянський.
Опис: Події відбуваються в листопаді 1918 року – після підписання Комп’єнського перемир’я. Країни Антанти змушують Німеччину вивести її війська з України, й уряд гетьмана Скоропадського залишається сам на сам із більшовицькими бандами та монархічними рухами. 

Саме у цей час до каплиці на київській вулиці Інститутській, поруч із якою розміщувався гетьманський штаб, уночі хтось підкидає труп босого штабскапітана. На пальці його ноги бирка з написом: "Власність гетьмана Скоропадського". Дивний "подарунок" непокоїть оточення гетьмана та його розвідувальні служби. Певно, тільки колишній капітан київської поліції, досвідчений слідчий Клим Жеграй у змозі розібратися у цьому.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Фабула

Посібник із DevOps

Автори: Патрік Дебуа, Джон Вілліс, Джин Кім, Джез Хамбл.
Опис: Посібник, створений четвіркою маститих фахівців, що стояли у витоків цієї методології, не тільки познайомить читача-професіонала з ідеологією і практикою цього руху, а й надасть безліч корисних порад у питаннях організаційних змін і тіснішої співпраці між різними типами працівників, об’єднання та автоматизації різних процесів, їх швидшого та частішого виконання, системного адміністрування, автоматизації процесів постачання тощо.

Човен

Війна всюди однакова

Автор: Славенка Дракуліч.
Опис: До книги ввійшли есеї про війну, які авторка написала від 1991 року і до наших днів – часу повномасштабної російсько-української війни. Есеї описують серію воєнних ситуацій, побачених із "жаб’ячої перспективи", тобто з точки зору звичайної людини. 

Тому героями книжки стають біженці, які намагаються освоїтися в чужій країні, де їм не раді; матері, надломлені очікуванням синів, які, можливо, і не повернуться; зґвалтовані жінки, які відмовляються мовчати; обставини, які перетворюють звичайних людей на жорстоких злочинців; медіа та їхня роль в осмисленні воєнних подій.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Човен

Видавництво Старого Лева

Жити Таїнством. Вісім розмов із митрополитом Борисом Ґудзяком

Автор: Богдана Матіяш.
Опис: Книжка-розмова між духовним авторитетом митрополитом Борисом Ґудзяком і письменницею Богданою Матіяш є нагодою у час війни зосередитися на низці тем, які запрошують до віднайдення в собі самих внутрішнього миру. Вісім розмов, записаних за різних обставин, охоплюють чималий тематичний спектр: це внутрішнє, духовне життя людини та її стосунки з Богом; пошук власного покликання; засади, на яких створювався нинішній Український католицький університет у Львові; роль та місце Церкви в сьогоднішньому світі; рефлексії довкола російсько-української війни тощо. 

Хлопчик у смугастій піжамі

Автор: Джон Бойн.
Опис: Дев’ятирічний Бруно разом із сім'єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому в загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: Видавництво Старого Лева

Останній континент

Автор: Террі Пратчетт.
Опис: Далеко на краю Дискосвіту розкинувся химерний континент: його координати невідомі, звідти неможливо вибратися уплав, там сухо й гаряче, і він всуціль населений смертоносною флорою і фауною, яка хоче тебе з’їсти. Ідеальне місце для нашого давнього знайомого Ринсвінда. Він знову має всіх врятувати (хоч уникає цього за будь-яку ціну) і повернути на континент воду.

Тим часом усе поважне керівництво Невидної академії вирушає на пошуки Ринсвінда. У своїх мандрах чарівники долають час і простір, опиняються на зорі створення світу та зустрічають богів – і навіть там вони, як завжди, просто нестерпні. Врешті все, як завжди, вирішується в останню мить: дрібка місцевої магії, трохи одчайдушності та звичайнісінька випадковість творять диво.

