Як працює російська пропаганда: у Києві відбудеться виставка з XR-технологіями
![Як працює російська пропаганда: у Києві відбудеться виставка з XR-технологіями Як працює російська пропаганда: у Києві відбудеться виставка з XR-технологіями](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2023/04/21/20230421154848-6533.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
У вестибюлі метро "Золоті ворота" відбудеться інтерактивна виставка "Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда".
Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram
Виставка містить 30 плакатів з елементами доданої реальності, які розказують і показують головні методи, прийоми та маніпуляції, що використовує російська пропаганда в інформаційній війні проти України.
Виставка поєднує формат постерів з новітніми технологіями. Якщо навести смартфон, мобільний застосунок edAR активує та "оживлює" плакати. Глядач побачить 3D моделі, аудіо, відео та VR-портали.
![Фото: ГО ''Європейський Інститут Чорнобиля''](https://www.liga.net/images/general/2023/04/21/20230421154838-8593.png)
Завдяки додатку edAR можна буде поставити згорілий танк окупантів поряд з собою, побачити роботи Бенксі у Бородянці й техніку окупантів на ЧАЕС.
![Фото: ГО ''Європейський Інститут Чорнобиля''](https://www.liga.net/images/general/2023/04/21/20230421154906-5495.png)
Ця ХR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне — показує, до чого це може привести на прикладах війни.
Спеціально для виставки були створені унікальні плакати з використанням штучного інтелекту, навченого шляхом аналізу великого масиву даних в інтернеті. Таким чином плакати поєднуються з платформою, через яку найбільше поширюються фейки.
![Фото: ГО ''Європейський Інститут Чорнобиля''](https://www.liga.net/images/general/2023/04/21/20230421154857-6194.png)
Виставка триватиме з 24 квітня до 24 травня у вестибюлі метро "Золоті ворота". Вхід безплатний.
Виставка розроблена командою Валерія Коршунова з ГО "Європейський Інститут Чорнобиля" у партнерстві з факт-чекеркою Альоною Романюк (ініціатива "НотаЄнота") в межах проєкту "Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства".