7 локацій для зимового відпочинку від тревел-блогерки Маши Себової
Фото: Instagram/sebova

Тревел-блогерка Маша Себова активно подорожує світом та постійно досліджує Україну.

"Зима – не перепона для подорожей. Не варто чекати весняної погоди, коли все буде зелене. Є локації, які за будь-якої погоди цікаво відвідати", – каже блогерка.

З LIGA.Life вона поділилась власним топом місць, які радить відвідати в холодний період року.

Село Опішня, Полтавська область

Опішню називають центром полтавського гончарства. Тож одна з головних принад селища – Національний музей-заповідник українського гончарства. За бажанням можна замовити екскурсію та попрацювати з глиною за гончарним кругом.

Щоб перейнятися колоритом регіону, Марія радить зупинитися в одному з будинків XX століття. Наприклад, в етнопоселенні "Старий Хутір". Родзинка цієї локації – традиційні українські страви часів Івана Котляревського.

"На території немає ресторану. Але за попереднім замовленням працівники готують унікальні страви. Наприклад, варенуху – це алкогольний напій, або куліш за Котляревським. Все дуже смачно", – розповідає блогерка.

Додатковий бонус місцини – мальовничі краєвиди. Хороша локація для абсолютного перезавантаження, каже Маша.

7 локацій для зимового відпочинку від тревел-блогерки Маши Себової
Опішня. Фото: Маша Себова
Читайте також: Піраміди, самогон і побачення з Гоголем. Що подивитися на Полтавщині. 7 маршрутів

Зимове море в Одесі

"Я виросла біля моря. Тож для мене велика вода критично важлива. Раджу усім хоча б раз у житті побачити море взимку. Зазвичай в лютому через низьку температуру воно дуже цікаво виглядає", – розповідає мандрівниця.

У мирний час Маша порадила б поїхати у селище Санжійка, що неподалік Одеси. Піщані урвища та зимове море – гарний пейзаж, який нині недоступний для туристів.

Альтернатива – набережні Одеси. Марія радить прогулятися Трасою здоров’я. Однак наголошує: "Мінусова температура у Києві/Івано-Франківську/Полтаві та Одесі дуже різниться. Адже біля моря вища вологість та сильний вітер. На півдні у -5°C дуже холодно. Тому запасіться термобілизною та теплими шкарпетками".

Читайте також: Куди поїхати неподалік Одеси. Дев’ять маршрутів з вином, сиром та колоритом

Підгорецький та Золочівський замки, Львівська область

У західних областях України дуже багато палаців, садиб, маєтків. Однак найбільше мандрівницю вразили замки в Підгірцях та Золочеві, що на Львівщині. Вони входять у склад популярного туристичного маршруту "Золота підкова".

"Підгорецький замок зовні гарний, але всередині інтер’єр не дуже зберігся. Поруч розташований неймовірний храм Блаженного Миколая Чарнецького та новомучеників УГКЦ – колишній костел Святого Йосипа. Золочівський замок – мініатюрніший, однак всередині затишно та атмосферно", – ділиться враженнями Марія.

У музей-заповідник "Золочівський замок" входять Великий та Китайський палаци. У першому є експозиція з історією замку та Золочева: меблі, зброя, порцеляна, живопис тощо. У Китайському працює Музей східних культур.

7 локацій для зимового відпочинку від тревел-блогерки Маши Себової
Підгорецький замок. Фото: Depositphotos.com

Детальніше про історію замків читайте також: Куди поїхати у вихідні біля Львова. 7 маршрутів областю з горами, сиром та історією

Озеро Синевир, Закарпатська область

"Я була на Синевирі тричі: влітку, восени та взимку, коли там був сніг. Найбільше вразило зимове озеро. Тож якщо опинилися в засніженому Закарпатті, дуже рекомендую заїхати й на озеро".

Ця локація може задовольнити бажання тих, хто хотів би піднятися в гори, але з певних причин не має такої можливості. 2-годинна прогулянка неподалік Синевиру в оточенні природи Карпат забезпечена. Незначний підйом дорогою буде, але в основному шлях рівний.

Марія радить дуже тепло вдягнутися та взяти з собою термос з чаєм. Неподалік локації працює "Колиба", але ціни "кусаються", додає вона.

Читайте також: Подорож з перчинкою та келихом вина. Куди поїхати на Закарпатті

Ретрит на природі

За словами Маші, нині популярності набувають відпочинки в невеличких будиночках трохи далі від міської метушні. Припускає, що під час війни людям не дуже хочеться активних розваг, але потреба у відпочинку все ж є.

"У таких будиночках добре відволіктися від тривоги, відпочити від міста та всього, що відбувається зараз. Наприклад, цієї зими ми знімали таку локацію неподалік селища Ізки, що на Закарпатті. Також багато стильних глемпінгів в районі Буковелю на Прикарпатті", – розповідає Марія.

Не хочете їхати далеко – пошукайте подібні локації у своїй області. Наприклад, на Київщині можна орендувати подібне житло у Вишгородському районі.

7 локацій для зимового відпочинку від тревел-блогерки Маши Себової
Фото: Маша Себова
Читайте також: Відпочинок у горах. 8 котеджів у Карпатах, де є генератори: ціни та бронювання

Верховина і Криворівня, Івано-Франківська область

Не можете визначити, чого хочеться більше – культурного відпочинку чи декілька днів на природі? Їдьте на Прикарпаття, а точніше в сторону містечка Верховина, де можна поєднати одразу декілька видів відпочинку.

"У Верховині працює хата-музей кінофільму "Тіні забутих предків", а у Криворівні – музей Івана Франка. Неподалік розташована природна пам’ятка – Писаний Камінь", – розповідає блогерка.

Однак мандрівниця радить зупинитися у будиночках, де власники можуть приготувати місцеві традиційні страви. Понад 10 років тому вона мала подібний досвід в Дземброні, що на Закарпатті. 

"Тоді ця місцина не була настільки популярною серед туристів. Ми зупинилися у хатці, яку здавала в оренду бабуся. Вона готувала бануш у всіх можливих варіаціях. Смачнішого не куштувала досі. Впевнена, що подібний досвід можна прожити й на Прикарпатті – регіоні, де все цікаво: природа, історія, архітектура", – радить Марія.

Читайте також: Автомобілем Прикарпаттям. Сім маршрутів Івано-Франківською областю

Львів

Якщо душа просить кудись поїхати, то Львів – завжди хороший вибір, каже блогерка. 

"У будь-яку погоду ви знайдете там заняття. Не подобається погода – "водіть козу" місцевими закладами. Наприклад, мені подобаються сніданки у "Корки та крихти". Також дуже смачно у винному барі "Пара Джанов і Портвейн", а "Ресторація Бачевських" – це класика, де завжди прекрасно".

7 локацій для зимового відпочинку від тревел-блогерки Маши Себової
Фото: Depositphotos
Читайте також: Посиденьки у Львові на висоті: 10 кав’ярень, кафе та ресторанів з цікавими терасами