Фоліо

1984. Колгосп тварин. У злиднях Парижа і Лондона. Бірманські дні. Вшанування Каталонії

Автор: Джордж Орвелл.
Опис: Письменник раніше від інших позбувся ілюзій щодо світової місії Радянської держави. Він ставив поруч імена Гітлера й Сталіна і зазначав спільність тоталітарних методів обох диктаторів. У передмові до видання "Колгосп тварин", Орвелл зазначив, що для нього дуже важливо, щоб люди на Заході побачили радянський режим таким, яким він є. 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Фоліо

Геральдика середньовічної Руси (України). Генеза руської геральдики. X–XIII ст. Том 1

Автор: Олег Однороженко.
Опис: Усі, хто бодай побіжно цікавилися історією Києво-Руської держави, неодмінно звертали увагу на численні княжі знаки, найвідоміший із яких – тризуб Володимира Великого, що сьогодні є державним гербом України. 

Знаки руських князів, відомі з кінця IX століття, мали догеральдичне походження. У пізньому Середньовіччі становитимуть основу руської геральдики. Коли ж відбулася інтеграція цих знаків у гербову систему Руси? Відколи княжі знаки почали зображувати в щитах і надавати їм сталого забарвлення, як і решті середньовічних гербів? І найголовніше – з якого часу в Руській землі можна простежити уживання найдавніших особових і родових гербів? Відповіді на ці та інші питання в книзі часто є незвичними та несподіваними.

Мечоносці. Поеми та повісті

Автор: Іван Багряний.
Опис: Поет-борець Іван Багряний відомий як автор великих віршованих творів: поем "Мечоносці", "Ave Maria", "Гуляй-Поле", повісті "Антон Біда – герой труда", роману "Скелька". Його творчість допомагає осмислити історичне минуле України та сучасність, питання війни та миру, життя та смерті, жертви та героїзму.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Фоліо

Невидима людина

Автор: Герберт Веллс.
Опис: Трагічна історія вченого Гриффіна, який зробив дивовижне відкриття і вважає себе "надлюдиною". Кинувши виклик людству, свій талант ученого звернув у зло. Але програв. Роман, написаний у 1897 році, вирізняється напруженим, майже детективним сюжетом і вражає поєднанням психологічної та побутової вірогідності з фантастичністю подій.

Стилет і стилос

На шляхах Европи 

Автор: Роман Лазурко.
Опис: Автор – один із тисяч українських добровольців, які стали до лав дивізії "Галичина". Навчання в елітних німецьких підрозділах, пекельні бої з більшовиками, співпраця з УПА, фронтова одіссея від Польщі до Югославії, жахи полону та ув’язнення – усе це Лазурко описує захопливо та з неодмінним чорним гумором. Його спогади дають можливість дізнатися про бойовий шлях дивізії, добровольці якої понад усе мріяли про власну армію та державу. Про тих юнаків, які воювали "з українськими серцями під німецькими одностроями".

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Стилет і стилос

Людина біжить над прірвою

Автор: Іван Багряний.
Опис: Роман ілюструє ситуацію, у якій опинилося цивільне населення, затиснуте між двома окупантами під час Другої світової війни. Але навіть серед таких жахливих декорацій бачимо героя, який відмовляється коритися посяганням на свою свободу. Ця книга – гімн життю посеред бомбардувань та таборів полонених, справжній приклад стоїцизму та віри в людину. І зрештою – низка авантюр та небезпек на шляху Додому.

Discursus

У нас, гуцулів

Автор: Люба-Параскевія Стринадюк.
Опис: Оповідь гуцулки про гуцулів. Авторка сама стає героїнею власної історії, яку розповідає зсередини. Емоційно, лірично, але максимально об’єктивно. До зібрання увійшли вже опубліковані книжки, а також нова – "Дай ноту ля". Гуцульські етюди". 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Discursus

Книга народжених

Автор: Оксана Лебедівна.
Опис: Проєкт, у якому на основі церковних метричних книг XIX-XX століть села Криворівні, авторка створила гуцульську сагу про долі людей, які пережили травматичний історичний досвід: опришківський рух, Першу і Другу світові війни, партизанку, совєцьку окупацію, репресії, сучасну війну Росії проти України. У цій книжці назви віршів є записами з метричних книг у їхній латинській та українській транслітерації, що переносить у події тих років і малює психологічний портрет українців.

