У Києві на ВДНГ проведуть традиційне свято "Масниця"
Фото: ВДНГ

"Зимова Країна" на ВДНГ у Києві традиційно завершиться дводенною Масницею. Цьогоріч святкові вихідні припадають на 16 та 17 березня. Подія базуватиметься на українських традиціях: гості зможуть послухати веснянки, побачити відтворення обрядів, скуштувати страви національної кухні та взяти участь у тематичних майстер-класах.

"Ми продовжуємо розкривати тему прекрасних українських традицій. І якщо у період різдвяних свят на центральній площі ми за допомогою вистави розповідали про традиції зимових святкувань загалом, то на Масниці акцентуємо саме на прощанні з зимою й відповідно обрядах, що його супроводжували. Для нас важливо популяризувати традиції, адже відтворюючи їх сьогодні, ми зберігаємо їх і для майбутніх поколінь", – говорить генеральний директор НК "Експоцентр України" Євген Мушкін.

Спеціально до Масниці територію комплексу прикрасять традиційними для української культури декораціями з сіна. Доповнювати їх будуть різнобарвні стрічки, що символізують настання весни.

На центральній площі розмістять невеличку сцену, де протягом двох днів відбуватимуться виступи народних гуртів та колективів. Щогодини з 12:00 до 18:00 тут показуватимуть виставу "Ой на Масницю!", що розповідатиме про історію свята й познайомить гостей з притаманними Масниці традиціями та обрядами. У суботу, 16 березня, на заході виступатимуть народний фольклорний ансамбль "Громиця", гурти "Шум’я" та "ДваТри". У неділю, 17 березня, відбудуться виступи гуртів "ГуляйГород", SoloMia та дитячого фольклорного ансамблю "Зернятко".

Ще одне доповнення Масниці на ВДНГ – ходулісти, що протягом двох днів зустрічатимуть гостей. А кульмінацією традиційно стане вогняне шоу зі спалюванням опудала зими у фіналі. Наші пращури вірили, що цей обряд дає дорогу весняному теплу.

Усі активності відбуватимуться на центральній площі Експоцентру. Там же розміститься бар вареників, а також фуд-корт з величезним різноманіттям страв: від бограча до гриля. Поруч працюватиме зона майстер-класів. Вхід на локацію вільний.