Які жанри і якою мовою люблять читати українці. Дослідження

У топах літературних жанрів серед українців залишаються класика (20%) та сучасні детективи (18%).

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Такі результати дослідження "Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання" Українського Інституту книги.

Далі у списку: любовні романи (16%), книжки з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнес література (12%).

Водночас, дослідження зафіксувало скорочення частки читачів підручників та посібників (з 17% до 9%) і літератури для дітей та підлітків (з 15% до 7%). За словами дослідників, це може бути пов’язано із зниженням ефективності навчання через перехід в онлайн-режим через карантин.

Загалом, УІК представив такі висновки дослідження:

  • вперше за часи незалежності України українські читачі почали надавати перевагу саме україномовним книжкам – 32% українською проти 27% – російською
  • 8% дорослих і 13% дітей щоденно читають книжки
  • у 2020 році 34% українці хоч раз купили друковану книжку 
  • за час карантину 2020 року 23% дітей-читачів почали частіше читати під час карантину, а 16% – рідше
  • жінки значно частіше читають, ніж чоловіки: ніколи не читає 38% чоловіків і 28% жінок, при цьому, щодня читають 7% чоловіків і 9% жінок
  • 57% дітей читають з примусу
Дослідження провели у серпні-вересні 2020 року компанія Info Sapiens на замовлення УІК. У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб, а саме: 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Зокрема, було проведено вісім фокус груп з дорослими респондентами, віком 18-59 років та 16 фокус груп з дітьми, віком 6-17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику. З повним дослідженням можна ознайомитися тут.