Двадцята планета від Сонця

Автор: Ольга Баландюх.
Опис: На планеті, що зазнала великої космічної катастрофи та загарбницької війни, люди забули, ким вони є, а правдива історія їхнього народу перетворилися на легенди, в які мало хто вірить. Та кожен народ має своїх героїв. Хоча іноді одним не вдається довести розпочате до кінця, на їхнє місце обов’язково приходять інші, яким, можливо, пощастить більше. Головне, щоб серед людей збереглася пам’ять про минуле, нехай навіть у вигляді легенд. Адже завжди знайдеться той, хто в них повірить.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Discursus

Терен у нозі

Автор: Іван Франко.
Опис: Автор вперше відвідав Гуцульщину 24-річним парубком і відтоді приїжджав туди впродовж життя. Окрім приємних занять – ловлі форелі чи збирання грибів і афин – Франко дуже любив спілкуватися з гуцулами. Так письменник створив оповідання "Гуцульський король", "Терен у нозі" та "Як Юра Шикманюк брів Черемош", які увійшли в книгу. В одній з перших повістей "Петрії й Довбущуки" інтерпретує історію Олекси Довбуша. Вже у зрілому віці Франко відредагував її, виправивши "хиби тої в молодих літах писаної повісті". 

Інфекція

Автор: Степан Процюк.
Опис: Жорсткий роман про дефіцит нашої національної імунної системи. Це роман про епідемію, яка наскрізь пронизала суспільство. Тому твір – дзеркало-безодня, в яке страшно дивитися. А раптом із його темних глибин випливе твоє обличчя?

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Discursus

Не заважай мені рятувати світ

Автор: Галина Петросаняк.
Опис: Низка художніх рефлексій довкола важливих суспільних проблем. В оповіданнях йдеться про відгомін минулих і зовсім свіжих історичних травм у житті різних людей, про реакцію на зміну гендерних взаємовідносин, про пошуки Бога в хаосі свободи. Герої відчайдушно шукають любові й гармонії, кожен на свій лад, намагаючись врятувати власний світ.

Тіни забутих предків

Автор: Михайло Коцюбинський.
Опис: Книжка про первісне кохання між Іванком та Марічкою, що зростало разом з ними, попри кровну ворожнечу їхніх родин. Також це історія про зраду та вільну любов, про біль втрати та силу почуттів, про смерть та екзистенційну самотність, а водночас про гуцульський вітаїзм та вміння набуватися. У виданні збережено мову останньої прижиттєвої публікації повісті 1913 року.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Discursus

РМ

Тигролови

Автор: Іван Багряний.
Опис: Автор зумів органічно поєднати сувору правду життя із захопливим сюжетом, тож оповідь про пригоди збіглого політв’язня Григорія Многогрішного у тайзі читається на одному диханні. Є тут і мисливські байки, і ризиковані рейди, і романтичне кохання – все, що так люблять читачі. Роман Багряного не втрачає привабливості для сучасного читача й залишається взірцевим для прийдешніх поколінь українських письменників.

Паперовий палац

Автор: Міранда Коулі Геллер.
Опис: Протягом наступних 24 годин Еллі доведеться обрати між життям, яке вона влаштувала зі своїм щиро коханим чоловіком Пітером, і життям, яке вона уявляла зі своїм першим коханням – Джонасом, і яке мала б, якби не трагічна подія, що назавжди змінила хід їхнього життя. Це роман про непрості особисті вибори, наслідки аб’юзивних стосунків, а також сімейні таємниці та скелети у шафах.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво РМ

Скандальне сестринство з Приквіллов-роуд

Автор: Джулія Беррі.
Опис: Коли на очах у семи вихованок школи Святої Етельдреди раптово падають мертвими спочатку директорка, а за кілька хвилин і її брат, найперше, що роблять дівчата, – ховають небіжчиків. Та невдовзі виявиться, що їхньому безтурботному життю без нагляду дорослих заважає дещо серйозніше.

