Київський дизайнер розробив новий шрифт для назви станції метро "Площа Українських Героїв"
Фото: Богдан Гдаль

Київський дизайнер Богдан Гдаль розробив новий шрифт для назви станції метро "Площа Українських Героїв", яка раніше мала назву "Площа Льва Толстого".

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

"Головним моїм викликом стало зробити так, щоб стиль архітектури станції, який зовсім не має нічого українського за духом, через дизайн літер та додаткових графічних акцентів отримав такий настрій", — написав дизайнер на своєму сайті.

Фото: Богдан Гдаль
Фото: Богдан Гдаль

Український дух у самих літерах дизайнер вирішив передати через дві складові: оригінальні історичні форми деяких літер, та стиль із початку 20 століття епохи Нарбута і Кричевського.

"Літера Щ має центральний хвостик замість бокового. Це наголос на давнину, бо це історична форма літери, яка лише відносно недавно отримала звичний для нас вигляд. Плюс, у цій літері закладається натяк на державний герб, який перегукується з теперішньою емблемою ЗСУ, що нанесена на шеврони воїнів", — зазначає дизайнер.

Проте у синьої гілки метро є так званий фірмовий шрифт — геометричний гротеск, який використано на "Героїв Дніпра", "Мінській", "Тараса Шевченка".

Фото: Богдан Гдаль
Фото: Богдан Гдаль

Однак дизайнер зазначає, що цей шрифт не підходить для цієї станції. Оскільки вона "не має гострих кутів, строгих ліній, "Площа Українських Героїв" витончена зі своїми латунними ліхтарями й круглими мармуровими арками. І вимагає такої ж витонченості від стилю напису".