Київські митники вилучили п’ять старовинних ікон, які намагались переправити за кордон
Фото: Київська митниця

Київські митники, під час митного контролю трьох міжнародних поштових відправлень, які прямували за межі України, з Кропивницького до США — виявили незаконне переміщення п’яти старовинних ікон кінця ХІХ — початку ХХ століття. Про це повідомляє пресслужба митниці.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

За словами пресслужби, ікони мали чіткі ознаки старовини. Через це їх вилучили та скерували частину ікон до Національного художнього музею України та частину – до Національного музею історії України для проведення експертизи щодо можливої належності святинь до культурних цінностей.

Фахівці музеїв зазначили, що всі ікони мають культурну та історичну цінність.

В митниці кажуть, що з п’яти ікон одну ідентифіковано як "Святий Миколай Чудотворець" початку ХХ століття.

Фото: Київська митниця
Фото: Київська митниця

"Святиню можна віднести до знаменитої Борисівської іконописної школи. Варто нагадати, що слобода Борисівка, де виготовлена ікона, колись — великий іконописний осередок на українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явище. Борисівські ікони вважаються унікальними внаслідок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування", – пишуть експерти.

Фото: Київська митниця
Фото: Київська митниця

Друга ікона — це старообрядницька металева ікона "Образ святого пророка Іллі" ХІХ ст., яка прикрашена блакитною емаллю. Також фахівцями було ідентифіковано ікону "Воскресіння Господнє" кінця ХІХ ст., яка виготовлена в техніці сріблення.

Фото: Київська митниця
Фото: Київська митниця

Інші дві ікони "Святий Архангел Михаїл" кінця ХІХ-початку ХХ ст. та "Святий Іоанн воїн" початку ХХ ст. — виготовлені в іконописно-ремісничих майстернях за встановленим зразком у російській імперії.

Фото: Київська митниця
Фото: Київська митниця

У пресслужбі митниці кажуть, що згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи Міністерства культури України. Таких паперів митникам надано не було.