Кобзар

Автор: Тарас Шевченко.
Опис: У лоні кож­ної на­ції рано чи пізно на­ро­джу­ється ге­ній, який вті­лює у своїй твор­чості все в цій на­ції най­краще, най­яск­ра­віше, най­ха­рак­тер­ніше, стає ви­раз­ни­ком її мрій і праг­нень, твор­цем лі­те­ра­тур­ної мови, го­ло­сом і са­мим сер­цем на­роду. В укра­ї­нсь­кого на­роду та­ким ге­ні­аль­ним си­ном на­ції, без­пе­речно, став Та­рас Гри­го­ро­вич Шев­ченко. Його про­ро­чий го­лос тор­ка­ється кож­ного серця, його рядки не підвладні часу, його ім’я без­смертне.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво РМ

Віхола

Поза межами болю

Автор: Осип Турянський.
Опис: Автобіографічна повість, у якій автор зобразив страшний досвід полону під час Першої світової війни. 60 000 австрійських полонених опинилися в руках сербів. Ті, відступаючи на захід, гнали їх етапом через гори в Албанію. Зрештою 45 000 бранців загинули від холоду та хвороб. У центрі сюжету – 7 військових, яким вдається втекти від конвоїрів. Навколо – льодова пустка, страждання, усвідомлення приреченості й боротьба за життя. 

Страшне, прекрасне та потворне в Чорнобилі

Автори: Олена Паренюк, Катерина Шаванова.
Опис: У книжці не знайдете детального аналізу подій, що сталися 26 квітня 1986 року. Натомість дізнаєтеся основи радіаційної науки, познайомитеся з людьми, які її творять, і зрозумієте, що відбувається в Чорнобилі та яким може бути майбутнє радіаційної і ядерної безпеки у світі після завершення війни в Україні.

Чи безпечний до вживання чорнобильський сніг та чи варто смакувати картоплею із зони відчуження? Що відбувається на АЕС і чому алкоголь не рятує від радіації? У чому різниця між радіобіологією та радіоекологією, випроміненням й опроміненням і чому не варто панікувати, якщо зупинився енергоблок якоїсь АЕС? Про все це, а також про окупацію Чорнобиля та ситуацію на Запорізькій АЕС, тактичну ядерну зброю та Фукусіму у своїй книжці розповідають авторки-радіобіологині.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Віхола

Кайдашева сім'я

Автор: Іван Нечуй-Левицький.
Опис: Яскраві описи життя, гумор і зафіксована розмовна мова. А головне – вічні персонажі, риси яких можна розпізнати навіть у знайомих: брати, що, подорослішавши, не можуть знайти спільну мову й поділити майно; знервована мати, яка все своє життя присвятила догляду за сім’єю, але й контролю над нею; старий Кайдаш, що дедалі більше втрачає сенс життя і заглядає у чарку. Нечуй-Левицький зображає родину зі свіжими ранами, що залишились після скасування панщини. І крізь сміх у цій історії проступають сльози не лише від сімейних образ, а й від глибоких колоніальних травм.

Лабораторія

Запасний. Мемуари принца Гаррі

Автор: Принц Гаррі.
Опис: Смерть принцеси Діани сколихнула весь світ, та найбільший відбиток вона залишила в житті її синів. Образ двох дітей, які йдуть за труною матері, зворушував. Публіка гадала: як складеться майбутнє принца Вільяма і принца Гаррі, які шляхи вони оберуть у житті.

Перед нами емоційна й відверта відповідь – історія Гаррі, розказана ним самим. Від безтурботного дитинства до втрати матері, від служби в армії і бойового досвіду до посттравматичного синдрому, від зустрічі з Меган до складного рішення відмовитися від королівських регалій і обов’язків. Це історія принца з перших вуст.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Лабораторія

Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі

Автор: Крістофер Клері.
Опис: Роджер Федерер – один із найвидатніших спортсменів усіх часів, феноменальне явище у тенісі. Ця книга – найбільша біографія спортивної ікони, яка описує його життєвий шлях: від темпераментного підлітка до того, як він став символом незмінної величі. Його життя було тривалим актом волі, а не долі. Він мав не тільки великий дар. Він мав твердість.

