Опитування: віра у перемогу за рік вторгнення зросла в українців до 95%
Фото: Unsplash

За рік повномасштабного вторгнення Росії віра у перемогу над російськими загарбниками зросла в українців з 56% до 95%, свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Соціологи дослідили, як рік повномасштабної війни змінив особисто українців і країну в політичному, соціально-економічному й психоемоційному аспектах.

Згідно з дослідженням, яке було проведено в січні 2022 року, 58% опитаних вірили в те, що Україна зможе відбити агресію Росії в разі нападу. Однак, у перші три дні повномасштабної війни, цей відсоток збільшився до 88%, а зараз, у лютому, становить 95%.

Більшість (63%) вважають, що для перемоги потрібно щонайменше пів року, або ж і більше часу.

Головна емоція, яку відчувають українці, думаючи про Україну — гордість. Внаслідок повномасштабного вторгнення і героїчного спротиву українського народу цей показник виріс понад вдвічі — з 34 до 75%.

Також національна самоідентифікація українців зазнала змін: за результатами дослідження, абсолютна більшість опитаних (94%) ідентифікує себе як громадян України, що є значним зростанням проти показника 76% у 2021 році. Також половина українців (50%) ідентифікують себе як європейців, що є подвійним зростанням проти минулого року.

За даними опитування, 22% українців за рік війни перейшли на постійне або часте використання української мови. Зокрема, 45% серед російсько- та двомовних почали частіше говорити українською, 18 — постійно, 17% — часто. Згідно з останніми даними, 60% розмовляють українською мовою вдома, що є найвищим показником, починаючи з 2012 року.

Також зазначили, що нині негативні емоції більш виражені, ніж позитивні, тому сум і злість переважають радість і натхнення. А найбільш вираженими залишаються хвилювання та інтерес.

Повні результати опитування можна переглянути тут.

Дослідження проводилось 4-5 лютого 2023 року у три етапи. В опитуванні взяли участь респонденти віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих і територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок.