Мультсеріал Гріфіни висміяв життя в Росії, показавши дві серії про Челябінськ — відео
Кадр з серії "Гріфінів"

Американський мультсеріал "Гріфіни" випустив дві серії про Челябінськ, у яких зобразив російське місто зі руйнованими будинками, безхатьками та пияками.

Цікаво про здоровий спосіб життя на YouTube-каналі LIGA Life

Кадр з серії 'Гріфінів'
Кадр з серії ''Гріфінів''

У 19 епізоді 21 сезону під назвою "З Росії з любов’ю", герої Мег, Стьюї та Браян вирушають до Челябінська, щоб відновити сторінку в Instagram, яку вкрав російський хакер. Там вони знайомляться з хакером, на ім'я Іван, який зізнається, що зламав Instagram лише для того, щоб хоча б так відчути, як живе гарним американським життям.

В епізоді зображені безхатьки, гори сміття, зруйновані будинки, алкоголіки, токсичні відходи й тотальний контроль влади над життям людей. Росіяни у ньому п'ють, мочаться у корита, копаються на звалищах. Зокрема, там є сцена, де б'ють чоловіка з українським прапором.

Кадр з серії 'Гріфінів'
Кадр з серії ''Гріфінів''

У 20 епізоді "Доросла освіта" Мег  одружується з Іваном, з яким залишилася в Росії, але потім випадково дізнається, що чоловік використовував її для отримання грін-карти для в'їзду в США. Як помсту Мег публікує кілька твітів від імені Івана, критикуючи спосіб життя росіян. Це стає причиною того, що спецслужби забирають Івана.

Кадр з серії 'Гріфінів'
Кадр з серії ''Гріфінів''

У держдумі обурились виходом нових серій "Гріфінів" та вимагають заборонити їх показ у Росії. Депутатка від Челябінської області Яна Лантратова назвала це свідомою роботою проти Росії.

"Художник має право на своє бачення, але це навмисно образливий художній образ, який не має стосунку до реальності. Такі мультфільми — це свідома робота проти нашої країни. Інформаційна війна через мистецькі твори. У книгах, підручниках, фільмах і навіть мультфільмах спеціально створюють образ Росії як країни, де всі незадоволені життям, п'ють, вживають наркотики, беруть хабарі. Сподіваюся, керівництво телеканалів це розуміє та обмежить показ деяких сюжетів", — висловилась депутатка.