"Будинок з комахами", який раніше хотіли знести, внесли до реєстру нерухомих пам'яток
Фото: Дмитро Перов

"Будинок з комахами" внесли до реєстру нерухомих пам’яток України, повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Київська міська військова адміністрація має проінформувати власника будинку про занесення пам’ятки до Держреєстру. А протягом 2023 року має розробити відповідну документацію.

Зокрема, КМВА має забезпечити розробку та затвердження науково-проєктної документації з визначення меж й режимів використання території цієї пам’ятки, а також технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж території пам’ятки культурної спадщини.

У квітні стало відомо, що будинок Марії Станіславської, також відомий як "Будинок з комахами" зносять. На паспорті обʼєкта було вказано, що забудовник планує "провести капітальний ремонт" будівлі. Але забудовник не погоджував проєктної документації, а будівельні роботи вели без дозволу.

Після приписів департаментів КМДА у забудовника забрали техніку. Однак один із будівельників продовжив розбирати пам’ятку вручну. Демонтаж будівлі проходив за невтручання Нацполіції.

Забудовник устиг демонтувати повністю два поверхи та сходи правого під’їзду пам’ятки, а також розібрав частину третього поверху.

Будинок збудований у 1893 році та має унікальний інтер’єр: на плафоні парадних сходів зображено рослинний декор з гіпертрофованими комахами, зокрема мухами, у стилі модерн.