На ВДНГ відкриють виставку, присвячену історико-культурній спадщині комплексу
Фото: ВДНГ

6 липня ВДНГ святкує свій 65-й день народження. З нагоди цього ювілею на центральній алеї розмістять експозицію, присвячену темі пам’яті. Вона порушує питання щодо збереження архітектурного надбання та мистецької спадщини тоталітарної епохи. 

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Експозиція містить кілька живописів і колажів, зроблених на основі архівних фотографій Експоцентру. Авторка картин, художниця Каріна Синиця, звертається до сучасності через живопис, водночас використовуючи архівні знімки ВДНГ у колажах.

Зокрема, частина картин сфокусована на специфіці оздоблення павільйонів і на народних мотивах, які, попри радянську цензуру, зафіксували в декоративних рельєфах українські митці багато років тому.

Подивитися виставку можна з 6 липня на площі біля центрального фонтану ВДНГ. Вхід — вільний.

Збереження пам’яті й пошук нових шляхів наповнення будівель та інших локацій життям — завдання номер один, вважають в Експоцентрі. 

ВДНГ вже кілька років розробляє паспорти памʼяток архітектури, балансоутримувачем яких є Експоцентр, і підписує відповідні охоронні договори. На сьогодні такі договори вже мають павільйони центрального ансамблю: 3-й, 4-й, 5-й, 7-й, Водонапірна вежа. Ведуться роботи щодо павільйонів № 1 і 2. 

Також уже зараз разом з архітекторами, мистецтвознавцями й активною громадою Експоцентр працює над створенням власного Публічного реєстру необлікованих цінностей ВДНГ, щоб запобігти подальшому їх знищенню.

Зокрема команда ВДНГ разом із Головним управлінням ДСНС у м. Києві займатиметься відновленням знищеної української радянської мозаїки, яку було присвячено вогнеборцям, у павільйоні 26 (балансоутримувач — ДСНС). 

Національний комплекс "Експоцентр України" — єдиний об’єкт у Києві, де в одному місці зібрано 19 унікальних будівель і споруд, що мають статус об’єктів культурної спадщини України та охороняються відповідним законом.