Коли і як подивитися виступ України у першому півфіналі пісенного конкурсу Євробачення-2024
Фото: eurovision.tv

7 травня відбудеться перший півфінал пісенного конкурсу Євробачення-2024 у шведському місті Мальме. 15 учасників боротимуться за участь у фіналі шоу.

Україну представить дует alyona alyona та Jerry Heil з піснею Teresa & Maria — вони виступатимуть під п’ятим номером.

Пряму трансляцію Євробачення транслюватиме Суспільне Мовлення на кількох платформах. На телебаченні перший півфінал шоу можна буде побачити на телеканалі Суспільне Культура. Коментуватиме шоу Тімур Мірошниченко. Також пісенний конкурс буде доступний для перегляду на платформах Суспільне Культура та Суспільне Євробачення.

Пряма трансляція розпочнеться 7 травня, о 22:00.

Проголосувати за фаворита глядачі зможуть після виконання останньої пісні протягом 15-25 хвилин.

Глядачі у країнах-учасницях зможуть голосувати через телефон або через SMS. Відповідні номери мають оголосити під час прямої трансляції.

У півфіналах можуть голосувати глядачі лише тих країн, які беруть участь у півфіналі. Тобто в Україні можна віддати свої голоси лише 7 травня.

Також у першому півфіналі зможуть проголосувати глядачі з Німеччини, Швеції та Великої Британії, а у другому — з Франції, Італії та Іспанії.

Організатори шоу оголосили, що проголосувати за представників країн можна буде до 20 разів.

У першому півфіналі Євробачення виступатимуть представники з таких країн: Кіпр, Сербія, Литва, Ірландія, Україна, Польща, Хорватія, Ісландія, Словенія, Фінляндія, Молдова, Азербайджан, Австралія, Португалія та Люксембург.

Також у першому півфіналі виступлять країни — засновниці Євробачення Велика Британія та Німеччина, а ще — переможниця минулого року Швеція.