На Чернігівщині відновили столітню школу-мазанку
![На Чернігівщині відновили столітню школу-мазанку На Чернігівщині відновили столітню школу-мазанку](https://wsrv.nl/?output=webp&url=www.liga.net/images/general/2024/04/26/20240426174205-6603.png&w=620&fit=cover&dpr=2)
У Мринській громаді на Чернігівщині відновили столітню школу-мазанку завдяки ініціативі директорки школи Світлани Грош. Про це повідомило видання ШоТам.
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
До відновлення закладу долучилися волонтери, місцеві жителі, вчителі, учні та влада, яка допомогла з матеріалами для реконструкції.
"Ми привозили всі необхідні матеріали й закликали людей з села допомагати відновлювати ліцей. Шукали все необхідне, якісну металочерепицю замовляли аж з Дніпра. Дуже вірили, що школу вдасться відновити, бо вона має велике значення для нашого села", — розповідає староста села Лихачів Олександр Семенець.
Попри глиняні стіни школи, інтер’єр будівлі є сучасним — у закладі постелили лінолеум, зробили ремонт з історичними мотивами, перекрили дах металочерепицею та створили бетонний пандус.
![Фото: Олександр Семенець](https://www.liga.net/images/general/2024/04/26/20240426174205-3860.jpg)
Глиняні стіни прикрасила орнаментом у вигляді виноградної лози художниця Софія Кандаурова. Вона досліджувала місцеві орнаменти та створила символічні мотиви, притаманні даному регіону.
Усередині школи облаштували бібліотеку і тренажерний зал.
Зараз у приміщенні школи-мазанки навчаються діти з початкової школи, також сюди приходять у бібліотеку й на заняття фізкультурою діти старших класів, які вчаться в іншому приміщенні закладу.