Фільм "Звідки куди" покажуть на головному документальному фестивалі у Великій Британії
Кадр з фільму ''Звідки куди''

Документальний фільм "Звідки куди" ("Skąd dokąd") режисера Мачека Хамели про евакуацію українців покажуть на Sheffield DocFest, головному документальному кінофестивалі Великої Британії.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Фестиваль проходитиме у місті Шеффілд з 14 до 19 червня. Стрічку відібрано для участі в міжнародному конкурсі, на якому представлено лише 9 фільмів.

Повнометражний документальний фільм "Звідки куди" ілюструє збірний образ українських біженців — дітей, жінок, літніх людей та чоловіків,  які після вторгнення Росії змушені покинути свої домівки та їхати у невідоме майбутнє. Мета одна на всіх — знайти безпечний притулок.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії польський режисер Мачек Хамела розпочав власну евакуаційну програму з порятунку людей із небезпечних територій, таких як Чернігівська чи Донецька області. В одній з таких поїздок у Мачека з’явилась ідея документувати історії людей про рішення покинути дім та інколи рідних. Так розпочались зйомки фільму "Звідки куди".

У польській та українській версіях назви фільму — "Skąd dokąd" та "Звідки куди". "Звідки" (skąd) та "куди" (dokąd) — це звичайні питання, які ставляться під час спроби пройти через безліч контрольних пунктів, що розташовані на території України.

Прем’єра документального фільму "Звідки куди" відбулась 21 травня 2023 року на 76-му Каннському кінофестивалі. На польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity стрічка отримала дві відзнаки "Кращий польський фільм" та "Нагороду асоціації артхаусного кіно".

Фільм вироблено у копродукції Польщі, Франції та України. До виробництва стрічки долучилась українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована кінопродюсеркою Анною Паленчук.

"Команда фільму численними показами на кінофестивалях продовжує нагадувати світу про війну в Україні та збирати кошти для евакуації українців з прифронтових територій, а після підриву Каховської ГЕС – і для порятунку людей з підтоплених сіл", — сказала копродюсерка Анна Паленчук.

Sheffield DocFest — це головний кінофестиваль документального кіно у Великій Британії, він проходить кожного червня у місті Шеффілд. Цьогоріч відбудеться святкування 30-річчя фестивалю.