Життя Браяна. Мемуари соліста AC/DC

Автор: Браян Джонсон.
Опис: Перш ніж прокинутися знаменитим солістом легендарного рок-гурту AC/DC, Браян Джонсон співав у церковному хорі, служив у армії та лагодив дахи автомобілів. Понад 10 років намагався підкорити сцену в складі різних гуртів – гастролював, випускав альбоми, підписував невдалі контракти і навіть входив до музичних чартів, та до успіху, який чекав його попереду, було ще далеко. Попри все, Джонсон не відмовився від своєї мрії. І завдяки цьому у 1980 році зміг замінити вокаліста одного з найвідоміших рок-гуртів світу AC/DC – Бона Скотта.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Лабораторія

Vivat 

Гонитва за Буґіменом

Автор: Річард Чизмар.
Опис: Літо 1988 року. У маленькому містечку Еджвуд знаходять понівечені тіла чотирьох зниклих дівчат. Містяни звикли до крадіжок, пограбувань і затримань із наркотиками. Але з появою жорстокого серійного вбивці місто остаточно втратило невинність. Хто ця потвора, що здатна на таке? ФБР підозрює психопата, який затіяв гру на виживання.

Завтра, завтра, завтра

Автор: Ґабріель Зевін.
Опис: Сем Мейзер і Сейді Ґрін – лос-анджелеські розумахи, які колись були друзями й крутилися в одному колі. Одного холодного грудневого дня після кількарічної перерви у спілкуванні вони випадково зустрічаються на платформі метро. Сейді дає Сему диск зі своєю відеогрою, хлопець проходить її та пропонує доречні покращення. 

На тлі особистої драми Сейді захоплення іграми знову їх зближує, і згодом вони створюють популярну гру "Ічіґо", відкривають власну компанію і ще до закінчення коледжу стають багатіями. Та чи вдасться їм встояти перед спокусами дорослого життя й реалізувати особисті творчі амбіції, не втративши дружби? Це багатошаровий роман про дорослішання, пошук себе та успіх, який змінює правила гри; про кохання й душевний та фізичний біль, від якого неможливо сховатися. І про життя, яке є нечесною грою.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Vivat

Словник війни

Укладач: Остап Сливинський.
Опис: Коли починається війна, слова стають зайвими – потрібні дії. А потім виявляється, що й самі слова змінилися, розкришилися, набули нових сенсів і звучання. #словниквійни починався із фрагментів історій, почутих і пережитих, а став способом зафіксувати досвід важких втрат і безповоротності, болю й віри в перемогу. Остап Сливинський, дбайливо збираючи документальні свідчення, надав їм нової форми. 

Серед людей, чиїми голосами промовляє "Словник війни", – ті, хто вимушено покинув домівки й пустились в невідоме; волонтери й медики; військові; громадські активісти й митці – дуже різні, але об’єднані спільним переживанням і єдиним поривом люди, чиє життя змінила війна.

Yakaboo Publishing

БЛЕКАУТ. Хроніки нашого життя під час війни Росії проти України (україномовна версія)

Автори: Женя Полосіна та Анна Іваненко.
Опис: Документальний комікс про український блекаут – концептуальна "пам’ятка" про важливість світла і про боротьбу із темрявою. Коли відкриваєш чорну обкладинку із вклеєною карткою, що імітує полароїдний знімок, "вмикається світло" сяючого жовтого форзаца. Так само воно вимикається, коли закриваєш книгу в кінці із відчуттям, що ти вихопив із пітьми підсвічену історію чийогось досвіду. 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Yakaboo Publishing

Наш Формат

Як зруйнувати русскій мір

Автор: Вадим Денисенко.
Опис: Автор досліджує виникнення, розвиток та функціонування цього самого "русского мира" від часів Івана Грозного до сучасності. Як змінити ідеологію "русского мира"? Як розвалити символічні структури? Чи потрібна росіянам свобода? На відміну від більшості досліджень про Росію, у цьому виданні автор звертає увагу передусім на утворення та функціонування механізмів управління Російською імперією, які залишаються практично незмінними останні 400 років.

