Зміст:
 1. Видавництво Старого Лева
 2. Тор – тракторець, що тягне танк
 3. Лео-Фу, або Я народився собакою
 4. Що будують звірята?
 5. ОЦЕ ТАК ПАТЕНТ! Книга неймовірних винаходів
 6. Фоліо
 7. Соловейко і троянда. Казки
 8. Парасоля
 9. Оле і Уле. Купка смачненького невідомо чого
 10. Особлива традиція
 11. Песик, який рахував хмаринки
 12. А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА
 13. Агенція "Локвуд і Ко": Порожня могила
 14. Ранок
 15. Моє любе кошеня
 16. У квітнику. Моя книжка-розкладайка
 17. Українські чарівні казки
 18. Пес Патрон і Шкарпетковий Монстр
 19. Дещо потрясне про динозаврів та інших доісторичних істот!
 20. Дещо потрясне про акул та інших підводних істот!
 21. Тото. Кішка-ніндзя і КОТОстрофа суперзірки. Книга 3
 22. Тото. Кішка-ніндзя і таємниця крадія коштовностей. Книга 4
 23. Тото. Кішка-ніндзя і легенда про дикого кота. Книга 5
 24. Скандер та викрадення однорога
 25. Дрімопедія. Геть усе про користь сну
 26. Yakaboo Publishing
 27. Вибрані твори Михайла Коцюбинського (серія Yaka ШКОЛА)
 28. Вибрані твори Григорія Квітки-Основ’яненка (серія Yaka ШКОЛА)
 29. Nebo BookLab Publishing
 30. Небовись 
 31. Оповита тінями  
Сім українських видавництв поділились анонсами книг для дітей і підлітків, які вийдуть у травні. Новинки квітня – читайте за посиланням.

Видавництво Старого Лева

Тор – тракторець, що тягне танк

Вік: 6-8 років.
Автор: Оля Русіна.
Опис: Тракторець Тор дуже любив тягати те й се, а також допомагати людям засівати зерно. Та прокинувшись одного ранку наприкінці зими, зрозумів, що щось не так. У його країну прийшла війна. Його місто було під постійною загрозою, як і вся Україна. 

Чим же Тракторець міг зарадити, коли вмів лише тягати те й се? Але саме це вміння стає йому в пригоді: він рятує будинок хлопчика від розгромлення, допомагає військовим тягати ворожі танки й долучається до оборони міста. А ще знайомиться з незвичайними їжаками та Сиреною, які теж стоять на обороні міста. 

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: Видавництво Старого Лева

Лео-Фу, або Я народився собакою

Вік: 6-8 років.
Автор: Валентина Захабура.
Опис: Маленький бульдог Лео живе у родині, де його всі люблять. Він теж виявляє свою любов, як уміє, але чомусь господарі вважають, що він робить збитки. Тож часто чує у свій бік: "Лео, фу!" Навіть вважає, що Лео-Фу – його ім’я. Одного дня його безтурботне життя змінюється: доведеться розлучитися з сім’єю, що його любить. До того ж Лео тепер ходитиме на справжню, хоч і не звичну для собаки роботу.

Що будують звірята?

Вік: 9-12 років.
Автор: Емілія Дзюбак.
Опис: Виявляється, і серед тварин є дизайнери, інженери, конструктори, будівельники та справжні архітектори. У цій книзі дізнаєтеся про справжні підземні мегаполіси та наземні споруди, невеликі гніздечка та "багатоквартирні" комплекси, будиночки на воді та під водою, переносні й тимчасові житла. Усі ці споруди – справа рук звірят, птахів та комах, справжніх майстрів-будівничих, які добре знаються на будівельних матеріалах, безпеці та затишку власних помешкань.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: Видавництво Старого Лева

ОЦЕ ТАК ПАТЕНТ! Книга неймовірних винаходів

Вік: 6-12 років.
Автор: Малґожата Мицельська, Олександра та Даніель Мізелінські.
Опис: Коли на зламі XV і XVI століть Леонардо да Вінчі вигадав танк, автомобіль, вертоліт, дельтаплан, парашут, підводний човен, ліфт і телескоп, його, очевидно, вважали за мрійника. Або навіть шаленця. Нині кажуть, що він – геній, який випередив свій час. Неймовірний огляд давніх і сучасних винаходів – новаторських, переломних, кумедних, невдалих чи навіть нездійсненних. Але всі вони про людську фантазію.

