Зміст:
  1. Водоспад Бурбун
  2. Водоспад у Маліївцях
  3. Сімейне господарство "Cozy farm"
  4. Мисливське господарство "Стир" 
  5. PARK3020
  6. Гойдалка на горі Сиглін
  7. Franko snail (раніше "Наш равлик")
  8. Прогулянка на гондолі "Джульєтта"
  9. Білівські Пагорби 
  10. Піраміда й Палац Закревського
  11. Лісовий равлик
Засновники та ведучі Youtube-каналу "УЗОЛ І МАНЬКО" Оля Манько й Максим Узол поділилися з LIGA.Life своїми кращими 11 локаціями, які має побачити кожен, щоб укотре закохатися в Україну.

Ми попросили їх скласти перелік з урахуванням того, куди ми можемо поїхати зараз. 

Водоспад Бурбун

Адреса: каньйон р. Бобрівка, неподалік с. Лисець Хмельницької області.

"Минулого року для нас стало відкриттям, що на Хмельниччині є водоспади. Їх кілька, дуже мальовничі. Найбільше сподобався Бурбун, тому що схований у тропічній лагуні", – каже Оля.

Висота водоспаду – 6 м, а температура води не підіймається вище 15-17°C. У лагуні посеред дерев, чагарників і папороті облаштовані місточки, де можна зробити екзотичні фото й відпочити. 

"Раджу приїхати туди не на вихідні, а посеред тижня. Це зменшить вірогідність натрапити на більшу кількість туристів. Хто не боїться холодної води, може взяти купальник і поплавати під водоспадом. Також там є місця в затінку, де можна застелити килимок і влаштувати пікнік. Від водоспаду віятиме прохолодою, тож буде комфортно", – радить блогерка.

Єдиний нюанс: минулого року дорога до водоспаду була доволі поганою й складною. Але підписники Олі й Максима стверджують, що цього року її полагодили і проблем з під’їздом уже немає.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Водоспад Бурбун. Фото з особистого архіву Узола та Манько

Водоспад у Маліївцях

Адреса: вул. Мічуріна, 1А, с. Маліївці, Хмельницька область.

"На відміну від Бурбуну, цей водоспад штучний. Але не варто применшувати його казковий вигляд. Здається, що потрапив на зйомки кінострічки про Гобіта", – стверджує Оля.

Висота водоспаду – 18 м. Поруч розташовані дві печери: в одній намальований хрест і стоїть ікона, а в іншій – повноцінна капличка. 

Сам водоспад розташований на території Палацу Орловських. Його побудували за наказом польського шляхтича Яна Орловського у 1785 році. Тоді він придбав селище та зробив його резиденцією. 

З радянських часів до 2021 року в палаці працював реабілітаційний центр допомоги дітям з туберкульозом. Нині це Малієвецький обласний історико-культурний музей.

Ціна вхідного квитка: для дорослих – 50 грн; для дітей і студентів – 25 грн. Екскурсія до 25 осіб – 200 грн.

Більше про Музей та екскурсії – на офіційному сайті.

Читайте також: Не лише Бакота і Кам’янець-Подільський. Сім маршрутів Хмельниччиною
Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Водоспад у Маліївцях. Фото з особистого архіву Узола та Манько

Сімейне господарство "Cozy farm"

Адреса: c. Когути, Львівська область.

"Це козина ферма, яку заснувала молода родина. Вони переїхали з міста в село, викупили будинок, завели кіз і тепер живуть і розвивають екотуризм. На території величезне подвір’я в оточенні лісу та свіже повітря. Вхід безкоштовний, приїжджаєте ніби в гості до друзів", – згадує блогерка.

Екофермою можна прогулятися, пофотографуватися з козами та влаштувати пікнік. Власники виготовляють сири, молоко, а віднедавна – ще і йогурт. Тож можна влаштувати дегустацію.

"Засновник ферми – український Леонардо да Вінчі. Він проєктує атракціони. Один із них – "Крутяк". Він і гойдається вперед-назад, і крутиться. Дуже високий і страшний, так би мовити, для дорослих. Але деякі діти також ризикують. Окрім цього, є тролей і гойдалки для найменших відвідувачів", – розповідає Оля.

Зараз подружжя будує будинок на дереві "Грушка-хата", де туристи зможуть залишитися з ночівлею.

