Марку з тризубом, якій майже 100 років, знайшли у Держархіві
![Марку з тризубом, якій майже 100 років, знайшли у Держархіві Марку з тризубом, якій майже 100 років, знайшли у Держархіві](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/02/17/20230217152110-7997.jpg&w=620&fit=cover&dpr=2)
В документах Державного архіву Кіровоградської області історик Сергій Мілютін знайшов марку, якій приблизно сто років, передає Суспільне.
Читайте нас в Telegram: головні новини коротко
Марка та агітаційні листівки з тризубом були у матеріалах справи, що звинувачує жителів села Глодоси на Кіровоградщині за проукраїнську позицію. Справа складається з трьохсот сторінок, говорить історик.
"Загалом, в цій справі містяться агітаційні плакати, виготовлені на теренах Польщі українським урядом в екзилі. Ці плакати були передані до Глодос українським розвідником Тимошем Коропом, якого відправив сюди Василь Недайкаша", — додає Мілютін.
За словами історика, Василь Недайкаша намагався організувати підпільну діяльність в Глодосах. Її завданням було розповсюдження інформації про те, що Українська народна республіка продовжує свою боротьбу.