Фоліо

Соловейко і троянда. Казки

Вік: 11-13 років.
Автор: Оскар Вайлд.
Опис: Кожна фантастична оповідка письменника, попри вдавану простоту, вирізняється захопливим сюжетом та оригінальним стилем викладу. Майстерність автора спонукає перейматися радощами та невдачами героїв, розмірковувати над їхніми вчинками. Чому Щасливий Принц насправді був не таким уже й щасливим, а справжня дружба між Гансом та Мельником неможлива? Що мало статися, щоб Велетень поборов егоїзм і жадібність? Чи не зависоку ціну заплатив Соловейко за здійснення дива?

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Фоліо

Парасоля

Оле і Уле. Купка смачненького невідомо чого

Вік: 3+ років.
Автор:
Інгурен Гутен.
Опис: Оле посадив кущі, на яких виросли невідомі ягоди. Старий намагається з’ясувати їхню назву. А маленька Уле дізнається, що вона не донька чи онука Оле, а совеня. Ба більше! Вона не мусить завжди пересуватися на лапах, як Оле на ногах. Вона має літати. Це історія про дорослішання і про те, що неважливо, як щось чи хтось називається. Головне –  любиш ти його чи ні!

Ця книга є другою з серії "Оле і Уле". Вона є цілком самостійною і може читатися окремо. 

Особлива традиція

Вік: 4+ років.
Автор: Ольга Пінчук.
Опис: Богдась шукає подарунок на День матері. Разом з татом, дідусем і його магічною картою вони мандрують країнами та дізнаються, як святкують в Іспанії, Великій Британії, Фінляндії, Туреччині та навіть на Кубі. Це надихнуло Богдася на ідею подарунка для його мами. А тато навіть започаткував нову сімейну традицію.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Парасоля

Песик, який рахував хмаринки

Вік: 3-8 років.
Автор: Ірина Мацко.
Опис: Це збірка терапевтичних казок, які допоможуть відчути, що переживають наші улюбленці, коли не дбаємо про них чи навіть кидаємо. Знайомтеся з героями казок: кошеням Вуглинкою, детективом Шерлі, Жужею та іншими. Книга допоможе дітям зрозуміти, що домашні улюбленці не просто іграшка, а живі істоти, які потребують дбайливого та відповідального ставлення.

Читайте також: Що почитати у травні. Книжкові новинки від 18 українських видавництв

А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Агенція "Локвуд і Ко": Порожня могила

Вік: з підліткового.
Автор: Джонатан Страуд.
Опис: Через п'ять місяців після подій, відомих нам з історії про "Тінь, що крадеться", знову приєднуємось до Локвуда, Люсі, Джорджа, Голлі та їхнього нового помічника Квіла Кіпса під час небезпечної нічної пригоди. Вони саме вломилися до повного пасток мавзолею Фіттес – місця, де поховане тіло легендарної переможниці привидів Маріси Фіттес. Та чи справді воно поховане там?

Це лише одне з численних запи­тань, на які відповідає п’ята – остання – книга серії "Агенція "Локвуд і Ко". Чи розкриє Локвуд нові таєм­ниці минулого своєї родини перед Люсі? Чи їх обох на­завжди змінить подорож до Іншого Світу? Чи вдасться Пенелопі Фіттес, яка вже неодноразово погрожувала нашим друзям, закрити їхню компанію? Юним агентам доведеться відбивати атаки, спрямовані з обох світів – людського й потойбічного, – перш ніж вони вступлять в останню відчайдушну битву зі своїм найголовнішим ворогом.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Ранок

Моє любе кошеня

Вік: 0+.
Автор: Пуляєва А.О.
Опис: Книжка сповнена материнською любов’ю, яка зігріває, мов в’язаний светр. Прочитайте ці милі вірші зі своєю крихіткою та міцно обійміть її так, як умієте лише ви. Кожна сторінка книжки містить невеличкий сюрприз з аплікативними елементами, які дитині буде корисно і цікаво обводити пальчиками. Це розвине її дрібну моторику, уяву та пам’ять. 

У квітнику. Моя книжка-розкладайка

Вік: 1+.
Автор: Мірошниченко Н.
Опис: Розглядаючи книжку-розкладайку, малюк не лише весело проведе час, а й запам'ятає купу нових слів. Кумедні герої, яких можна зустріти у квітнику, незвичайна форма книжечки та дірочки, крізь які видно фрагменти наступних сторінок, – усе це перетворить процес читання на захопливу гру, яка точно сподобається малечі.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Ранок

Українські чарівні казки

Вік: 5+ років.
Опис: Це справді захопливе читання: поєднання правди й вигадки, герої наділені чарівними вміннями, а сюжет набуває несподіваних обертів. А головне – у цих казках добро завжди перемагає зло.

Пес Патрон і Шкарпетковий Монстр

Вік: 5+ років.
Автор: Юліта Ран.
Опис: Всі чули про собаку-сапера Патрона, героя війни та національного кумира. Всі знають, як він рятує тисячі життів, знаходячи міни та вибухівку. Але чи знаєте ви, що Патрон ще врятував Землю від здоровезного Шкарпеткового Монстра, який прилетів з далекої галактики? Ні? Тоді розгортайте цей комікс і довідаєтесь, що сталося, коли Патрон натрапив на Монстра, чим небезпечні шкарпетки, а також як Патрон та його друзі, Святе Каченя й робот Григорій, перемогли прибульців-агресорів. 

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Ранок

Дещо потрясне про динозаврів та інших доісторичних істот!

Вік: 7+ років.
Автор: Майк Ловері.
Опис: Оповідь починається задовго до появи гігантських рептилій і не закінчується їхнім вимиранням. Адже всіляких доісторичних істот було безліч. Несподівані, дивні й давно відомі факти про них розказані в стилі коміксів з яскравими ілюстраціями та ДИНОжартами. Ця енциклопедія стане улюбленою книжкою юних шанувальників усього доісторичного, а також навчить їх розрізняти й малювати динозаврів.

Дещо потрясне про акул та інших підводних істот!

Вік: 7+.
Автор: Майк Ловері.
Опис: Ви знали, що в океані плаває майже 20 тонн абсолютно НІЧИЙОГО золота? А що ймовірність померти, вдавившись хот-догом, вища, ніж від нападу акули? Та навіть кокос на голову з більшою ймовірністю впаде. Художник Майк Ловері – фанат підводного життя, а ще неабиякий дотепник. Тому, окрім несподіваних фактів та яскравих ілюстрацій, у цій книжці багато жартів, від яких щелепи зводить.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Ранок

Тото. Кішка-ніндзя і КОТОстрофа суперзірки. Книга 3

Вік: 7+.
Автор: Дермот О'Лірі.
Опис: Тото, Срібник і Котолиць вирушають на всесвітньо відомий музичний фестиваль для тварин в Кітстонбері. Але ще дорогою кішку-ніндзю переслідує недобре передчуття: якийсь знайомий сморід не дає їй спокою. Лиходій і справді неподалік! А Тото саме розслабилася, бо навколо намети, природа, друзі, весела музика. Навіть соліст шалено популярного гурту кличе в гості й пригощає смаколиками! Чи зможе Тото запобігти котострофі?

Тото. Кішка-ніндзя і таємниця крадія коштовностей. Книга 4

Вік: 7+.
Автор: Дермот О'Лірі.
Опис: Колись давно знавіснілий король щурів Родерик Замурзаний прагнув знищити людство за допомогою чарівного коштовного нашийника, що давав змогу зібрати незліченне військо щурів та голубів. Тоді Дік Віттінґтон та його вірний кіт Старий Том запобігли чварам. Однак тепер людство знову у небезпеці: давня реліквія зникла з Тауера. Під підозрою Тото, кішка-ніндзя, та її бос Ларрі. Невже наші давні знайомі стали злодіями?

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Ранок

Тото. Кішка-ніндзя і легенда про дикого кота. Книга 5

Вік: 7+.
Автор: Дермот О'Лірі.
Опис: Тото має розвідати, хто криється за образом дикого кота з давньої легенди, та відзвітувати босу Ларрі. Завдання не з простих, бо друзі мають вижити між справжніх злочинців. До того ж цього разу Тото суворо заборонено застосовувати свої навички ніндзі, адже діє вона під прикриттям.

Скандер та викрадення однорога

Вік: 10+.
Автор: Стедмен А.Ф.
Опис: Дикі однороги небезпечні, кровожерливі та безсмертні. Справжнє крилате жахіття. Вони втрачають безсмертя, коли зв’язуються з вершником, але водночас втрачають трохи люті. Тому щороку й шукають 13-річних дітей, здатних утворити зв’язок з однорогом і спрямовувати його магію. Після іспиту обрані вирушають до Брами Розплідника, щоб спробувати її відчинити, знайти яйце однорога та стати вершниками.