Читайте також: 11 ферм на заході України, куди можна поїхати відпочити. Адреса, ціни, які є тварини

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Cozy Farm. Фото з особистого архіву блогерів

Мисливське господарство "Стир" 

Адреса: с. Збруї, Львівська область.

"Минулого року був бум на це місце. Всі фотографи з’їжджалися туди, адже візитівка цієї локації – дерев’яний Будинок Мисливця, що стоїть посеред озера, оточеного лісом. Раджу туди поїхати ранньою осінню, коли дерева будуть жовтогарячими", – рекомендує мандрівниця.

В’їзд на територію платний – 100 грн з машини. Вхід у будинок відкритий. Можна подивитися, що всередині або орендувати для проведення свята. 

"Також на території можна взяти екскурсію з мисливцем, який покаже, де живуть кабанчики й інші дикі тварини. На березі озера можна влаштувати пікнік. Але найголовніше – зробіть класну атмосферну фотосесію", – радить Оля.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Мисливське господарство "Стир". Фото з особистого архіву Узола та Манько

PARK3020

Адреса: вул. Парк Країна Едем, 1, с. Стрілки, Львівська область.

"Це футуристична територія з велетенськими скульптурами. За суттю, це парк сучасного мистецтва з роботами українських скульпторів. Серед гігантських скульптур відчуваєш себе мурахою", – пригадує свої враження Максим.

За його словами, кожна скульптура несе важливий сенс. Наприклад, величезне металеве вухо – про необхідність дослухатися до світу. Гігантська саламандра – про потребу берегти природу. А біла куля діаметром 4 м з зображенням голови всередині символізує те, що кожна людина – індивід.

"Ти дивуєшся не лише ідеї, але й тому, як це мистецтво змогли доставити в Стрілки. Парк викликає "ВАУ". Але за враження треба заплатити", – додає Максим.

Ціна: екскурсії територією парку проходять не щодня, а заплановано. Вибрати дату відвідин і придбати квиток можна за посиланням. Ціни варіюються в діапазоні – 200-300 грн.

Читайте також: Куди поїхати на вихідних біля Львова. 7 маршрутів областю з горами, сиром та історією

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
PARK3020. Фото: Facebook PARK3020

Гойдалка на горі Сиглін

Адреса: г. Сиглін, Івано-Франківська область. У Google Maps – "Гойдалка на горі Сиглін".

"Ми часто знімаємо різні гойдалки з видом на вершини Карпат. Найпершою й однією з найулюбленіших стала та, що на горі Сиглін. Звідти відкривається гарна панорама, поруч пасуться корівки. Все це створює колоритну атмосферу", – розповідає блогерка.

Під’їхати до підніжжя гори можна, але до гойдалки доведеться підійматися пішки. Дорога займе приблизно 30 хв. Мандрівники рекомендують взувати зручне взуття, тому що шлях не з легких. Стежка розмита дощами й доволі кам’яниста. 

В ягідний сезон можна перекусити малиною, що росте біля дороги. Також на шляху зустрінете величезні Камені Довбуша, вкриті мохом.

"Гойдалка безкоштовна. 2 роки тому вона була не дуже популярною й відомою серед туристів. Можна було усамітнитись серед гір. Щоб досягти цього, слід приїхати на локацію рано вранці і бажано не у вихідний", – радить Оля.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Гойдалка на горі Сиглін. Фото з особистого архіву блогерів

Franko snail (раніше "Наш равлик")

Адреса: вул. Сільська, 20, с. Підгайчики, Івано-Франківська область.

"Останніми роками українці почали змінювати реакцію на равликів від "фууу" до "ммм, цікаво". Тому активно почали з’являтись равликові ферми. На фермі "Franko Snail" не тільки готують смачних равликів (гарніри, салати, канапки з равликами тощо), але й проводять екскурсії фермою, розповідаючи цікаві факти про життя слизьких тваринок. Наприклад, равлики – гермафродити і всі відкладають ікру", – ділиться враженнями Максим.

Також на території є кукурудзяний лабіринт, облаштована дитяча зона з іграми й майданчик для равликових перегонів.

"Там головне не кліпнути, щоб не проґавити, хто переміг", – сміється блогер.

Ціни: Щоб потрапити на екскурсію, слід попередньо зареєструватися. Це можна зробити або на сайті, або за телефоном – +38 099 17 33 574. Ціни вказують під час домовленості.

Читайте також: Автомобілем Прикарпаттям. Сім маршрутів Івано-Франківською областю
Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Franko Snails. Фото: Facebook Franko Snails – Равлікова ферма

Прогулянка на гондолі "Джульєтта"

Адреса: м. Вінниця. Стартова точка – причал пабу "Вінницька реберня".

Це романтична пригода. Вінничанин Віталій відреставрував гондолу свого діда і тепер катає гостей Південним Бугом, що протікає Вінницею. 

"Цікава прогулянка. По-перше, незвично бачити гондолу в українському місті. Виглядає вона епічно: кований ніс, червоний диванчик, ретро-світильник зі свічкою – човен для побачень! По-друге, ти проходиш через річковий сад лілій. Їх повно. Червоні, жовті, білі –  які завгодно. Я таких ніколи не бачив. Їх спеціально посадили, щоб красивіше було", – розповідає Максим.

Саме місто з води не дуже видно, але можна побачити вінницькі річкові мости і трохи прибережних районів. 

"А ще можна почути купу історій від гондольєра. Він ще той любитель пожартувати", – додає блогер.

Ціни: поїздка тривалістю 40 хв коштує 500 грн. Гондола вміщує до 6 осіб. Проте атракцію слід бронювати заздалегідь за номером – +38 063 036 04 45. Діє повна передоплата.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Гондола у Вінниці. Фото з особистого архіву Узола та Манько

Білівські Пагорби 

Адреса: околиця села Білів, Рівненська область. На Google Maps – "Білівське городище".

"Про це казкове місце ми дізналися завдяки нашій підписниці. За селом Білів у Рівненській області відкривається місце, де хоч Гаррі Поттера знімай! Це велетенські пагорби, вкриті густим килимом трави. Здається, хтось узяв їх і переніс з Ісландії на Рівненщину", – розповідає Максим.

Це місце популярне серед весільних фотографів і новоспечених молодят. Особливо казкові кадри виходять на заході сонця.

"Пагорби рукотворні, а не природні. Колись на цьому місці було давньоруське городище з фортецею. А пагорби – це кургани", – додає блогер.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Білівські Пагорби. Фото з особистого архіву Узола та Манько

Піраміда й Палац Закревського

Адреса: с. Березова Рудка, Полтавська область.

"Мало хто знає, що за 2 години їзди від Києва є піраміда. Належала вона Гнату Закревському, який був послом Російської імперії в Єгипті наприкінці ХІХ століття. Він настільки фанатів від Єгипту, що притягнув звідти будматеріали й побудував власну піраміду за всіма канонами. Щоправда, дещо зменшеного розміру – 9 м висотою", – розповідає мандрівник.

Це родинна усипальниця Закревських, що має доволі сумну історію. З приходом радянської влади поховані тіла дістали з піраміди й викинули в канаву. А усипальня стала складом, де зберігали молоко. 

"Згодом її намагалися знести, бо "псувала архітектурний вигляд". Навіть привезли для цього екскаватор. Але споруда виявилась міцнішою за ківш, тож машина зламалася", – додає Максим.

Зараз піраміда занедбана, але все ж стоїть. Вхід усередину закрито решіткою, але туристи можуть побачити простір усередині й навіть підвал.

"Коли бачиш цю незвичайну споруду, дивуєшся, що в маленькому селі сховано такий скарб. У Березовій Рудці також є Палац Закревських із колонами, залишками фонтану і парком. Зараз там працює аграрний технікум, але у двір можна зайти і вільно погуляти територією", – зазначає блогер.

Читайте також: Піраміди, самогон і побачення з Гоголем. Що подивитися на Полтавщині. 7 маршрутів
Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Піраміда у Березовій Рудці. Фото з особистого архіву Узола та Манько

Лісовий равлик

Адреса: вул. Злагоди, 7, с.Терентіївка, Полтавська область.

"Ферма виглядає цивілізовано. Окрім поля й ресторану, є окреме спеціальне приміщення, де равлики розмножуються. Тому в меню можна спробувати і равликів з різноманітними соусами, і їхню ікру", – каже Максим.

Територією проводять екскурсію та дегустацію. Але слід попередньо зареєструватися. Ціни, дату та час можна дізнатися за телефоном – +380-95-360-5777.

"Равлики були смачнющими. Я куштував їх у Франції, де вважаються традиційною стравою вже сотні років, але у нас, без перебільшення, значно смачніше!" – додає блогер.

Топ-11 локацій для подорожей Україною від тревел-блогерів, куди можна поїхати просто зараз
Лісовий равлик. Фото Facebook Лісовий равлик