Кияни можуть врятувати культурну спадщину міста – інструкція від КМДА
Фото: Анна Єгорова / Facebook

Для киян розробили інструкцію, як долучитися до збереження памʼяток міста, які не перебувають на обліку, повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА на запит видання Tvoemisto.

Читайте нас в Telegram: головні новини коротко

Пам'ятку можуть внести до Переліку об'єктів культурної спадщини за зверненням фізичних, юридичних осіб або інших громадських формувань. Для цього потрібно надіслати до Департаменту: 

  • фото загального вигляду, фото об'єкта в контексті (навколишньому середовищі), фото найбільш цінних (характерних) елементів об'єкта, фото рухомих об'єктів (деталей), фото загроз (дії негативних чинників);
  • історичну довідку, яка містить інформацію про автентичність об'єкта, його цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду, дані історико-архівних досліджень, архітектурних, мистецтвознавчих, бібліографічних та містобудівних вишукувань.

У зверненні можуть відмовити, якщо воно не міститиме фото чи обґрунтування цінності.

Як додали у Департаменті, дослідження та підготовка історичних довідок з фотофіксацією потребує певного часу для їх розробки. Тому ефективність роботи щодо збереження об'єктів може бути досягнена в результаті злагоджених дій науковців, громадськості, депутатського корпусу та органів, відповідальних за розв'язання майнових питань, зокрема надання доступу до приватних, режимних об'єктів для їх огляду та проведення фотофіксації тощо.

У Києві у приміщенні кафе покинутого заводу "Електронмаш" руйнується мозаїка авторства Олени Гнєдаш, учениці Тетяни Яблонської.