УПА. Історія нескорених 

Автори: Володимир В'ятрович, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Петро Содоль.
Опис: Це видання допоможе кожному зрозуміти, чому і як українці чинили спротив ворогу, який значно переважав їх у силі; побачити у завзятті вояків УПА джерело незламності вояків ЗСУ. У книжці опубліковано кілька сотень світлин і документів з архівів Центру досліджень визвольного руху та Служби безпеки України.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Наш Формат

Подорож людства. Витоки багатства і нерівності

Автор: Одед Ґалор.
Опис: Проривне бачення автора спростовує багато припущень. Революцією, що змінила гру останніх століть, була не індустріалізація, а масова освіта; не епоха дитячої праці, а її кінець. Нові технології можуть підвищити рівень життя, але це сталося лише завдяки зменшенню розміру сім’ї та стимулюванню більшої гендерної рівності. Як Європа випередила раніше більш розвинені цивілізації, такі як Китай та Османська імперія? Чому виклики Болівії є протилежністю Ефіопії? Чи сумісне подальше зростання з подоланням кліматичної кризи? 

Встановлюючи приголомшливі зв’язки між континентами та тисячоліттями, книга відповідає на всі ці та багато інших питань у сміливій та захопливій розповіді, яка переосмислює розуміння людської історії.

Продається все. Джефф Безос та ера Amazon

Автор: Бред Стоун.
Опис: Це не лише історія успіху новаторської компанії, а й свого роду інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес. Бред Стоун захопливо пише про зародження і розвиток Amazon – від часів створення компанії на Волл-стріт на початку 1990-х і дотепер. Автор розкриває секрет успіху засновника Amazon Джеффа Безоса та в деталях розповідає, як він дисципліновано і подекуди педантично втілює новаторські ідеї у життя, ламає стереотипи та не визнає загальноприйнятих правил, запроваджуючи натомість свої.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Наш Формат

Ключові показники менеджменту. 100+ фінансових коефіцієнтів для ефективного управління компанією

Автор: Кіаран Волш.
Опис: Вичерпний посібник з використання ключових фінансових показників, які широко застосовують в управлінні сучасним бізнесом. Унікальність книги у тому, що текст супроводжується наочними ілюстраціями, схемами та малюнками, а також розрахунковими прикладами, що сприяє легкому сприйняттю.

#книголав

Як стати бездоганною відьмою

Автор: Амброзія Готорн.
Опис: Захопливий посібник із чаклунства, де зібрані давні знання та різноманітні практики, які допоможуть дізнатися про особисту внутрішню силу і змінити життя на краще. З книги легко дізнатися про те, що вас давно цікавило, але ви не знали, як до цього підійти: магія у повсякденному житті, стосунках, що таке ясновидіння та інтуїція, практики для здоров'я та внутрішньої сили, як використовувати ці знання у повсякденному житті для розширення своїх творчих можливостей і особистісного зростання.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво #книголав

Шпигун і зрадник. Визначна шпигунська історія часів холодної війни

Автор: Бен Макінтайр.
Опис: У центрі сюжету реальна особа – Олег Гордієвський – офіцер КДБ, подвійний агент і найцінніший шпигун МІ6. Ризикуючи власним життям, передавав британським кураторам цінну інформацію, яка змінила перебіг холодної війни, допомогла розсекретити радянські агентурні мережі й уникнути ядерної ескалації. 

Гордієвський доклався до розвалу СРСР, був подвійним агентом і втік з Радянського Союзу в багажнику автомобіля. Жодна країна Заходу не мала в радянській розвідці шпигуна такого високого рангу, тому британці оберігали його навіть від ЦРУ. Натомість в американському розвідувальному управлінні поставили за мету виявити британське джерело, не знаючи, що їхній керівник контррозвідки Олдріч Еймс – таємний шпигун СРСР.

Нора-Друк

Три обіцянки

Автор: Наталія Чайковська.
Опис: Київ, 1938 рік. Марина – киянка, її чоловіка розстріляли за доносом співробітника, а вона сама опинилася в нелюдських умовах у далекому Казахстані в Акмолінському таборі дружин зрадників Батьківщини. Табір розташований у степу, взимку бранки мерзнуть, а влітку задихаються від спеки і потерпають від піщаних вітрів. Вони працюють на примусових роботах – по коліна у воді заготовляють очерет, з якого потім формують саманну цеглу.

