Чехія заборонила спортсменам з РФ брати участь у спортивних заходах на території країни
Фото: Unsplash

Уряді Чехії ухвалив рішення заборонити спортсменам, які представляють Росію, брати участь у змаганнях на території країни. Про це повідомляє урядовий сайт Чехії.

Згідно з рішенням, окремі спортсмени та спортивні команди, які представляють Російську Федерацію, не зможуть брати участь у спортивних змаганнях і матчах, організованих у Чехії.

Водночас представники Чехії також не зможуть поїхати на спортивні заходи у Росію.

Цю пропозицію ініціювали спортивні асоціації й підтримало керівництво Національного агентства зі спорту Чехії.

28 березня 2023 року МОК на чолі з його президентом Томасом Бахом запропонував допустити спортсменів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань у нейтральному статусі. Це викликало обурення в Україні та більшості західних країн. 

14 квітня Міністерство молоді та спорту заборонило будь-яким національним збірним України брати участь у змаганнях, де присутні спортсмени з Росії та Білорусі.

  • 20 лютого 2023 року уряди 34 країн звернулися до МОК із закликом не допускати спортсменів з Росії та Білорусі на Олімпіаду.
  • 27 березня Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща звернулися до МОК зі спільною заявою про недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.
  • 23 квітня в Асоціації спортсменів Німеччини назвали помилковими рекомендації МОК щодо можливості допустити до міжнародних змагань спортсменів з Росії та Білорусі у разі виконання ними низки умов.