У жовтні на стримінговій платформі Paramount+ відбулася прем’єра стрічки "Madame X". Це документальний фільм про американську співачку Мадонну. Основа фільму – турне Мадонни в 2019-2020 роках.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Над стрічкою працював режисер з України Саша Касюга спільно з португальцем Нуно Ксіко. Фільм – це лише частина того, що Саша створив з Мадонною, їхня співпраця триває.

Український режисер зняв фільм для Мадонни. Як йому працювалося з зіркою
Нуно Ксіко і Саша Касюга. Фото: надані героєм

Саша родом з Дніпра, але вже п'ять років живе у США. Саша розповів для LIGA.Life, як знімали фільм. Далі – пряма мова.

Над фільмом ми працювали по 16 годин щодня і так шість днів на тиждень. Іноді без вихідних. Так було впродовж року.

Самі зйомки "Madame X" – це була досить швидка робота: кілька днів у Лісабоні, Парижі, в Лос-Анджелесі. Найдовше тривала саме подальша робота над монтажем.

В процесі монтажу Мадонна приходила, давала свій коментар, і залежно від цього ми швидше або повільніше просувалися в роботі. Поза тим намагалися вносити якісь свої ідеї, щоб фільм не був у стандартній формі документального чи тур-концерту.

За темою: "Я не дивлюся Netflix". Інтерв'ю українця, який там працює, для dev.ua за хвилину

Ми вирішили показати, що у Мадонни є меседж і що вона ділиться творчістю не просто так, а хоче навчити чомусь людей, також показати мистецтво з іншого боку протягом своєї сорокарічної кар’єри. Тому ми часто зверталися до архівних записів різних років.

Якщо описати суть фільму однією фразою – це боротьба Мадонни за свободу людей.

Назва "Madame X" – це історія з її молодості. Так її назвала колись керівниця хореографічної школи, де вона вчилася, бо та постійно змінювала свої образи.

Чесно кажучи, якщо мати почуття гумору, то процес роботи з Мадонною цілком легкий.

Український режисер зняв фільм для Мадонни. Як йому працювалося з зіркою
Кадр з фільму Мадам Х

Вона працює в колективі, не стоїть на своєму, а хоче почути думку інших та винести щось найкраще.

Я в будь-якій роботі старався по-максимуму приносити щось нове, працювати краще та якісніше. В цьому перфекціонізмі ми зійшлися з Мадонною.

Після роботи з нею я почав більше цінувати мистецтво та те, що вона намагається через нього сказати. Всі зациклюються на одних і тих самих популярних піснях, але Мадонна має багато цікавих пісень з глибоким змістом. Незалежно від того, що вона робить, в неї є основний мотив і вона змушує людей думати.

Я не бачив різниці між Мадонною на сцені та поза сценою.

Є зірки, які мають сценічні образи, вони на виступах сходять з розуму, а в житті – скромно п’ють чай вдома. За моїми спостереженнями, Мадонна на сцені і в житті така сама.

Владислав Яценко, SMM-менеджер LIGA.net