Саме там Марина пізнає як важку працю, звірства та зґвалтування, так і дружбу, людяність і надію. Вона то припинятиме боротися, опускатиме руки, а то з новою силою хапатиметься за життя. І настане день, коли Марина доживе до звільнення і спробує виконати свої обіцянки, які дала дорогим їй людям.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво Нора-Друк

КМ-Букс

Чорнильно-чорне серце

LIGA.Life анонсувала цю книгу у квітні. Однак з технічних причин, роман вийде у травні. 

Автор: Роберт Ґалбрейт.
Опис: Коли до офісу детективів приходить перелякана Еді Ледвелл, благаючи про розмову з Робін Еллакотт, приватна розслідувачка не знає, що й думати. Еді, співавторку популярного коміксу "Чорнильно-чорне серце", переслідує таємнича особа з інтернету, що називає себе Аномія. Еді конче треба дізнатися, хто ця людина. Робін вирішує, що у такій справі агенція допомогти не може – і більше не згадує про цей випадок, аж поки за кілька днів не надходить приголомшлива новина: Еді викрали, використавши шокер, та вбили на Гайґейтському цвинтарі, де відбуваються події коміксу. 

Робін та її напарник Корморан Страйк розпочинають квест, намагаючись встановити особу Аномії, і вступають до лабіринту онлайнових псевдонімів, ділових інтересів та сімейних конфліктів, у якому годі розібратися. 

Страви за 10 хвилин. 100 рецептів смачних страв нашвидкуруч

Автор: Гордон Рамзі.
Опис: Відомий шеф-кухар, ведучий та автор найвідоміших британських кулінарних телешоу, одне з яких "Пекельна кухня", та власник ресторанів, що відзначені 16 зірками Мішлен,  – Гордон Рамзі пропонує до уваги читачів 100 рецептів оригінальних і неймовірно смачних страв, більшість з яких можна приготувати впродовж 10 хвилин.

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: видавництво КМ-Букс

Подзвін. Вигин коси. Книга 3

Автор: Ніл Шустерман.
Опис: У світі без голоду та хвороб, без воєн та злиднів минуло три роки після трагічного затоплення Ендури та зникнення Рована та Сітри. Шторм більше не говорить майже ні з ким на планеті, окрім Ґрейсона Толлівера. Навколо останнього тоністи-фанатики формують погано контрольований культ, а Роберт Ґоддард проголосив себе Верховним клинком Мідмерики і, отримавши владу, якої найбільше хотів і найменше заслуговував, намагається перекроїти світ на свій смак.

Видавництво 21

Основи гардеробу

Автор: Оксана Драчковська.
Опис: За спостереженням авторки: "Коли жінка відчиняє шафу, вона бачить там себе. Навіть якщо в шафі нема дзеркала". Чи може одяг впливати на долю? Чи здатні речі приносити щастя або ж біду? Авторка препарує ідею сакралізації матеріального світу, досліджує важкі для соціуму теми: "неправильні" стосунки, ранню вагітність, сексуальне насилля, залежність, психічні розлади тощо. Це роман в 11 оповіданнях. Кожен із його розділів можна читати як окремий самостійний твір, та водночас вони об’єднані спільними героями й подіями, що відбуваються впродовж одного року. 

Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв
Фото: Видавництво 21

Біжи, вовче

Автор: Черстін Екман.
Опис: Ульф Норрстіґ, 70-річний єгер на пенсії, розповідає емоційну історію, яка сталася в північній провінції Швеції, Гельсінґланді. Після зустрічі з вовком головний герой задумується про виправданість полювання та переосмислює своє життя: в ньому наче щось зламалось, і це помічає не лише він, але й всі навколо. З віком виринають спогади про давно поховане в пам‘яті "мисливське" дитинство, яке отримав у спадок від батька й діда. Архаїчні пейзажі стародавніх шведських лісів підсилюють враження від тонкого психологізму внутрішнього протистояння різних "Я" головного героя.