Медичну довідку для школи відтепер можна отримати у сімейного лікаря
Фото: Shutterstock

В Міністерстві охорони здоров’я затвердили єдиний порядок медичного огляду для зарахування дитини до закладу освіти, дитячого закладу оздоровлення й відпочинку.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

Раніше для отримання довідки для зарахування дитини до навчального закладу батьки були змушені планувати візити до кількох лікарів та отримувати довідки різної форми. Це створювало дискомфорт для пацієнтів і суттєве навантаження на медичну систему.

Відтепер усі базові обстеження дитина може пройти у сімейного лікаря. Обстеження лікарем включає збір анамнезу, повне фізикальне обстеження, перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів, а також вимір зросту й маси тіла, дослідження гостроти зору, слуху (шепітна мова), постави та плантографії.

Усі інші обстеження, клінічні й лабораторні дослідження призначаються за показаннями або на вимоги закладу освіти.

На основі проведених обстежень сімейний лікар формує узагальнений висновок про стан здоров’я, надає рекомендації щодо фізичної активності та рівня фізичного навантаження, рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування – за наявності показань, профілактичних щеплень, режиму харчування дитини тощо.

Зокрема, для отримання довідки дитина має отримати усі щеплення згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, наголошують у МОЗ.

Медичні огляди для зарахування дитини до дитячого садка або школи є обов’язковими. Медогляди для вступу в інші освітні заклади будуть здійснюватись лише, якщо це вимагається самим закладом чи умовами вступу.

"Ще одна важлива зміна – відтепер за результатами таких медичних оглядів видаватимуть документи єдиного зразка. Довідка видається на підставі даних медогляду дитини, якщо немає медичних протипоказань для її перебування у цьому навчальному закладі", – додають у відомстві.