На дні Каховського водосховища могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин — МОЗ
Фото: Укргідроенерго

На дні Каховського водосховища могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин: хімікатів, збудників інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ. Вони можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористом.

Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях

На місцях вже працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) – вони відбирають проби води з водойм та криниць тощо.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало правила, яких варто дотримуватися, щоб знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях:

  • Пити лише бутельовану або привізну воду.
  • Воду для приготування їжі й господарських потреб брати лише з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі більше не є перевіреними джерелами води. Як і водогін, призначений для технічних цілей.
  • Кип’ятити або дезінфікувати в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте варто пам'ятати, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!
  • Відмовитися від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
  • Піддавати всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
  • Ретельно мити руки з милом.
  • Не вбиратися в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

Зокрема, у МОЗ зазначають, що у наступні 3-5 днів на Херсонщині та підтоплених районах на Запоріжжі через стрімке падіння рівня води спостерігатиметься мор риби. Збирати таку рибу і вживати (солити чи в’ялити) категорично заборонено, оскільки є ризик захворіти на ботулізм.

"У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування — негайно звертайтеся до лікаря", — кажуть в МОЗ.

Фото: МОЗ
Фото: МОЗ