На фестивалі Burning Man презентували дві українські інсталяції – фото
На цьогорічному фестивалі незалежного мистецтва Burning Man, що відбувається в пустелі американського штату Невада, відкрили дві українські інсталяції — "Храм їжака" та "Український Фенікс".
Долучайтесь до нас на Facebook та беріть участь в дискусіях
Першу інсталяцію у вигляді птаха Фенікса, що нагадує герб України, відкрили 31 серпня. Інсталяція була обшита дошками, які зрештою спалили, щоб вогонь відкрив саму скульптуру. Про це розповів засновник фонду "Повернись живим", а тепер заступник міністра оборони України Віталій Дейнега.
У результаті спалення скульптура постала із попелу як метафора незламності та стійкості України. Автори інсталяції — художники Олексій Сай та Богдана Косміна.
"Алегорія цього твору дуже проста. Нас, як націю, хотіли знищити. Але вогонь нас загартував. Ми вийшли з вогню, і він тільки зробив нашу шкіру грубшою, а нас – сильнішими. Ми переродились через вогонь. І нехай ми цього для себе не вибирали, але ми впорались і продовжуємо боротися щодня", – написав Дейнега.
За його словами, коли глядачі побачили, що за вогняним стовпом щось є і короб не порожній — натовп сильно зойкнув.
Другу інсталяцію "Храм їжака" представила "Спільнота бьорнерів України". Це меморіал пам'яті українців, що загинули у повномасштабній війні.
Це велетенський їжак, побудований з протитанкових їжаків. В середині інсталяції розмістили десятки історій загиблих героїв, воїнів, просто друзів чи близьких. "Усі історії надсилали люди, чиї близькі загинули…Це художники, артисти, музиканти та інші творчі люди", — написав художник Олександр Слободянюк.
Вони з командою хотіли показати, що війна в Україні не просто "військовий конфлікт", а це – народна війна, в якій бере участь кожний свідомий українець.
Водночас вони планують за допомогою "Храму їжака" зібрати гроші на евакуаційні автомобілі, "щоб ті, хто вже, на жаль, не з нами, змогли врятувати тих, хто ще на передовій".
Burning Man — щорічна восьмиденна подія незалежного мистецтва, що відбувається в США, штат Невада, в пустелі Блек-Рок. Кульмінація заходу відбувається в суботу після заходу сонця, коли спалюють величезну дерев'яну статую людини. Щороку — нова тема події.
На тиждень в пустелі встановлюються твори сучасного мистецтва. Деякі з них спалюються творцями до закінчення Burning Man. За задумом організаторів, це не фестиваль, а мистецький перформанс та соціальний експеримент радикального самовираження.