Саме про це роками мріяв Скандер Сміт. Однак у день іспиту все складається жахливо. Таємнича вершниця допомагає йому отримати шанс – і фортуна знову на боці хлопця. Принаймні, так здається. А втім, невдовзі мрія про однорогів втрачає веселкову чарівність. Скандер опиняється на самісінькому вістрі кривавої боротьби зі зловісним і таємничим Ткачем. Намагаючись розкрити секрети ворога, хлопець усвідомлює, що разом зі своїм однорогом він чи не єдина надія Острова.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Ранок

Дрімопедія. Геть усе про користь сну

Вік: 12+.
Автор: Таня Ллойд Кай.
Опис: Попри те що сон – річ буденна, сам процес містить багато таємниць. У книзі можна дізнатися: що відбувається з нашим мозком і тілом, коли ми спимо? Які клітини й органи здатні визначити, котра година? Чому ми бачимо сни й чого можемо з них навчитися? Як сон впливає на пам’ять, емоційну стабільність та щастя? Чому найменш активне заняття з усіх допомагає нам не гладшати? 

Yakaboo Publishing

Вибрані твори Михайла Коцюбинського (серія Yaka ШКОЛА)

Автор: Михайло Коцюбинський.
Опис: Ця збірка творів спонукає замислитися, зачепить й надихне крізь час і простір. До неї увійшли: "Intermezzo", "Тіні забутих предків", "Сон", "На острові", "Дебют", "Хвала життю", "Цвіт яблуні", "Сміх", "Під мінаретами". 

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Yakaboo Publishing

Вибрані твори Григорія Квітки-Основ’яненка (серія Yaka ШКОЛА)

Автор: Григорій Квітка-Основ’яненко.
Опис: Стиль автора часто порівнюють з англійським сентименталізмом за акцентування на емоціях і переживаннях персонажів, там є глибокий психологізм і відчуття присутності оповідача "за кадром". А для нас історії про хитру конотопську відьму Явдоху Зубиху, віддану Марусю чи винахідливого маляра Кузьму Трохимовича, приправлені колоритом традиційних вбрань, сватань, вечорниць, – приклади рідного українського сентименталізму. До збірки увійшли твори "Салдацький патрет", "Конотопська відьма", "Маруся". 

Nebo BookLab Publishing

Небовись 

Вік: 12+.
Автор: Брендон Сандерсон.
Опис: Світ войовниці Спенси перебуває під загрозою вже сотні років. Інопланетна раса креллів проводить атаку за атакою з неба у нескінченній кампанії зі знищення залишків людської раси. Єдиний захист людства – піднятися на свої кораблі і битися з ворогом у небі. 

Спенса, дівчина-підліток, завжди мріяла бути однією з них, злетіти над Землею і довести свою хоробрість. Коли вона знаходить уламки стародавнього корабля, то розуміє, що ця мрія може стати реальністю – за умови, що вона зможе відремонтувати корабель, пройти льотну школу і (можливо, найголовніше) переконати дивну машину допомогти їй. Тому що цей корабель, як виявилося, має душу.

Фентезі, пригоди пса Патрона та енциклопедії про звірів. Книги травня для дітей і підлітків
Фото: видавництво Nebo BookLab Publishing

Оповита тінями  

Вік: 12+.
Автор: Френсіс Гардінґ.
Опис: Іноді, коли людина вмирає, її дух шукає собі притулок. Дехто з людей має простір всередині себе, ідеальний для схованки. 12-річна Мироносиця навчилася захищатися від привидів, які ночами, відчайдушно шукаючи притулку, намагалися оселитися в ній. Але одного дня жахлива подія змушує її послабити пильність. І відтоді в дівчинці оселяється привид. Це дикий, жорстокий і сильний дух, який стає для неї єдиним захистом, коли її відправляють жити до заможних і могутніх предків її батька. 

Насувається громадянська війна, й цим людям потрібні такі, як вона, щоб захистити їхню темну й жахливу сімейну таємницю. Але коли Мироносиця планує втечу та перетинає роздерту війною країну, вона мусить вирішити, що гірше: одержимість чи смерть.

Читайте також: Що почитати у квітні. Анонси книжкових новинок від 13 українських видавництв