Город та біосонячні дахи — Париж представив перший мікрорайон з нульовим викидом вуглецю
Фото: Paris.fr

Париж представив свій перший мікрорайон з нульовим викидом вуглецю. Він розташований в 19-му окрузі, пише Paris.fr.

Підписуйтесь на корисний легкий контент в Instagram

Фото: Paris.fr
Фото: Paris.fr

Новий житловий комплекс Îlot fertile ("Родючий острів") складається з житлових будинків, готелів, магазинів, офісів та спортивного майданчика і не має місць для паркування.

Загальна площа комплексу 1,3 га, з яких 3500 кв. м виділили під спортивний майданчик і 3800 кв. м – для зелених насаджень, включно з садами та городами.

У комплексі енергія виробляється завдяки біосонячним дахам з фотоелектричних панелей площею 1000 кв. м. Вони природно охолоджуються рослинами, які також є на дахах. У самій конструкції використовувалися місцеві матеріали або бетон з низьким вмістом вуглецю.

Всі будівлі оснащені інноваційною системою рекуперації тепла. Помпи отримують тепло зі стічної води з душових або посудомийних машин, щоб перетворити його в енергію для постачання гарячої води. Після охолодження ця стічна вода проходить під пішохідною доріжкою, щоб приєднатися до контуру охолодженої води, який використовується для охолодження офісів.

До плану мобільності цього мікрорайону автівки не входять, однак житловий комплекс знаходиться біля залізничної колії, яка сполучається зі станціями регіональних поїздів та трамвайною зупинкою.

Фото: Paris.fr
Фото: Paris.fr

Крім того, завдяки громадським садам з 30 фруктовими деревами, озелененими сонячними панелями й терасами, тут розташувалася місцева флора й фауна. Зокрема, забудовники встановили "готелі" для комах, будиночки для птахів, стіну з сухого каменю для ящірок, а також інтегровані шпаківні у фасадах.